13. dubna 2008 • 00:00

Mladá Boleslav porazila Ostravu

Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby
Q&A: Zadinův výstup. Dědkova práce? Co Varaďa do Sparty a Hořava v Kladně?

Fotbalisté Mladé Boleslavi porazili v neděli večer Baník Ostrava 3:1 a výrazně tak svému soupeři zkomplikovali jeho plány na umístění, díky kterému by se probojovali do evropských pohárů.

Fotbalisté Mladé Boleslavi porazili v neděli večer Baník Ostrava 3:1 a výrazně tak svému soupeři zkomplikovali jeho plány na umístění, díky kterému by se probojovali do evropských pohárů. Nejvýraznější postavou utkání byl domácí záložník Jan Rajnoch, autor dvou branek. Průběh zápasu a jeho úroveň významně ovlivnil úvod utkání a rychlá branka Středočechů. Už v sedmé minutě totiž nařídil sudí Adam penaltu za sražení Řezníčka a Rajnochova trefa určila ráz utkání. Hosté se rychle dostali na nohy, byla aktivní a pronikali častěji před domácí branku. Ve 23. měli nadějnou šanci po trestném kopu Otepky, který brankář Miller s námahou vyrážel. Dobíhající Bolf mohl dorážet, ovšem jeho ránu domácí obrana zblokovala. Vyrovnání se hosté dočkali ve 32. minutě, kdy Procházka zápasnickým chvatem skolil uvnitř šestnáctky Mageru a sudí Adam nařídil penaltu i na druhé straně. Nejlepší současný ligový kanonýr Svěrkoš se nemýlil a vyrovnal. Kdo by čekal snahu Ostravy zaskočit domácí dalším rychlým gólem, byl by překvapen. Místo tlaku totiž Baník upadl do letargie a v závěru poločasu pustil domácí do několika slibných pozic, v nichž však často Boleslavští vyhořeli. Příkladem byla akce z 39. minuty, kdy Řezníček vyslal před Vaška záložníka Poláčka, jenže ten se nedokázal v jasné příležitosti prosadit. Další pokus Hodúra o minutu později Bystroň ještě stačil před brankou srazit do bezpečí, ale tři minuty před poločasem už znovu vedli Středočeši: střelu Mendyho sice dokázali Ostravští odrazit, ale míč se dostal k nekrytému Rolkovi, který přidal druhý gól. Hosté se z toho ale nepoučili ani po pauze a hned po změně stran měli velké štěstí, že jim nevstřelil Rajnoch další gól. Domácí nejlepší střelec se ale dočkal svého druhého zásahu v zápase v 57. minutě, kdy ho k přesnému zásahu vybídl Mendy. První Rajnochovu ránu ještě brankář Vašek vytlačil na tyč, ale dorážka už patřila nejlépe střílejícímu hráči domácích. Ostravští působili zbytečně podrážděně, místo snahy udělat něco s výsledkem reagovali často neadekvátně, a tak na jejich straně nepřibývaly šance ale žluté karty. Domácí tým měl dnes výrazně navrch a hosté byli nakonec rádi, že nedostali na cestu i další góly, například po šanci střídajícího Táborského. Ostrava se už naopak do žádné příležitosti přes kvalitní obranou čtveřici soupeře nedostala. Domácí kouč Karel Stanner byl spokojen jak s jasnou výhrou, tak i s výkonem, který potvrdil vzestupný výkon jeho mužstva z posledních zápasů. "Každým zápasem se zvedáme, tento tým má svou sílu, navíc jsme dnes prolomili nešťastnou sérii," připomněl Stranner, že pro jeho tým to byla teprve čtvrtá domácí výhra v ročníku. O to větší radost měl prý z toho, že se jednalo právě o zápas s Baníkem, který se pere o pohárovou Evropu. "Pro diváky to musel být velmi zajímavý zápas," pochvaloval si boleslavský trenér. Hostující Karel Večeřa přirovnal dnešní zápas nedávnému duelu v Teplicích, kde do přestávky jeho mužstvo mělo navrch, ale po pauze odpadlo. "Měli jsme vytěžit více z prvního poločasu, kdy jsme byli lepší. Další hrubky v defenzivě nás stály lepší výsledek, soupeř pak kouskoval hru, přidal na agresivitě a hrál, co potřeboval. My se už pak nedokázali prosadit," zhodnotil utkání ostravský kouč.