Sýkora opouští Slavii. Je největším přestupem Lechu Poznaň v historii | iSport.cz
24. srpna 2020 • 21:20

Sýkora opouští Slavii. Je největším přestupem Lechu Poznaň v historii

Autor: iSport.cz, pav, ČTK
Vstoupit do diskuse
3
TOP VIDEA
Prymula hrozí omezeními. Zavře hokej krám? Na fotbale možná limit 3 000
Plzeň se v Ondráškovi trefila, říká redaktor Sportu. Sedne i do kabiny
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jak deník Sport před týdnem informoval, záložník Slavie Jan Sýkora mění českou FORTUNA:LIGU za Polsko. V Lechu Poznaň podepsal desetinásobný český reprezentant čtyřletou smlouvu.„Honza Sýkora toužil po svém prvním zahraničním angažmá. Lech Poznaň o něj měl dlouhodobý zájem, který nyní vyvrcholil. Jedná se o největší přestup v historii polského klubu. Honzovi přejeme v jeho novém angažmá hodně štěstí a děkujeme mu za to, co pro Slavii udělal. Zejména při prvním titulu byl jeho podíl na úspěchu obrovský a všichni si jej jistě budeme pamatovat,“ uvedl na klubovém webu Jiří Bílek, jenž od září vystřídá Jana Nezmara ve funkci sportovního ředitele Slavie.

„Do Slavie jsem šel s nějakými cíli, nějakými sny. A ty se mi tu splnily. Okusil jsem, jaké to je vyhrát ligu a pohár. Zahrál jsem si před plnými tribunami v Edenu evropské poháry. Byl jsem tu šťastný, ale teď je přede mnou další etapa. Být v největším klubu v Česku bylo krásné. Budu na to vždy vzpomínat,“ uvedl plzeňský rodák Sýkora.

Nyní šestadvacetiletý Sýkora přišel do Slavie v lednu roku 2017. Jarní část sezony 2018/19 strávil v Liberci a celý minulý ročník v Jablonci. V české nejvyšší soutěži odehrál levonohý záložník 137 zápasů a vstřelil 19 gólů.

Vstoupit do diskuse
3
Články odjinud


Články odjinud