Fotbalové přestupy ONLINE: Problém pro Kováře? Bayer má brankáře z Londýna. Stanciu do Serie A
Fotbalové přestupy, podpisy i změny na trenérských postech. Zkrátka vše, co o světovém i českém fotbale na přestupovém poli potřebujete vědět, sledujeme ONLINE na iSport.cz.
Zprávy ze dne 2. července 2024
Alexis Sánchez po jediné sezoně odchází z Interu Milán. Úřadující italský mistr oznámil, že s pětatřicetiletým chilským fotbalistou neprodlouží končící smlouvu. Klub opouštějí také kolumbijský obránce Juan Cuadrado a nizozemský záložník Davy Klaassen.
V ženském fotbale je rušno mezi pražskými „S“. Slavia v pondělí přivedla z Letné Kláru Cvrčkovou, Sparta večer kontrovala podpisem Michaely Khýrové, které zase naposledy oblékala sešívaný dres.
Mladá Boleslav oficiálně oznámila příchod záložníka Davida Kozla z Dukly a obránce Martina Králika z Českých Budějovic, o obou transferech už deník Sport v minulosti informoval.
Zprávy ze dne 1. července 2024
Michal Hlavatý dokončil přestup z Pardubic do Liberce. Šestadvacetiletý záložník podepsal se Slovanem smlouvu do roku 2028. „Jsem hrozně šťastný, že to dopadlo. Už od příchodu na stadion tady cítím takovou rodinnou atmosféru. Věřím, že tady strávím krásné roky a zažiju nějaké úspěchy,“ prohlásil Hlavatý.
Minulé léto, letos v zimě. Pokaždé se řešila jeho budoucnost. V obou případech zůstal, měl jasnou ambici. Uvidí se, zda také třetí případ dopadne stejně. Jan Kuchta znovu studuje nabídky, které ho lákají k odchodu ze Sparty. Útočník a jeho okolí řeší lasa z Řecka a (opět) Spojených států amerických. Více čtěte ZDE>>>

S deseti body (šest gólů + čtyři asistence) nejproduktivnější hráč Karviné v minulé sezoně Lukáš Budínský našel nové angažmá v Kazachstánu. Poté co se dvaatřicetiletý záložník od trenéra Martina Hyského dozvěděl, že s ním v MFK nepočítá, odletěl do Astany, kde podepsal smlouvu v FC Zhenis.
Budínského by ve Slezsku mohl nahradit Denny Samko, kmenového hráče Hradce Králové si vzal kouč do přípravy na základě výkonů v druholigovém Varnsdorfu. Pravděpodobný je v příštích týdnech i příchod Alexandra Bužka na hostování ze Slavie.
Gruzínský fotbalista Georges Mikautadze přestoupil z Ajaxu Amsterodam do Met, kde už odehrál jarní polovinu sezony na hostování. Francouzský klub, který sestoupil z první ligy, za jednoho z nejlepších střelců letošního EURO zaplatí 13 milionů eur (326 milionů korun).
David Jurásek zůstává v německém Hoffenheimu. Jeho hostování z Benfiky bylo prodlouženo o další rok, podle informací Livesport.cz se měla dokonce snížit domluvená opce na případný přestup, která byla původně 11 milionů eur.
Gólman Matúš Hruška je první posilou fotbalistů pražské Dukly. Nováček první ligy o tom informoval na svém webu. Devětadvacetiletý slovenský brankář se vrátil na Julisku po čtyřech letech.
Přesuny mezi pražskými S jsou vždy pikantní a nemusí jít jen o mužskou soutěž. Do Slavie nově přišla ze Sparty Klára Cvrčková. Reprezentantka, která v minulé sezoně dala v 17 ligových zápasech za Spartu devět gólů. Zdá se, že o přestupu se vědělo déle, protože v posledních třech derby ofenzivní hráčka nenastupovala. „Všichni víme, že Slavia má nejlepší fanoušky, kteří podporují jak mužský, tak ženský fotbal. Doufám, že po sezoně budeme moct všichni společně oslavit titul, “ říká nová posila pro klubový web a podepsala smlouvu do roku 2026.
Byť na jaře zaujal osmi góly ve druhé nizozemské lize, situace se opakuje. Václav Sejk nejméně na rok opustí Spartu, řeší další hostování. Aktuálně je velmi blízko dohoda s polským klubem. Součástí má být i opce na přestup, ale tak vysoká, aby zůstal ve Spartě... Více čtěte zde >>>

Brankář Václav Hladký si Premier League za Ipswich nezachytá, i když byl jedním z hlavním strůjců postupu. V minulé sezoně odchytal všech 46 zápasů, ale nedohodl se na nové smlouvě a podle CANAL+ Sport je volným hráčem.
Zprávy ze dne 30. června 2024
Kádr Ostravy opouštějí Gigli Ndefe a Robert Miškovič, kterým skončily smlouvy. Z Baníku natrvalo odchází i záložník Filip Kaloč, který se po jarním hostování v Kaiserslauternu stal kmenovým hráčem německého klubu. Nizozemský obránce Ndefe a chorvatský záložník Miškovič se už nevešli do kádru trenéra Pavla Hapala pro soustředění v Polsku a Baník oznámil, že oběma cizincům nebudou prodlouženy smlouvy, které dnes končí.
Šéf Slavie Jaroslav Tvrdík se na síti X opět vyjádřil k příchodu Tomáše Chorého, který je na spadnutí. „Postupně se můj názor měnil. Roli sehráli naši hráči, kteří ho znají nebo Jindra Staněk. Poznal jsem ho také osobně jako člověka, tátu dvou holčiček. Důležité bylo, že sám chce k nám. Věříme, že týmu může pomoci. Být gamechanger,“ napsal Tvrdík.
Brazilec Douglas Luiz mění anglickou ligu za italskou, dosavadní hráč Aston Villy podepsal pětiletou smlouvu v turínském Juventusu. Klub podle médií zaplatil za šestadvacetiletého reprezentačního záložníka 50 milionů eur (1,25 miliardy korun).
Sparta na svém webu oznámila, že v klubu končí devět hráčů, jimž dnes vypršela smlouva a novou už nedostanou. Nejvýraznějším jménem je Andreas Vindheim, norský obránce, který naposledy hostoval v Teplicích. Na Letné po sérii hostování definitivně končí také šestadvacetiletý útočník Ondřej Novotný, dále jde o mladší hráče, kteří měli do A-týmu daleko.
Devět hráčů, kterým ve Spartě skončila smlouva: David Boháč, Matěj Čechal, David Holoubek, Tomáš Jonáš, Erik Kolář, Vojtěch Lukavský, Ondřej Novotný, Filip Šilhart, Andreas Vindheim
Dva dny před osmifinálovým zápasem EURO se Nizozemec Memhis Depay dozvěděl, že si musí hledat nový klub. Atlético Madrid oznámilo, že třicetiletému fotbalistovi neprodlouží smlouvu, stejně jako obráncům Mariu Hermosovi a Gabrielu Paulistovi. Depay přišel do Madridu loni v lednu z Barcelony. Za Atlético odehrál 31 zápasů a dal devět gólů. Čelí však v klubu kritice stejně jako v reprezentaci, s níž v úterý nastoupí proti Rumunsku. „Kritiku snáším dobře. Jsem na ni zvyklý,“ řekl na tiskové konferenci ve Wolfsburgu.
Zprávy ze dne 29. června 2024
Další ztráta pro Zlín. Univerzál Antonín Fantiš (32) si našel po sestupu angažmá ve druhé rumunské lize. Podle informací iSport.cz se upsal FC Voluntari, který letos rovněž opustil elitní soutěž své země. Odchovanec Příbrami se stane staronovým spoluhráčem záložníka Lukáše Droppy, s nímž už se potkal před lety v ostravském Baníku. Více čtěte ZDE>>>
Fotbalisty Aston Villy posílí obránce Ian Maatsen. Birminghamský klub o jeho příchodu z Chelsea bez dalších podrobností informoval na webu. Podle médií za dvaadvacetiletého nizozemského reprezentanta zaplatí 35 až 40 milionů liber (1,2 miliardy korun).