Milost Kweukemu! Útočník rozčílil kouče, fanoušci píší na zdi | iSport.cz
20. srpna 2015 • 16:43

Milost Kweukemu! Útočník rozčílil kouče, fanoušci píší na zdi

Autor: jon
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Mistrovské oslavy v plném proudu! Hasiči u Edenu ale i jízda s pohárem po Praze
Sešívaní po derby se Spartou přebírají pohár pro mistra ligy!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kauza Leonard Kweuke nabírá na síle. Osmadvacetiletý útočník tureckého Rizasporu je po pondělním utkání s Genclerbirligi (3:2) postaven mimo tým a čeká, co s ním v klubu udělají. Autora dvou branek z úvodního ligového zápasu brání fanoušci a chtějí, aby zůstal, dokonce kvůli němu po městě píší vzkazy na zdi.Kweuke se dostal do konfliktu s trenérem Hikmetem Karamanem poté, když i přes jeho zákaz šel v závěru utkání kopat penaltu. Tu v 87. minutě proměnil, srovnal na 2:2 a v nastavení přidal i vítězný gól. Vše doprovodil nenávistnými gesty směrem ke svému šéfovi.

Představení exsparťanského útočníka z úvodního kola turecké Superligy se stalo hitem internetu. Po proměněné penaltě viditelně gestikuloval na rozlobeného trenéra a chybělo málo, aby došlo k šarvátce. Obrovitého útočníka museli držet spluhráči, aby se na svého nadřízeného nevrhl.

VIDEO: Kweuke šel kopat penaltu i přes zákaz trenéra

Trest přišel okamžitě, vedení klubu svého hráče po utkání postavilo mimo tým. Kweuke momentálně trénuje individuálně, určitě vynechá zápas s Fenerbahce a klub se nebrání jeho prodeji.

"Prohráváme i vyhráváme společně, jako jeden tým. Viděl jsem opakované záběry, takhle se hráč nesmí chovat! Trenéři řídí hráče, ti poslouchají. Dořešíme to během týdne, ale tohle se nesmí opakovat," citují turecká média trenéra Karamana.

Kweuke se opravdu na hřišti zachoval jako sobec, porušil snad veškerá pravidla týmového sportu. Jenže hazardní tah mu vyšel, sám utkání rozhodl a zařídil svému celku vítězství.

Zřejmě proto fanoušci Rizasporu věří, že mu jeho výstřelek klub opustí a Kweuke bude vzat na milost. Na zdech ve městě se dokonce objevily podpůrné nápisy s prosbou, aby útočník v týmu zůstal.

Do konce transferového období se ale ještě může stát, že Kweuke zamíří jinam. Trenér Karaman podle svých vyjádření zatím není příliš nakloněný k tomu, aby takové chování u svých svěřenců toleroval, byť mu Kweuke zařídil tři body.

Fanoušci Rizesporu se zastávají Leonarda Kweukeho, který byl vyřazen z týmu. Jméno exparťanského útočníka píší na zdi.
Fanoušci Rizesporu se zastávají Leonarda Kweukeho, který byl vyřazen z týmu. Jméno exparťanského útočníka píší na zdi.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud