Bronz z mistrovství Afriky patří Konžské demokratické republice | iSport.cz
7. února 2015 • 19:43

Bronz z mistrovství Afriky patří Konžské demokratické republice

Autor:
Třetí místo na mistrovství Afriky obsadili fotbalisté Konžské demokratické republiky. V utkání o bronz porazili na penalty Rovníkovou Guineu.
TOP VIDEA
KARLOS SHOW: Marpo s Noidem promluvili o zápasení, šikaně, došlo i na stare down KARLOS SHOW: Marpo s Noidem promluvili o zápasení, šikaně, došlo i na stare down
MOMENTY Václava Kadlece: Obrovský talent a nenaplněný potenciál MOMENTY Václava Kadlece: Obrovský talent a nenaplněný potenciál
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalisté Konžské demokratické republiky vyhráli v sobotním utkání o 3. místo na mistrovství Afriky nad domácím výběrem. Rovníkovou Guineu udolali po penaltovém rozstřelu, když zápas skončil po devadesáti minutách remízou 0:0.Třetí místo na mistrovství Afriky obsadili fotbalisté Konžské demokratické republiky. V utkání o bronz porazili na penalty domácí Rovníkovou Guineu 4:2. V normální hrací době i po prodloužení skončil zápas v Malabu bez branek.

V rozstřelu neuspěli hned první dva střelci domácích Javier Balboa s Raúlem Fabianim a Kongo tak slavilo první úspěch od roku 1998, kdy bylo rovněž třetí. Rovníková Guinea, jež po vyřazení z kvalifikace startovala na šampionátu jen proto, že převzala pořadatelství po Maroku, si navzdory porážce vylepšila tři roky staré čtvrtfinálové maximum.

Utkání předcházely obavy o bezpečnost, protože semifinále mezi Rovníkovou Guineou a Ghanou bylo kvůli řádění fanoušků na půl hodiny přerušeno. Domácí dostali od africké konfederace pokutu a hrozilo jim uzavření stadionu na jedno utkání, ale dnešní zápas se obešel bez incidentů.

Fotbalové mistrovství Afriky v Rovníkové Guineji:
O 3. místo:
Rovníková Guinea - Konžská demokratická republika 0:0, na penalty 2:4.

Fínále mezi Ghanou a Pobřežím slonoviny je na programu v neděli.

 
Články odjinud


Články odjinud