Bellingham zase dvakrát pálil. Real vyhrál, tři body slaví také Girona

Autor: ČTK, adl
0
Bohemians - Sparta: Birmančevič hned po pauze obstřelil Soukupa, 1:2!
České Budějovice – Liberec: Jan Suchan zařídíl Dynamu tři body v samém závěru, když dal branku na 3:2

Fotbalisté Realu Madrid doma rozdrtili Osasunu 4:0 a upevnili si první místo ve španělské lize. Záložník Jude Bellingham potvrdil dvěma góly svou střeleckou formu. „Bílý balet“ vede neúplnou tabulku o dva body před Gironou, která v devátém kole v Cádizu využila dlouhou přesilovku a zvítězila 1:0.

Bellingham se trefil v obou poločasech. Dvacetiletý anglický reprezentant s osmi góly vede tabulku ligových střelců. Od letního příchodu z Dortmundu zaznamenal 10 soutěžních gólů v 10 zápasech.

Třetí branku Realu přidal v 65. minutě Vinícius Júnior, který o chvíli později asistoval u trefy Joselua. Ten ještě v závěru neproměnil penaltu. Madridský tým na svém stadionu vyhrál i čtvrté ligové utkání v sezoně.

Cádiz hrál v oslabení od 10. minuty po Machísově šlapáku. Hosté zužitkovali početní výhodu až po téměř hodině hry, kdy se z hranice šestnáctky prosadil Aleix García. Katalánský celek vyhrál sedmý z posledních osmi zápasů, naopak Cádiz už popáté za sebou nedokázal zvítězit.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.