Getafe neudrželo vedení a padlo. Valencia přišla o výhru v nastavení

Autor: ČTK, apr
0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

Fotbalistům Getafe nevyšel návrat do španělské ligy po tříměsíční koronavirové přestávce. Tým z madridského předměstí v zápase 28. kola na hřišti Granady ztratil vedení a prohrál 1:2. Getefe zůstalo na pátém místě neúplné tabulky, přitom by mu bod stačil k minimálně dočasnému posunu do elitní čtyřky. V druhém pátečním duelu remizovala Valencia s Levante 1:1, když hosté vyrovnali z penalty v osmé minutě nastavení druhé půle.

Hosty na prázdném stadionu poslal do vedení ve 20. minutě David Timor přesnou střelou. Další branku ale už Getafe nepřidalo a v závěru ztratilo všechny body. Domácí obrat řídil Carlos Fernández, který nejprve v 70. minutě donutil k teči do vlastní branky stopera Djeného a za devět minut nejistého brankáře Davida Soriu znovu překonal z dorážky. Granada v lize neprohrála popáté za sebou a poskočila na osmou pozici.

Valencia následně v druhém pátečním střetnutí remizovala s Levante 1:1. Domácí poslal do vedení v 89. minutě Rodrigo, ale v osmé minutě nastavení druhé půle vyrovnal z penalty Gonzalo Melero. Levante dohrávalo po vyloučení Martiho Rogera v deseti.

Výsledky 28. kola španělské ligy

Granada - Getafe 2:1
Branky: 70. a 79. Fernandez - 20. Timor.

Valencia - Levante 1:1
Branky: 89. Rodrigo - 90.+8 pok. kop Melero. ČK: 74. Roger (Levante).

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.