La Liga | Villarreal po obratu zdolal Eibar, Valencia nestačila na Vigo | iSport.cz

Autor: ČTK, krm
1
Fenin prozradil, kolik bral v Teplicích, a pak Německu: Nerozfrcal jsem to!
Vízek: Berbra žalovat nebudu, nejsem jako on. Čistého fotbalu se nejspíš nedožiju

Fotbalisté Villarrealu v nové sezoně španělské ligy poprvé zvítězili. "Žlutá ponorka" po úvodní nečekané remíze 1:1 s nováčkem Huescou tentokrát doma nezaváhala a Eibar ve druhém kole zdolala 2:1 po obratu.

Už v desáté minutě se poprvé prosadil domácí Gerard Moreno, ale branka španělského reprezentanta neplatila kvůli ofsajdu. Eibar vstoupil lépe do druhého poločasu a v 50. minutě mu zařídil vedení Kike.

Favorizovaný Villarreal však otočil skóre především díky aktivnímu Morenovi, který nejprve vyrovnal a v 71. minutě připravil vítězný gól ofenzivnímu spoluhráči Pacovi Alcácerovi.

Další útočník Iago Aspas zařídil dvěma brankami Celtě Vigo domácí vítězství 2:1 nad Valencií, za kterou skóroval Maxi Gómez. Getafe na svém stadionu zdolalo Pamplonu 1:0, když se v 54. minutě prosadil Jaime Mata.