Oběti Jaroslavle uctil i Gretzky, první zápas KHL vyhráli obhájci z Dynama

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Hokejisté Dynama Moskva vyhráli na domácím ledě v zahajovacím zápase nového ročníku Kontinentální hokejové ligy nad Avangardem Omsk 3:2 po samostatných nájezdech. Souboj poprvé hraný jako Pohár Lokomotivu rozhodl v rozstřelu Alexej Cvetkov. V dresu poražených si připsal asistenci u vyrovnávací trefy Slováka Záborského na 2:2 v 54. minutě český hokejista Martin Škoula.

Zápasu předcházela vzpomínka na oběti letecké nehody Lokomotivu Jaroslavl, při které před rokem při cestě k prvnímu zápasu do Minsku zahynul celý tým včetně českých reprezentantů Jana Marka, Karla Rachůnka a Josefa Vašíčka.

Na slavnostní zahájení pátého ročníku KHL dorazily i legendy NHL Wayne Gretzky, Mark Messier či Bret Hull.

První gól nové sezony dal v osmé minutě Anton Kurjanov a poslal Omsk do vedení. Dynamu se povedlo díky dvěma trefám v přesilovkách skóre otočit.

Po vyrovnání Záborského měl velkou šanci český útočník Dynama Marek Kvapil, ale těsně přestřelil horní tyčku.

V prodloužení trefil brankovou konstrukci střelec druhé branky domácích Michail Anisin, nakonec se ale úřadující šampioni dočkali výhry v nájezdech. Spolu s Kvapilem ji mohl slavit i obránce Filip Novák.

Ve čtvrtek vstoupí do soutěže český nováček Lev Praha domácím zápasem proti Dinamu Riga.