Český vlastňák! Koubek trefil Suchého, Augsburg vypadl s týmem ze 4. ligy | iSport.cz
12. srpna 2019 • 04:40

Český vlastňák! Koubek trefil Suchého, Augsburg vypadl s týmem ze 4. ligy

Autor: mck
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Vystupňovali jsme tempo, chyběla lepší produktivita, říká Kotal
KARLOS SHOW: Vémola a legendy fotbalu. Klobása, limonáda a šlo se hrát
VŠECHNA VIDEA ZDE

Takový premiérový soutěžní zápas si české posily německého Augsburgu jistě nepředstavovaly. V prvním kole německého poháru bavorský tým potkal celek Verl, jehož příslušnost spadá až do čtvrté ligy. A světe, div se, Marek Suchý, Tomáš Koubek a spol. senzačně končí! Dvě letní posily hrály u prohry 1:2 jednu z hlavních rolí. Po jejich „vzájemné spolupráci“ totiž padl málo vídaný vlastní gól.Snad to půjde příště lépe.

To si mohou unisono říct Marek Suchý a Tomáš Koubek. Stoper a brankář, členové českého národního týmu, přišli do Augsburgu během letošního léta. V sobotu je v německém působišti čekal první ostrý test. Bohužel jim vůbec nevyšel.

Bundesligový tým prohrál se soupeřem ze čtvrté ligy a s DFB Pokal, tak se jmenuje domácí pohár u západních sousedů, se loučí hned po prvním zápase.

Pohroma jasného favorita začala už v 9. minutě. Navíc s velkým přispěním české enklávy. Tomáš Koubek se nejprve vytáhl, když lapil střelu po samostatném úniku forvarda Verlu Haedera. Míč ovšem vyrazil tak nešťastně, že přistál na noze kolegy Marka Suchého, od které zamířil do brány Augsburgu.

Senzaci pak přiživil o necelou čtvrt hodinu později domácí Schallenberg.

Podívejte se na kuriózní vlastní gól (čas 0:25):

Šanci na zvrat měli hosté po změně stran, kdy z penalty snížili zásluhou Andreho Hahna na 1:2. K úplnému vyrovnání nebylo daleko. A svůj poměrně komický vlastní gól mohl v úplném závěru odčinit Marek Suchý. Nadějný pokus někdejšího kapitána Basileje pod břevnem vyhlavičkoval jeden z obránců.

Velká lekce pro loni patnáctý tým nejvyšší německé ligy byla na světě. Průšvih si svěřenci trenéra Martina Schmidta naplno uvědomovali, ihned po závěrečném hvizdu se šli omluvit vlastním fanouškům.

„Prvních 20 minut jsme zaspali,“ lamentoval kouč Augsburgu. „V nadcházejících dnech a týdnech nás čeká ještě hodně práce,“ měl jasno švýcarský trenér.

A má pravdu. Už o víkendu jeho partu čeká přetěžká zkouška v podobě Borussie Dortmund.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud