Jakub Dvořák
13. března 2020 • 05:00

Nakažený hráč Realu. Do Milána jet nechtěl, chránil se a nepodal ruku

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Pád Soukalové přišel s Koukalem, myslí si Krčmář i další. Žárlil, že je slavnější
SESTŘIH: Pardubice - Plzeň 2:3. Zářil Šulc, v oslabení domácí sahali po bodu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Koronavirus kromě Serie A (o dvou nakažených fotbalistech čtěte zde ») zasáhl i španělskou La Ligu. Realu Madrid byla nařízena patnáctidenní karanténa. Vir se totiž prokázal u amerického basketbalisty madridského celku Treye Thomkinse. A jelikož fotbalisté a basketbalisté Realu obývají společné tréninkové centrum, byly oba týmy uděleny do izolace. V té jsou i tři nejmenovaní fotbalisté anglického Leicesteru, u kterých se potvrdily první symptomy.Z původně dvou kol bez diváků se španělská nejvyšší soutěž přerušila úplně. Důvodem je umístění Realu Madrid do karantény. Stalo se tak poté, co se koronavirus potvrdil u amerického basketbalisty „bílého baletu“ Treye Thomkinse.

Devětadvacetiletý rodák z Georgie se podle všeho nakazil během utkání 27. kola Euroligy v Miláně. I přesto, že je italská metropole v současnosti považována za místo s největší mírou rizika, rozhodli se představitele evropské basketbalové soutěže duel odehrát. S tím, že na něj nebudou vpuštěni fanoušci.

Koronavirus a sport ONLINE: vše o odložených zápasech, zrušených sezonách a nakažených sportovcích ZDE >>>

To se však madridské výpravě nelíbilo, sám Thomkins patřil k největším kritikům konání utkání. „Proč nemůžeme hrát na neutrální půdě? Koronavirus je vážná věc, tak se s ním také vážně zabývejme, prosím,“ napsal na twitteru.

Češi se zásobují kvůli koronaviru: Útok na regály v rýží a těstovinami v Praze na Pankráci (11.3.2020)
Češi se zásobují kvůli koronaviru: Útok na regály v rýží a těstovinami v Praze na Pankráci (11.3.2020)

K odletu se posléze dostavil v roušce a s ochrannými rukavicemi. Během cesty se navíc vyhýbal jakémukoliv kontaktu s cizími lidmi a s hráči milánské Olympie si nepodal ruce. Přesto se nakazil…

Jelikož členové basketbalového a fotbalového týmu Realu užívají tréninkové centrum Valdebebas, rozhodlo vedení klubu o udělení karantény pro oba kádry. Načež Španělská fotbalová asociace okamžitě zareagovala dočasným pozastavením La Ligy. Po uplynutí patnáctidenní izolace zváží další postup.

Pro Benzemu a spol. to znamená, že nemohou nastoupit k úterní odvetě osmifinále Ligy mistrů na hřišti Manchesteru City.

Koronavirus drtí sport. Fotbalová liga přerušena, hokejová extraliga zrušena
Video se připravuje ...

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Los EURO 2024

27. kolo
Články odjinud


Články odjinud