Další řez na Slovensku. Petržalka rozpustila áčko, nikdo neměl smlouvu | iSport.cz
2. dubna 2020 • 11:34

Další řez na Slovensku. Petržalka rozpustila áčko, nikdo neměl smlouvu

Autor: apr
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Bohemians - Sparta: Tetteh protlačil míč za Valeše, gól musel potvrdit VAR, 0:1
Upgrade štaflí, Ďolíček obklopily plošiny! Nej výhled pro fans Sparty
VŠECHNA VIDEA ZDE

Poté, co zasáhla slovenský fotbal zpráva o tom, že Žilina, jeden z největších klubů, míří do likvidace, došlo k hromadnému propouštění i v dalším mužstvu. Kompletní kádr druholigového áčka rozpustil FC Petržalka. V případě bratislavského celku je situace poněkud kurióznější, než už „Šošonů“.Celek z bratislavské části Petržalka prošel v minulosti řadou změn. V roce 2014 dokonce původní úspěšný FC Petržalka 1898, který hrál i Ligu mistrů, po odchodu majitele Ivana Kmotríka do Slovanu Bratislava, zkrachoval. Načež se zrodil tým FC Petržalka akadémia (od roku 2017 jen FC Petržalka), za jehož vznikem stojí zejména Marek Mojto, předseda fanklubu Petržalky. Postupně se z nejnižší bratislavské soutěže (5. ligy) prokousal až do druhé ligy.  

V době koronavirové pandemie se však klub dostal, stejně jako řada dalších, do problémů a nyní rozpustil celý kádr A-týmu. „Po důkladném zvážení současné epidemiologické situace a jejích ekonomických dopadů na fungování klubu jsme se rozhodli předčasně ukončit sezonu pro hráče současného kádru seniorského A-týmu,“ stojí v prohlášení na webových stránkách slovenského klubu.

Samotní hráči se podle šport.sk proti rozpuštění nemohou nijak bránit, jelikož nikdo z nich neměl s klubem podepsanou smlouvu, ani amatérskou. Vše fungovalo na bázi ústní dohody, případně podání ruky.

Vedení Petržalky ale s propuštěnými hráči nadále zůstává v kontaktu a všem, kteří projeví zájem soutěž případně dohrát, to umožní. „Chceme zdůraznit, že hráči mají náš respekt. Uvedené rozhodnutí nebylo vedené proti nim, ale sledovali jsme výhradně zájmy klubu v souvislosti s jeho další existencí. Pokud by se II. liga opět rozběhla, FC Petržalka disponuje dostatečným hráčským kádrem pro zbytek soutěže,“ zaznělo z vedení.

V případě restartu tak bude Petržalka pravděpodobně dohrávat ročník s úplně jiným áčkem, třeba i plným dorostenců. 

Rozpuštění áčka by ale nemělo mít na tým zpoza Starého mostu další dopad. „Chceme sportovní veřejnost a fanoušky FC Petržalka ubezpečit, že toto rozhodnutí neznamená zánik klubu. Naopak, uvedené kroky považujeme za správné z pohledu ochrany zdrojů nevyhnutelných pro zachování a další pokroky klubu,“ ubezpečilo vedení s tím, že garantuje kontinuitu fungování mládežnických výběrů a otázku seniorského týmu bude řešit na základě ekonomické situace klubu po skončení krize.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud