18. října 2022 • 13:00

Film o Kollerovi sbírá ocenění, uvede ho i světová scéna v Miláně

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je to o obyčejném klukovi ze Lhoty, ostatně to má v názvu, a přesto se dostane na světovou scénu. Film Jan Koller – Příběh obyčejného kluka získal na festivalu sportovních snímků v Liberci hlavní cenu v kategorii film o sportovních osobnostech a na svůj podnik si pak dílo režiséra Petra Větrovského vybralo vedení milánského festivalu. Tam se Koller bude promítat společně s dalším českým počinem Zátopek.Snímek Koller získal uznání na 25. ročníku Sportfilm Liberec, kam se přihlásilo celkem 300 filmů se sportovní tématikou.

„Moc rád jsem se zúčastnil tohoto festivalu a chtěl bych moc poděkovat, za to, že jste vybrali právě náš film,“ těšilo už při předání ceny samotného hlavního hrdinu Jana Kollera, rekordmana v počtu reprezentačních branek v historii českého a československého fotbalu.

Hvězdy Dortmundu o Kollerovi: Zůstal i v těžké době. Výška? Uměl hrát i fotbal
Video se připravuje ...

„Mám velkou radost, že se film tak líbí a myslím, že se opravdu povedl. Za to bych chtěl poděkovat režisérovi Petru Větrovskému, který to celý se svým štábem a Robinem Štaffenem spáchali. Díky filmu jsem se stal otevřenější a myslím, že jsem díky tomu i lepším člověkem,“ uvedl dál.

V rámci libereckého podniku získalo ocenění celkem 10 filmů, ale jen dva mohou startovat na světovém finále největšího sportovního filmového festivalu na světě v Miláně, které proběhne mezi devátým a třináctým listopadem. Vedení milánského festivalu, které bylo v Liberci osobně přítomné, si vybralo filmy Zátopek a právě Jan Koller – Příběh obyčejného kluka.

Knihu Koller: Byl to víc než sen objednávejte na iKiosek.cz ZDE>>>

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Slavia - AC Milán v TV * Liverpool - Sparta v TV

Články odjinud


Články odjinud