Barcelona selhala v poháru! Bez opor prohrála na hřišti Levante

Autor: iSport.cz
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Barcelony selhali v úvodním osmifinále španělského poháru. Na hřišti Levante prohráli 1:2. V sestavě dostali prostor hráči širšího kádru, ani na lavičce nebyly opory jako Lionel Messi, Luis Suárez, Ivan Rakitič, Gerard Piqué nebo Jordi Alba. Za Levante se trefili Erick Cabaco a Borja Mayoral, v závěru alespoň snížil z pokutového kopu Philippe Coutinho. Španělský velkoklub tak v odvetě, která se hraje příští týden, bude muset dotahovat manko.

Levante vedlo o dvě branky už v 18. minutě. Nejdříve se prosadil Erick Cabaco, o pár minut později přidal druhý gól Borja Mayoral, který v týmu z Valencie hostuje z Realu Madrid. Až v 84. minutě snížil z pokutového kopu Philippe Coutinho.

Odveta se hraje příští čtvrtek na Camp Nou.

Sevilla vyhrála na hřišti Athletic Bilbao 3:1. Český brankář Tomáš Vaclík zůstal na lavičce, utkání odchytal 21letý Juan Soriano.

Čtvrteční výsledky osmifinále španělského poháru - 1. zápasy:

Levante - Barcelona 2:1
Branky: 4. Cabaco, 18. Mayoral - 84. Coutinho (pen.),

Bilbao - FC Sevilla 1:3
Branky: 49. San Jose - 6. Nolito, 53. Andre Silva, 77. Ben Yedder,

Betis Sevilla - Real Sociedad 0:0.

Útočník Borja Mayoral z Levante si poradil i v této situaci proti dvojici hráčů Barcelony

Domácí: 4. Cabaco, 19. Mayoral

Hosté: 86. Coutinho

Domácí: Fernández – Cabaco, Postigo, Rodríguez (70. Jason) – Moreno, Rochina (76. Doukouré), Prcić, Gómez, Simon – Boateng (63. Morales), Mayoral

Hosté: Cillesen – Semedo, Murillo, Brandraziz, Miranda (46. Roberto) – Vidal, Busquets, Castillo (68. Suárez) – Malcom (59. Lenglet), Dembelé, Coutinho

Domácí: Prcić, Cabaco, Mayoral

Hosté: Murillo, Aleňa, Brandaziz, Busquets