CSKA dělí od titulu jediná výhra! Sorokin vychytal druhou nulu v řadě

0
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?

Hokejisté CSKA Moskva zvítězili v třetím finále Kontinentální ligy na ledě Omsku 2:0 a už jen jedna výhra je dělí od zisku Gagarinova poháru. Brankář Ilja Sorokin podruhé za sebou vychytal čisté konto. Čtvrtý zápas je na programu v pátek v Balašiše, kde má Avangard tuto sezonu domácí stadion.

Stejně jako v předchozím duelu v úvodních dvou třetinách gól nepadl. Bezbrankový stav ukončil v 44. minutě kapitán Sergej Andronov, výhru hostů pojistil gólem do prázdné branky nejlepší střelec play off Michail Grigorenko. Ten se ve finále trefil popáté, v play off má na kontě už 13 branek.

Naposledy CSKA triumfoval v lize ještě za sovětské éry v roce 1989. O Gagarinův pohár usiloval dvakrát, ale před třemi lety podlehl ve finále Magnitogorsku a loni Kazani. Letos Moskvané ovládli základní část a roli favorita zatím plní i ve finále.