Známé tváře, které zmizely z Česka. Co dělají Kweuke, Fenin a Kušnír? | iSport.cz
17. října 2014 • 15:22

Známé tváře, které zmizely z Česka. Co dělají Kweuke, Fenin a Kušnír?

Autor: pta
Zmizeli z české ligy. Jak se daří Leonardu Kweukemu, Martinu Feninovi a Ondřeji Kušnírovi v zahraničních angažmá?
TOP VIDEA
VIDEOGRAFIKA: Body hokejových klubů. Sparta nevládla vždy, týmy s jedním titulem VIDEOGRAFIKA: Body hokejových klubů. Sparta nevládla vždy, týmy s jedním titulem
Pět Jágrových dekád: Jak se legenda měnila od 80. let až dodnes? Pět Jágrových dekád: Jak se legenda měnila od 80. let až dodnes?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Není to tak dlouho, kdy patřili mezi nejvíc sledované fotbalové tváře v české první lize. Pak však zmizeli fanouškům z dohledu do málo sledovaných soutěží. Jak se daří bývalému kanonýrovi Spartu Leonardu Kweukemu, útočníkovi Martinu Feninovi, či obránci s reprezentačními zkušenostmi Ondřeji Kušnírovi?Leonard Kweuke

Ve Spartě patřil dlouhou dobu mezi klíčové muže. Když však kamerunský obr dostal na konci sezony 2012/13 dvanáctizápasový distanc za to, že v pohárovém zápasu hrubým faulem zlomil nohu Radku Dosoudilovi z Mladé Boleslavi, rázem už neměl na Letné budoucnost.

Zamířil do tureckého Rizesporu. Mnohem víc mu vyšla úvodní sezona, kdy si v 25 ligových zápasech připsal 11 gólů a přispěl k tomu, že se klub umístil na 13. místě a v klidu se zachránil. Aktuální sezonu zatím nerozjel tak dobře – dosud si připsal v pěti kolech jen jediný zásah. Udržel se také v reprezentačním kádru. Naposledy ve středu přispěl gólem k výhře Kamerunu nad Sierrou Leone 2:0 v kvalifikaci o postup na Africký Pohár národů.

Martin Fenin

Kariéra kdysi velkého talentu začala pohasínat. Znovu nastartovat ji stříbrný medailista z MS do 20 let nedokázal po návratu z Německa ve Slavii, ani v Teplicích. V létě Fenin zamířil do francouzského Istres, které hraje třetí ligu.

Mezi útočníky je zatím nejvytíženějším hráčem, ale zatím počtem nastřílených gólů nijak nevybočuje. V pěti zápasech dal jediný. Ale nedaří se ani celému týmu, kde v záloze nastupuje další Čech Mario Lička. Istres je po devíti kolech na 16. místě. Fenina a spol. čeká boj o únik ze sestupového pásma.

Ondřej Kušnír

Nejvíc na sebe upozornil ve Spartě, se kterou získal jeden titul, dařilo se mu také v Liberci. Na začátku letošní roku se však zkušený obránce rozhodl pro první zahraniční štaci a kývl na nabídku desetiměsíčního angažmá u kazažského Tobolu Kastanaj. S ním už má za sebou prakticky jednu celou sezonu, která se v Kazachstánu hraje systémem jaro - podzim. Tobol v místní první lize spadnul do skupiny o udržení, tu však zatím vede.

A co bude dál s třicetiletým Kušnírem? Před odjezdem hovořil o možnosti protáhnout spolupráci v Tobolu, na začátku října na Twitteru však přiznal, že o příštím angažmá nemá jasno. „Za měsíc konec první zahraniční štace. Kde budou mé další fotbalové kroky od nového roku je zatím ve hvězdách...“ Vrátí se Kušnír zpátky do Česka?

Témata:  sport, fotbal, kušnír, kweuke, fenin
 
Články odjinud


Články odjinud