6. října 2017 • 16:34

Dobré zprávy! Stav fotbalisty Švábíka, který to zkoušel v Arsenalu, se zlepšil

Autor: riš
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Reprezentace znovu bez Kalvacha. Na jeho místo máme dalších pět, řekl Šilhavý
Chorý vs. Sörensen? To byla hnusárna. A proč chce Trpišovský předělat Zafeirise?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pětadvacetiletý fotbalista Jan Švábík, který před dvěma týdny zkolaboval na tréninku, po srdeční zástavě byl v bezvědomí odvezen do nemocnice v Ostravě a několik dní zůstal v umělém spánku, se zvolna zotavuje. Hráč Klimkovic už je několik dní při vědomí a jeho stav se zdá být stabilizovaný. Hororový příběh mladého hráče, který se před lety díky svému talentu dostal až před brány londýnského Arsenalu, tak snad zaplaťpánbůh skončí dobře. „Mohu potvrdit, že stav pacienta se zlepšil. A to natolik, že byl z jednotky intenzivní péče přeložen na kardiovaskulární oddělení,“ řekl Sportu mluvčí největší ostravské nemocnice Tomáš Oborný.

Švábík zkolaboval přesně před dvěma týdny na tréninku Klimkovic, kde nyní hraje I. B třídu. Stačil ještě upozornit trenéra, že se mu točí hlava. A pak upadl do bezvědomí. Jeho stav byl vážný.

Nyní už je Klimkovickým veseleji. „Zprávy o Honzově zlepšeném stavu nám všem ulevily,“ řekl Jan Woznica, trenér klimkovických mužů. Byl už Švábíka v nemocnici navštívit. „Moc jsme o tom, co se vlastně stalo, nemluvili. Nechtěl jsem mu to připomínat a cítil jsem, že ani on o tom nechce mluvit. Podstatné je, že je z nejhoršího venku,“ poznamenal Woznica.

O tom, co se mu stalo, ví Švábík z médií. „Už si to přečetl na internetu. Sám si z toho nic nepamatuje. Teď je to pryč, jsem šťastný, že jsme si mohli pokecat o úplně jiných věcech,“ řekl klimkovický trenér. Kdy a zda vůbec se Švábík k fotbalu zase vrátí, to Woznica netuší.

Vstoupit do diskuse
0

Kvalifikace na EURO 2024 v Německu

Program kvalifikace na EURO 2024 Skupina E Skupiny kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Českou fotbalovou reprezentaci čeká kvalifikační skupina E, ve které se utká s Polskem, Albánií, Faerskými ostrovy a Moldavskem.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Kde sledovat los Evropské ligy v TV?

Články odjinud


Články odjinud