5. listopadu 2019 • 15:50

Senzace! Mladíci Slavie porazili Barcelonu, divoké drama rozhodl Toula

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Skvěle! Devatenáctka Slavie vyhrála v dalším utkání UEFA Youth League 3:2 v Barceloně. Favorit vedl, ještě před přestávkou ovšem z penalty srovnal Lukáš Červ. Do vedení Pražany ve druhé půli poslal Daniel Kosek. Barcelona v závěru vyrovnala, o triumfu hostů ale tři minuty před koncem definitivně rozhodl Adam Toula. Mužstvo kouče Martina Hyského tak reálně zůstává ve hře o postup z nabité skupiny.

Slávisté mají ve čtyřčlenné skupině na kontě dvě vítězství a dvě porážky. V tabulce jsou třetí se stejným bodovým ziskem jako druhý Dortmund, s nímž zatím mají lepší vzájemnou bilanci díky domácí výhře 1:0. Do další fáze postoupí dva týmy, Pražané v příštím kole přivítají 27. listopadu vedoucí Inter Milán.

Stejně jako v prvním vzájemném duelu s Barcelonou otevřel skóre De La Fuente, ale v 41. minutě z penalty za ruku srovnal Červ. Jedenáct minut po pauze otočil stav Kosek a chvíli nato slávistům nahrálo vyloučení Sanze po druhé žluté kartě. Katalánci i v deseti měli šance, jednou hosty zachránila branková konstrukce a v 86. minutě už Mortimer vyrovnal. Jenže hned za minutu odpověděl po standardce Toula a rozhodl.

Youth League je na podzim rozdělená na dvě části. První, v níž startuje Slavia, kopíruje Ligu mistrů, druhá větev je určena pro dorostenecké mistry. České maximum v Youth League drží Příbram, která v sezoně 2015/16 došla do osmifinále.

Domácí: 16. Fuente, 86. Mortimer

Hosté: 41. Červ, 56. Kosek, 87. Toula

Domácí: Tenas (C) – Sergi Rosanas (46. Altimira), Gomes Silva, Medina, Balde Martinez (73. Rico Pico) – Antonio Jesús (73. Barry), Sanz, Gonzalez (83. Fernandez Castellano) – Jardi (83. Soldevila Puig), Mortimer, De La Fuente

Hosté: Markovič – Bárta (64. Hošek), Štětka, Vincour (C), Kosek – Červ, Zinhasovič, Křišťan – Douděra (90+3. Vít), Toula, Zeronik (31. Joao Felipe)

Domácí: Sanz, Sanz, Medina

Hosté: Štětka, Douděra

Verboomen – Lemaire, Thijs (všichni BEL)