30. března 2018 • 21:28

Hokejisté Kazaně po obratu porazili Francouzův Čeljabinsk

Pavel Francouz vychytal Čeljabinsku postup do semifinále play off KHL
SESTŘIH: Sparta - Trenčín 4:2. Výhru zařídil Stanciu, trefil se i Ristič SESTŘIH: Sparta - Trenčín 4:2. Výhru zařídil Stanciu, trefil se i Ristič
Český hokej mění design. Co je za tím? Kdo ho vymyslel? Český hokej mění design. Co je za tím? Kdo ho vymyslel?

První finálový duel Východní konference KHL vyhráli po obratu hokejisté Kazaně, kteří porazili 2:1 Čeljabinsk. Český reprezentační gólman Pavel Francouz inkasoval v brance Traktoru dvakrát v poslední desetiminutovce, při drtivé převaze domácího týmu Ak Bars si připsal 41 úspěšných zákroků.

Čeljabinsk se ujal vedení ve 26. minutě po brance švédského útočníka Richarda Gyngeho, jenž se trefil i v úterním sedmém utkání předchozí série s Ufou. Kazaň měla jasně navrch, Traktor výrazně přestřílela 43:23, ale domácí dlouho nemohli překonat Francouzce.

Povedlo se jim to až v závěru, a to dvakrát v rozmezí necelých tří minut. Nejprve v 51. minutě vyrovnal po kombinaci Stanislav Galijev a v 54. minutě z otočky Justin Azevedo obrátil skóre na stranu Ak Bars.

Kazaň zvítězila přesto, že se musela obejít bez svého druhého nejproduktivnějšího hráče v play off Jiřího Sekáče. Českého útočníka vyřadilo minimálně z dnešního duelu zranění ruky z předchozí série s Magnitogrskem.

Druhý zápas se hraje v neděli opět v Kazani.

Východní konference - 1. zápas:
Kazaň - Čeljabinsk 2:1.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H