20. listopadu 2014 • 19:07

Trenér Ružomberoku vyhodil hráče: Neznal fotbalisty soupeře!

Autor:
Reklama
Nový trenér Ružomberoku Ivan Galád se se svými svěřenci vůbec nemaže
TOP VIDEA
Plzeň - Karviná: Procházka zakroutil nádhernou standardku za záda Berkovce Plzeň - Karviná: Procházka zakroutil nádhernou standardku za záda Berkovce
Příbram - Sparta: Rezek jako Ronaldo! Nádherně se trefil z přímého kopu Příbram - Sparta: Rezek jako Ronaldo! Nádherně se trefil z přímého kopu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Řekni mi sestavu našeho příštího soupeře, nebo v týmu končíš. Nějak takto udeřil na jednoho ze svých svěřenců nový trenér slovenského Ružomberoku Ivan Galád. Jelikož podle přísného kouče fotbalista nikoho z protivníkova týmu neznal, dostal nekompromisně padáka. Jenže celá kauza má háček. „Sedm hráčů bych dokázal vyjmenovat“ tvrdí vyhozený Vaniš.Tradiční tým z Ružomberoku je ve slovenské lize nečekaně poslední. Ze 17 zápasů vytěžil žalostných 13 bodů. „Chci zdůraznit, že vedení v čele s majitelem nechce za žádnou cenu dopustit sestup,“ řekl marketingový ředitel klubu Erik Kendera.

Proto přišel k týmu jako nový trenér Ivan Galád. A s podporou vedení se pustil do přestavby kádru. Je jasné, že mnoho hráčů přijde, nejdříve se ale začaly realizovat odchody. První tým Ružomberoku již opustili čtyři hráči, s pátým Vanišem se jedná o ukončení smlouvy.

A právě dvaadvacetiletý Vaniš byl tím, kdo dostal vyhazov kvůli neznalosti soupeře. „Náš příští zápas je v Podbrezovej. Požádal jsem jednoho hráče, aby mi vyjmenoval sestavu soupeře. Neznal ani jednoho fotbalistu. Hráči reprezentují svoji firmu a musí znát své protivníky,“ řekl trenér Galád.

Mladý fotbalista ale se slovy svého nadřízeného nesouhlasí. „Četl jsem to a není to úplně pravda,“ řekl Vaniš. „Trenér si nás zavolal do středu hřiště a skutečně se mě zeptal na sestavu Podbrezovej. Řekl jsem mu, pane trenére, neznám všechny. Dokážu jich vyjmenovat sedm,“ pokračoval ve své obhajobě.

„Galád mě hned potom poslal ze hřiště. Řekl mi jen: Čau a dohodni se s vedením,“ stěžuje si Vaniš. „Myslím, že fotbal je o výkonech a ne o tom, jestli znám dopodrobna soupisky všech týmů z ligy,“ zakončil fotbalista, jenž si bude muset s největší pravděpodobností hledat nové angažmá.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze