City opět má anglický Superpohár, duel s Liverpoolem rozhodly penalty | iSport.cz
4. srpna 2019 • 19:10

City opět má anglický Superpohár, duel s Liverpoolem rozhodly penalty

Liberec - Sparta: Radakovič trestuhodně namazal Malinskému, ten propálil chybujícího Nitu Liberec - Sparta: Radakovič trestuhodně namazal Malinskému, ten propálil chybujícího Nitu
Jágrův dobrý skutek! Při představení nových dresů jeden věnoval postižené fanynce Jágrův dobrý skutek! Při představení nových dresů jeden věnoval postižené fanynce

Fotbalisté Manchesteru City po roce opět vyhráli anglický Superpohár. Dnes na londýnském stadionu Wembley hráli s Liverpoolem v normální hrací době 1:1 a o šestém zisku trofeje rozhodli v penaltovém rozstřelu, který ovládli 5:4.

Manchester City poslal do vedení ve 12. minutě Raheem Sterling a poprvé se prosadil proti svému bývalému klubu. V úvodním poločase mohl přidat ještě druhou branku, ale trefil pouze tyč. Stejně poté dopadli i Virgil van Dijk a Muhammad Salah z Liverpoolu.

Vítěz Ligy mistrů, který do Superpoháru nastoupil díky druhému místu v Premier League, protože Manchester City vedle titulu vyhrál i Anglický pohár, se vyrovnání dočkal v 77. minutě. Postaral se o to Joel Matip a Liverpool v závěru sahal i po vítězství. Salah ale tři šance zahodil - jednou dokonce Kyle Walker zachránil situaci nůžkami na brankové čáře.

Utkání tak zamířilo do penaltového rozstřelu, ve kterém hráči manchesterského celku proměnili všech pět pokusů, zatímco Georgina Wijnalduma vychytal brankář Claudio Bravo.

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava