Inspirace pro Česko? Plán fotbalu v Rakousku: 200 lidí ve třech skupinách | iSport.cz
24. dubna 2020 • 19:55

Inspirace pro Česko? Plán fotbalu v Rakousku: 200 lidí ve třech skupinách

Autor: ČTK, krm
Vstoupit do diskuse
2
TOP VIDEA
iSport podcast: Je Hoftych kouč pro velký klub? Bude Liberec ještě silnější než letos?
Všech 68 gólů Plzně. Připomeňte si, jak pálili Krmenčík nebo Beauguel
VŠECHNA VIDEA ZDE

Rakouské fotbalové kluby se dohodly na konceptu, jak bez diváků znovu rozběhnout ligu. Zástupci soutěže uvedli, že v plánu je mít maximálně 200 osob na stadionu. Zda se bude moci sezona za těchto podmínek znovu rozehrát, je v rukou ministerstva sportu.V konceptu je 200 lidí, kteří budou smět být na stadionech, rozděleno do tří skupin. Červenou skupinu tvoří hráči, trenéři, realizační týmy a rozhodčí. V oranžové skupině jsou pracovníci televizní produkce, pořadatelé a někteří zástupci médií. Tato skupina smí do vnitřního prostoru stadionu, ale musí si udržet odstup od červené skupiny. Ve třetí žluté skupině jsou zbylí novináři a pořadatelé. Členové této skupiny se musí zdržovat jen na tribuně.

Plán na zahájení ligy předpokládá také pravidelné testování členů červené skupiny na koronavirus. Výsledky testů aktérů musejí být známy nejpozději v 10 hodin dopoledne v den zápasu.

Rakousko patří k zemím, jež vykazují mírný nárůst nákazy koronavirem. Tamní úřady dnes oznámily, že se za posledních 24 hodin nemocí covid-19 nakazilo 69 lidí. Vicekancléř a ministr sportu Werner Kogler před časem uvedl, že vláda nebude zápasům bez diváků s dobrým konceptem v zásadě bránit.

Vstoupit do diskuse
2
Články odjinud


Články odjinud