Lionel Messi už není hráčem Barcelony, řekli právníci. Nedorazil na testy | iSport.cz
30. srpna 2020 • 12:27

Messi už není hráčem Barcelony, řekli právníci. Nedorazil na lékařské testy

Autor: ČTK, apr
Vstoupit do diskuse
8
TOP VIDEA
Dvořák v redakci Sportu: Jak viděl výhru v UFC a proč skončil v nemocnici?
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia může proti Slovácku zaváhat. Jak vsadit na Baník a Spartu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Argentinský fotbalista Lionel Messi nedorazil na dnešní lékařskou prohlídku v Barceloně před začátkem přípravy na novou sezonu. Právníci hvězdného útočníka to zdůvodnili tím, že třiatřicetiletý Messi už není hráčem katalánského celku. To však vedení španělské ligy odmítlo.Messi v týdnu požádal vedení klubu, za který hraje od roku 2004, o předčasné ukončení smlouvy. Podle právníků tak mohl učinit díky posunutí konce sezony kvůli koronaviru, protože za normálních okolností mohl využít klauzule o výpovědi kontraktu do 10. června, což je datum shodné s původním koncem sezony.

Vedení španělské ligy něco takového nicméně popřelo a uvedlo, že Messiho smlouva s Barcelonou, kterou má ještě na rok, je stále platná. Zdůraznilo také, že jedinou cestou, jak mohou případní zájemci argentinskou hvězdu získat, je zaplatit výstupní klauzuli ve výši 700 milionů eur.

Messi se měl dnes dostavit na lékařskou prohlídku, jejíž součástí byl i test na koronavirus. Protože na kontrolu jak jediný hráč katalánského celku nepřišel, nemůže v pondělí zahájit s klubem přípravu, kterou poprvé povede nový trenér Ronald Koeman.

Messi se pro ukončení smlouvy rozhodl po neúspěšné sezoně, ve které Barcelona poprvé od roku 2008 nezískala jedinou trofej. Sezona pro ni skončila po debaklu 2:8 s Bayernem Mnichov ve čtvrtfinále Ligy mistrů.

Nový kouč Barcelony Ronald Koeman přijíždí na předsezónní lékařské testy
Nový kouč Barcelony Ronald Koeman přijíždí na předsezónní lékařské testy

FC Barcelona Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
8
3. kolo
Články odjinud


Články odjinud