14. listopadu 2017 • 14:50

Obří hala, laboratoř, analýza každého kroku. To je unikátní akademie

Autor:
TOP VIDEA
NEJ zákroky Premier League: Courtoisův superpřesun, Gomes zasáhl konečky prstů NEJ zákroky Premier League: Courtoisův superpřesun, Gomes zasáhl konečky prstů
Hokejisté pro ZOH! Jandač vysvětluje, proč povolal Erata a spol. jméno po jménu Hokejisté pro ZOH! Jandač vysvětluje, proč povolal Erata a spol. jméno po jménu
VŠECHNA VIDEA ZDE

V Evropě jde o naprosto unikátní zařízení. Možná i na celém světě se nenajde nic podobného, co nabízí akademie Red Bull Salcburk. Mladí sportovci mají k dispozici sedm fotbalových hřišť včetně umělé trávy a vyhřívaných povrchů či dvě ledové plochy. Samotnou chloubou je pak kryté fotbalové hřiště uvnitř obrovské haly. V areálu jsou také další moderní vymoženosti, téměř každý krok akademiků je pak možný analyzovat.Sedm fotbalových hřišť, šest venku, jedno pod střechou. Dvě kryté hokejové haly. Dětský fun park s kladinkami a lanovými prolézačkami. Beachvolejbalové kurty. Třípatrová budova ve tvaru notně protáhlé jedničky s lékařsko-fyzioterapeutickým centrem, posilovnou, šatnami, regenerační linkou, obří tělocvičnou, internátem, hotelem, jídelnou.

To vše nabízí sportovní akademie na okraji rakouského Salcburku.

V Evropě jde o zcela unikátní zařízení. „V Rakousku jsem už byl v několika tréninkových centrech, ale něco takového jsem nikdy předtím neviděl,“ říká Sascha Marth, trenér brankářů v akademii.

Pýcha akademie RB Salcburk? Obří fotbalová hala

Mladí sportovci mají k dispozici různá moderní zařízení. Hokejisté mohou používat bruslařské pásy z umělého ledu nebo trenažér střelby. Většina vymožeností je prošpikována kamerami, všechno je možné hned do detailu analyzovat.

Velkou chloubou je pak fotbalové hřiště ukryté v hale. Ne nafukovací, ale klasické. „Když jsem sem přišel poprvé a akademii si prohlédl… Všechno pro mě bylo super, všechno moc pěkné na pohled. Ale když jsem pak přišel do fotbalové haly, byl to úplný wow efekt. Proto jsem ji popisoval jako takovou menší pozoruhodnost,“ vzpomíná na samotný začátek Marth.

V salcburském areálu najdeme také lékařskou laboratoř k testování, dobře vybavenou posilovnu nebo dokonce psychologickou kliniku. Do jídelny nesmí nikdo s telefonem, v bundě nebo s čepicí. Stravu jim hlídá výživový poradce.

Pro vedení akademie je důležité i vzdělání. Sportovci mají k dispozici i vychovatele nebo pedagogické pracovníky, kteří se o ně starají. „Musíme také rozvíjet jejich osobnost. V případě, že kluci nakonec nezvládnou profesionální kariéru, musejí být připraveni na život,“ uzavírá Marth.

RB Salcburk má akademii, která předběhla dobu. Tady rostou hvězdy

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze