Obří hala, laboratoř, analýza každého kroku. To je unikátní akademie | iSport.cz
14. listopadu 2017 • 14:50

Obří hala, laboratoř, analýza každého kroku. To je unikátní akademie

TOP VIDEA
PARÁDNÍ atmosféra před zápasem s Brazílií! Jak to vypadá u Edenu PARÁDNÍ atmosféra před zápasem s Brazílií! Jak to vypadá u Edenu
SESTŘIH: Plzeň - Olomouc 2:0. Hosté spálili všechny šance, doma budou muset vyhrát SESTŘIH: Plzeň - Olomouc 2:0. Hosté spálili všechny šance, doma budou muset vyhrát
VŠECHNA VIDEA ZDE

V Evropě jde o naprosto unikátní zařízení. Možná i na celém světě se nenajde nic podobného, co nabízí akademie Red Bull Salcburk. Mladí sportovci mají k dispozici sedm fotbalových hřišť včetně umělé trávy a vyhřívaných povrchů či dvě ledové plochy. Samotnou chloubou je pak kryté fotbalové hřiště uvnitř obrovské haly. V areálu jsou také další moderní vymoženosti, téměř každý krok akademiků je pak možný analyzovat.Sedm fotbalových hřišť, šest venku, jedno pod střechou. Dvě kryté hokejové haly. Dětský fun park s kladinkami a lanovými prolézačkami. Beachvolejbalové kurty. Třípatrová budova ve tvaru notně protáhlé jedničky s lékařsko-fyzioterapeutickým centrem, posilovnou, šatnami, regenerační linkou, obří tělocvičnou, internátem, hotelem, jídelnou.

To vše nabízí sportovní akademie na okraji rakouského Salcburku.

V Evropě jde o zcela unikátní zařízení. „V Rakousku jsem už byl v několika tréninkových centrech, ale něco takového jsem nikdy předtím neviděl,“ říká Sascha Marth, trenér brankářů v akademii.

Pýcha akademie RB Salcburk? Obří fotbalová hala
720p 360p

Mladí sportovci mají k dispozici různá moderní zařízení. Hokejisté mohou používat bruslařské pásy z umělého ledu nebo trenažér střelby. Většina vymožeností je prošpikována kamerami, všechno je možné hned do detailu analyzovat.

Velkou chloubou je pak fotbalové hřiště ukryté v hale. Ne nafukovací, ale klasické. „Když jsem sem přišel poprvé a akademii si prohlédl… Všechno pro mě bylo super, všechno moc pěkné na pohled. Ale když jsem pak přišel do fotbalové haly, byl to úplný wow efekt. Proto jsem ji popisoval jako takovou menší pozoruhodnost,“ vzpomíná na samotný začátek Marth.

V salcburském areálu najdeme také lékařskou laboratoř k testování, dobře vybavenou posilovnu nebo dokonce psychologickou kliniku. Do jídelny nesmí nikdo s telefonem, v bundě nebo s čepicí. Stravu jim hlídá výživový poradce.

Pro vedení akademie je důležité i vzdělání. Sportovci mají k dispozici i vychovatele nebo pedagogické pracovníky, kteří se o ně starají. „Musíme také rozvíjet jejich osobnost. V případě, že kluci nakonec nezvládnou profesionální kariéru, musejí být připraveni na život,“ uzavírá Marth.

RB Salcburk má akademii, která předběhla dobu. Tady rostou hvězdy
720p 360p

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud