22. června 2020 • 22:15

Škoda má GÓL číslo 100! V Turecku dal penaltu a je v Klubu kanonýrů

Autor: krm
3
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Už vlastně o nic nešlo, ten gól přesto má velký význam. Milan Škoda v utkání turecké ligy na hřišti Antalyasporu proměnil v samotném závěru penaltu a svým stým prvoligovým gólem vstoupil do Klubu ligových kanonýrů! Jeho Rizespor ovšem prohrál 1:3 a v tabulce ho od sestupových příček dělí jediný bod.

Škoda nastoupil v základní sestavě, zápas se pro jeho mužstvo ale od začátku nevyvíjel dobře. Antalyaspor od třetí minuty vedl díky trefě Gumuse a přesné trefy Jahoviče a Guluma ve druhé půli definitivně rozhodly, že tři body zůstanou doma.

Přesto ještě přišel kariérní milník čtyřiatřicetiletého českého útočníka. VAR v nastavení odhalil ruku bránícího hráče a hlavní rozhodčí nařídil penaltu pro hosty. Škoda si vzal míč a suverénní ranou jej poslal pod břevno.

Gól číslo 100, Klub ligových kanonýrů má nového člena!

Svou cennou stovku Škoda rozdělil mezi tři kluby. Prvních sedmnáct gólů v nejvyšší soutěži nastřílel jako hráč Bohemians, dalších 77 tref pak přidal v dresu Slavie, kde se stal novodobou klubovou legendou. A zbylých šest zásahů už po zimním přestupu stihl v Turecku.

Větší radost z magické mety by ovšem rozhodně měl za jiného výsledku. Jeho Rizespor je po porážce patnáctý a na sestupovou pozici šestnáctého Konyasporu má jediný bod k dobru.