Petrohrad postup nezvládl, do boje o Gagarinův pohár jde CSKA Moskva

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Gagarinův pohár pro vítěze play off Kontinentální hokejové ligy bude mít letos zcela nového držitele. Druhým finalistou se stal CSKA Moskva, který v rozhodujícím sedmém utkání porazil Petrohrad 3:1. O titul si zahraje s Omskem, který trofej zatím rovněž nezískal.

CSKA před rokem neuspěl ve finále proti Kazani, Omsk v roce 2012 prohrál v sedmi zápasech s Dynamem Moskva.

V souboji nejlepších dvou týmů základní části moskevský klub proměnil druhý mečbol. V rozhodujícím duelu získal díky gólům v 26. a 28. minutě dvoubrankový náskok. Hosté ještě v druhé třetině snížili, ale manko nesmazali. V samém závěru při power play Petrohradu zpečetil postupové vítězství CSKA jeho nejproduktivnější hráč v play off Michail Grigorenko.