Boj o Griezmanna! Ať Barcelona nechá na pokoji jeho rodinu, štve Atlético | iSport.cz
21. prosince 2017 • 12:40

Boj o Griezmanna! Ať Barcelona nechá na pokoji jeho rodinu, štve Atlético

Autor: Ondřej Karel
TOP VIDEA
Posily do Sparty? Jedná se o nich, připustil Horňák. Fortelný mu zamotal hlavu Posily do Sparty? Jedná se o nich, připustil Horňák. Fortelný mu zamotal hlavu
Trpišovský kvituje setrvání Nezmara. Ze Sigmy chce talentovaného Zimu Trpišovský kvituje setrvání Nezmara. Ze Sigmy chce talentovaného Zimu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Útočník Antoine Griezmann je na přestupovém trhu horké zboží. Už v létě byl jednou nohou v Manchesteru United, ale na poslední chvíli prodloužil smlouvu s Atlétikem Madrid. Tím ovšem přestupová sága neskončila. Do boje o francouzského útočníka se zapojila Barcelona a nyní z toho může mít problémy. Katalánci totiž údajně za zády klubu kontaktovali rodinu šestadvacetiletého snajpra, čímž porušili stanovy FIFA a vysloužili si žalobu. Francouzský reprezentant má platnou smlouvu do konce sezony 2021/22.Regule mluví jasně, kupující tým nesmí navázat kontakt s hráčem nebo jeho agentem, pokud nemá svolení mateřského klubu. Vedoucí tým La Ligy zřejmě pravidlo porušit nechtěl a raději se s Griezmannem nesetkal. To samé se ale nedá říci o hráčově rodině.

„Máme dobré vztahy i spoustu věcí, o kterých si spolu povídat,“ schovává se prezident Barcelony Josep Maria Bartomeu za přátelství s útočníkovými příbuznými.

Pro klub z hlavního města to byla poslední kapka, situaci se rozhodli řešit právně. „Nahlásili jsme Barcelonu za opakovaný kontakt Griezmanna a jeho blízkých,“ potvrzuje tiskový mluvčí Atlétika. "Je také možné, že bude narušena regulérnost soutěže," upozornil, že jde o spor dvou nejvýše postavených týmů v La Lize.

Přísný postup vedení klubu ale překvapivě nechává v klidu trenéra Diega Simeoneho. Ten možný přestup své hvězdy nevidí jako nemožný. „Už odešlo mnoho hráčů. Ať už to byl Felipe Luis, Diego Costa, nebo Arda Turan. Vždycky jsem se na to díval stejně,“ ohlížel se kouč k minulým odchodům klíčových hvězd. „Samozřejmě, Griezmann může zůstat a zlepšovat se tady, ale pokud dal hráč klubu už všechno, přijde za mnou a řekne mi, že chce hrát za jiný klub, nikdy neřeknu ne,“ vysvětluje své myšlenkové pochody sedmačtyřicetiletý kouč.

V létě se Griezmann zdál skálopevně přesvědčený klubu pomoci překonat období, kdy má kvůli porušení pravidel FIFA zakázané nákupy hráčů. V Madridu ho měla udržet i zbrusu nová smlouva, obsahující mimo jiné výkupní klauzuli ve výši 100 milionů liber.

Právě zaplacení výstupní klauzule může být pro všechny zainteresované kluby velmi lákavé. Právě v Barceloně hluboko do kapsy určitě nemají a mohli by využít možnosti vynechat Atlético z jednání. 

 
20. kolo
Články odjinud


Články odjinud