Konec Zidaneho v Realu? Budu první, kdo se ho zastane, říká Ramos | iSport.cz
Radek Špryňar
26. ledna 2018 • 21:45

Konec Zidaneho v Realu? Budu první, kdo se ho zastane, říká Ramos

TOP VIDEA
Kdo vlastně byl Kobe Bryant? Superhvězda, objevitel, mentor – a hlavně otec Kdo vlastně byl Kobe Bryant? Superhvězda, objevitel, mentor – a hlavně otec
Podívejte se na rozhovor s Jozefem Chovancem o chybách v lize, VAR, Berbrovi a Rogozovi Podívejte se na rozhovor s Jozefem Chovancem o chybách v lize, VAR, Berbrovi a Rogozovi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po nedělním zneuctění La Coruňi a vítězství 7:1 zbraně sklopily hlavně. Útoky na Zinedina Zidaneho přestaly. Jenže příměří vydrželo jen tři dny. Real Madrid zdevastoval svoje snažení na celkový triumf v Copa del Rey. V domácím poháru vypadl s průměrným týmem Leganés po domácí porážce 1:2… „Naprosto jsme selhali, nesu zodpovědnost,“ pravil po hororovém večeru kouč „bílého baletu“. Ve Španělsku se předpokládá, že pokud nezvládne únorové osmifinále Ligy mistrů s Paris Saint Germain, vysoce prestižní místo bude muset opustit.Dva roky a dvaadvacet dní uplynulo od chvíle, kdy Zinedine Zidane napochodoval na lavičku Realu Madrid. Francouzský trenér mužstvo ihned pozvedl. Fanoušci Los Blancos se před ním klaněli. Vždyť bílou armádu dovedl k osmi trofejím včetně obhajoby titulu v Lize mistrů.

Rok 2017 byl nejúspěšnějším v dějinách Realu Madrid.

Uběhlo jen pár měsíců a Zidane, který v dobách své závratné hráčské kariéry dovedl Real k vítězství v Lize mistrů i v La Lize, je pomalu štvancem. Koučem na odpis. Nejde totiž jen o drsný propadák v Copa del Rey, v domácím mistrovství ztrácí na největšího rivala Barcelonu propastných a de facto nesmazatelných devatenáct bodů…

Jestliže v ročníku 2017/18 Zidane zvládl zvítězit v pětašedesáti z osmaosmdesáti zápasů ve všech soutěžích, což je téměř 74 procent, v aktuální sezoně dovedl Real pouze k dvaadvaceti triumfům z celkového počtu šestatřiceti utkání. To je pouze 60 procent.

„Musíme popřemýšlet, co příště udělat lépe. Je potřeba se zvednout, v sobotu nás čeká další utkání,“ pravil Zidane po šokujícím krachu s Leganés.

Real měl přitom před odvetou velmi slibnou pozici. Otevírácí zápas minisérie vyhrál 1:0, jenže v odvetě selhal. Francouz šetřil opory včetně Cristiana Ronalda, i tak ale byl tým dost silný na to, aby náskok nejen uhájil, ale výrazně ho navýšil.

Kapitán Realu Madrid Sergio Ramos po vyřazení s Leganes
Kapitán Realu Madrid Sergio Ramos po vyřazení s Leganes

To se nestalo. Fanoušci pískali, vztekali se. Prohra jen potvrdila, že Zidane tápe a nedovede mužstvo vyvést z hluboké herní i výsledkové krize. „Hráli jsme příliš komplikovaně. Byla to těžká noc pro každého. Naprosto jsme selhali, nesu za to zodpovědnost,“ pronesl s pohnutím v hlase.

Když se ho lační španělští novináři ptali na pevnost své pozice, Zidane je neodbyl. „Je to naprosto jasné. Já nesu odpovědnost, udělal jsem spoustu chyb. Jsem proto naštvaný víc na sebe než na hráče. Musím se tomu postavit čelem a najít řešení. pos Musím bojovat a snažit se pracovat na zlepšení. Víc dělat nemůžu,“ uvedl.

Ve Španělsku se má za takřka jisté, že pokud Real nezvládne osmifinále Ligy mistrů proti Paris Saint-Germain, Zidane lavičku opustí. Mužstvo by v tom případě už nemělo reálnou šanci na zisk byť jediné trofeje v této sezoně.

„Nejsem fanouškem velkých změn. Budu první, kdo se postaví za našeho trenéra. Zodpovědní jsme všichni, musíme se z chyb poučit. Stále jsme ve hře v Lize mistrů. Prožíváme těžké časy, ale sezonu nemůžeme zabalit,“ prohlásil obránce Sergio Ramos, který se proti Leganés vrátil na hřiště po zranění.

Real čekají ještě tři ligové zápasy, následně 14. února první střet s Paříží. Do té doby musí najít ztracenou rovnováhu, jinak bude zle.

Především pak s holohlavým Francouzem.

Kapitán Realu Madrid Sergio Ramos po vyřazení s Leganes
Kapitán Realu Madrid Sergio Ramos po vyřazení s Leganes

SESTŘIH LA LIGY: Real Madrid - La Coruňa 7:1. Demolici řídili Ronaldo a Bale

 
21. kolo
Články odjinud


Články odjinud