30. března 2018 • 21:28

Hokejisté Kazaně po obratu porazili Francouzův Čeljabinsk

Pavel Francouz vychytal Čeljabinsku postup do semifinále play off KHL
Čech oznámil, že ukončí kariéru. Jaké jsou okolnosti jeho rozhodnutí? Čech oznámil, že ukončí kariéru. Jaké jsou okolnosti jeho rozhodnutí?
Třinec - Karlovy Vary: Vlastní gól hostů! Hráči Energie si srazili puk do prázdné branky, 3:1 Třinec - Karlovy Vary: Vlastní gól hostů! Hráči Energie si srazili puk do prázdné branky, 3:1

První finálový duel Východní konference KHL vyhráli po obratu hokejisté Kazaně, kteří porazili 2:1 Čeljabinsk. Český reprezentační gólman Pavel Francouz inkasoval v brance Traktoru dvakrát v poslední desetiminutovce, při drtivé převaze domácího týmu Ak Bars si připsal 41 úspěšných zákroků.

Čeljabinsk se ujal vedení ve 26. minutě po brance švédského útočníka Richarda Gyngeho, jenž se trefil i v úterním sedmém utkání předchozí série s Ufou. Kazaň měla jasně navrch, Traktor výrazně přestřílela 43:23, ale domácí dlouho nemohli překonat Francouzce.

Povedlo se jim to až v závěru, a to dvakrát v rozmezí necelých tří minut. Nejprve v 51. minutě vyrovnal po kombinaci Stanislav Galijev a v 54. minutě z otočky Justin Azevedo obrátil skóre na stranu Ak Bars.

Kazaň zvítězila přesto, že se musela obejít bez svého druhého nejproduktivnějšího hráče v play off Jiřího Sekáče. Českého útočníka vyřadilo minimálně z dnešního duelu zranění ruky z předchozí série s Magnitogrskem.

Druhý zápas se hraje v neděli opět v Kazani.

Východní konference - 1. zápas:
Kazaň - Čeljabinsk 2:1.

TIPSPORT extraliga – nejvyšší hokejová liga 2018/2019

Aktuální kolo Kompletní rozpis zápasů Tabulka Kanadské bodování hráčů Statistiky brankářů Program v TV Nová pravidla a tresty Přestupy ONLINE Sazka Fantasy extraliga

Nejvyšší domácí hokejová soutěž Tipsport extraliga startuje v pátek 14. září. Na fanoušky čeká celkem 52 kol plus play off, skupina o udržení a baráž o extraligu. Nově Tipsport extraligu vysílá vedle ČT sport i program O2 TV Sport. Program extraligy v TV sledujte zde >> Současně se v hokejové extralize zavádí nová pravidla, jejich přehled najdete zde >>