4. května 2022 • 12:44

Bývalý talent Valencie zná rozsudek. Za znásilnění dostal čtyři roky

Autor: iSport.cz, ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby
Verdikt odvolací komise: Rada stihne začátek příští sezony
VŠECHNA VIDEA ZDE

Španělský fotbalista Santi Mina byl odsouzen ke čtyřletému trestu vězení za sexuální zneužití ženy v roce 2017. Šestadvacetiletému útočníkovi Celty Vigo hrozil až dvojnásobný trest, soud ho ale zprostil obvinění ze znásilnění. Bývalý mládežnický španělský reprezentant vinu popírá a proti rozsudku se odvolal k nejvyššímu soudu.Žena obvinila Minu, že ji znásilnil v obytném voze, kam přišla s jeho kamarádem Davidem Goldarem. Její právník uvedl, že Goldar znásilnění nezabránil, a požadoval pro něj trest čtyři a půl roku vězení. Současný hráč Ibizy nakonec vyvázl bez trestu. Oba fotbalisté tvrdili, že sexuální styk se odehrál s ženiným souhlasem.

V době události působil Mina ve Valencii, v roce 2019 se vrátil do mateřského Viga. Za Celtu odehrál v této sezoně 33 ligových utkání a nastřílel sedm branek, klub už ale oznámil, že až do výsledku odvolání vyřadí Minu z kádru.

„Na základě rozsudku soudu v Almerii jsme se rozhodli k disciplinárnímu opatření. Respektujeme hráčovo právo na obhajobu, ale chceme bránit dobrou pověst klubu, jeho hodnoty a vyjádřit jasný postoj, že události popsané v soudním spise jsou pro nás naprosto nepřijatelné,“ uvedl klub v prohlášení na webu.

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Slavia - AC Milán v TV * Liverpool - Sparta v TV

32. kolo
Články odjinud


Články odjinud