Šumský podepsal Banské Bystrici. Šanci dostal zatím na půl roku | iSport.cz
10. července 2014 • 19:20

Šumský podepsal Banské Bystrici. Šanci dostal zatím na půl roku

Autor: šf
TOP VIDEA
Boleslav - Jablonec: Hlavička Doležala se snesla přímo k nohám Jovoviče, který míč snadno dopravil do brány, 1:3 Boleslav - Jablonec: Hlavička Doležala se snesla přímo k nohám Jovoviče, který míč snadno dopravil do brány, 1:3
Petr Čáslava promluvil: o drogách, situaci v Pardubicích i Tomáši Rolinkovi Petr Čáslava promluvil: o drogách, situaci v Pardubicích i Tomáši Rolinkovi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hotovo. Těsně před startem slovenské ligy, která začíná už v pátek, záložník Nicolas Šumský definitivně stvrdil, že bude hráčem Banské Bystrice. Jedenadvacetiletý talent s osmým týmem minulé sezony zatím uzavřel smlouvu jen na šest měsíců, což lze vykládat jako test jeho schopností, nicméně měl by nastupovat v základní sestavě. První start ho čeká proti Košicím.



Šumský byl naposledy hráčem ND Gorica, kam odešel po angažmá v Bohemians 1905. Pokus natrvalo se prosadit na nejvyšší úrovni narušila tragická autonehoda, po níž raději odešel do Slovinska. V zimě se však vrátil domů do divizního Vysokého Mýta a nyní se po štacích v Česku, Francii, ale i Argentině představí také slovenským fanouškům.

V Dukle Banská Bystrica se sešel s dvěma dalšími českými hráči, Davidem Střihavkou a Petrem Wojnarem. Půlroční kontrakt uzavřel jako volný hráč. „Když jsem si vybíral nové angažmá, měl jsem jednu jedinou podmínku – přál jsem si, aby mě do mužstva chtěl hlavně trenér, a ne, aby podmínky dohadovali fotbaloví agenti,“ uvedl Šumský na svých internetových stránkách.

„Je sice ještě brzy na nějaká rozsáhlejší hodnocení, ale v Bystrici se mi líbí. V příštích šesti měsících chci dokázat Dukle, fanouškům i sobě, že fotbal hrát umím a že budu našemu týmu prospěšný,“ dodal záložník, jenž pod koučem Dušanem Hrnčárem odehrál celých devadesát minut v generálce na první zápas slovenské ligy proti polskému Ruchu Chorzów (2:2).

Nicolas Šumský při podpisu nové smlouvy v Banské Bystrici
Nicolas Šumský při podpisu nové smlouvy v Banské Bystrici

 
Články odjinud


Články odjinud