Smolař Jankto se zranil, Getafe dál bez bodu. Atlético - Bilbao 0:0

Autor: apr, ČTK
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

To je pech. Český reprezentant Jakub Jankto se po přestupu ze Sampdorie usadil v základní sestavě Getafe, ale jeho rozjezd v novém angažmá zbrzdí zranění. Přivodil si ho v sobotním zápase s Rayem Vallecano. Celek z jižního předměstí Madridu nejen, že přišel o letní posilu, ale zároveň duel prohrál 0:3 a nebodoval tak ani v pátém duelu nové sezony La Ligy. Obhájce titulu Atlético Madrid pouze remizovalo na svém hřišti 0:0 s Bilbaem.

Druhý poločas proti Seville (0:1), celý duel na Barceloně (1:2), stejně tak kompletní minutáž z Elche (0:1). Takové bylo vytížení Jakuba Jankta v Getafe, kam přestoupil ze Sampdorie. Do čtvrtého duelu vyběhl za svůj nový klub v sobotu. Na hřišti Raya Vallecano se ale Jankto dlouho neohřál.

Na začátku 11. minuty zahrál český záložník rohový kop, brankář míč vyboxoval zpět před něj, ale Jankto ve snaze o pas z první promáchl, podklouzl a v bolestech zůstal ležet na trávníku. Výsledkem bylo zranění na levé noze, přičemž Jankto se s bolestivou grimasou držel v oblasti holeně. Klub zatím ale konkrétnější informace nepřinesl.

Posilu Getafe nicméně odnesli z trávníku na nosítkách a je zřejmé, že nějakou dobu bude svému týmu chybět.

Vallecano se ujalo vedení jen krátce před Janktovým zraněním. Z penalty se nemýlil Oscar Trejo a další trefu přidal v 78. minutě hlavou Pathé Ciss. Vzápětí ještě zvýšila čerstvá posila nováčka soutěže Radamel Falcao. Bývalý kanonýr Atlética nebo Monaka zpečetil křižnou střelou druhou výhru Vallecana v sezoně. V závěru navíc neproměnil pokutový kop hostující útočník Ünal.

Atlético doma v lize ztratilo podruhé v ročníku a stejně jako ve středečním zápase Ligy mistrů s Portem neskórovalo. V největší šanci trefil Llorente tyč. Závěrečný nápor navíc favoritovi zkomplikovalo vyloučení Joaa Felixe, který viděl v 79. minutě dvě žluté karty v rozmezí několika vteřin.

Na první místo neúplné tabulky se tak dostane případný vítěz nedělního duelu Valencie - Real Madrid. Šanci má i San Sebastian, který hostí Sevillu.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.