Hynek Zohorna řídil skvělý obrat Chabarovsku v KHL, připsal si tři body | iSport.cz

Hynek Zohorna řídil skvělý obrat Chabarovsku v KHL, připsal si tři body

0
Dávid Hancko: NEJ stoper ligy? Připomeňte si jeho TOP3 momenty
iSport podcast: Přijdou posily do Bohemians? Je zájem o Vodháněla a co Pulkrab?

Hynek Zohorna nastartoval v Kontinentální hokejové lize dvěma góly a asistencí v přesilovkách obrat Amuru Chabarovsk, který ze stavu 0:3 otočil domácí utkání s Dinamem Minsk na 4:3. Devětadvacetiletý reprezentační útočník odehrál bodově i střelecky nejlepší duel v KHL.

Minsk se ujal v souboji předposledních týmů konferencí vedení 3:0 po gólu Marca-Andrého Gragnaniho ve 25. minutě. Tím skončil zápas pro českého brankáře Marka Langhamera, jehož nahradil Jevgenij Alikin.

Dinamo drželo třígólové vedení až do 49. minuty, kdy se poprvé prosadil Zohorna , jehož střela se se štěstím po zásahu hostujícího obránce dostala za brankovou čáru. Druhý gól vstřelil mladší bratr absentujícího Tomáše Zohorny, jenž byl na operaci se zánětem slepého střeva, z hranice brankoviště za asistente obránce Michala Jordána o pět minut později.

Další dvě minuty nato se Zohorna podílel na vyrovnání, když zpoza branky nabil na gól Maximu Ignatovičovi. Chabarovsk dokonal obrat čtvrtým gólem během deseti minut v čase 58:53 po průniku Vladislava Ušenina. Tým z běloruské metropole tak potvrdil svou krizi a připsal si desátou porážku za sebou.

Souboj českých brankářů v zápase Kunlun Red Star - Jekatěrinburg vyzněl výsledkově jasně pro Jakuba Kováře , jenž v Pekingu vychytal Avtomobilistu vítězství 4:1. Šimon Hrubec měl v domácí brance 32 zásahů, o pět více než Kovář, ale druhé porážce týmu za sebou nezabránil. Jekatěrinburg naopak protáhl vítěznou sérii na čtyři zápasy.

Utkání Ufy s Kazaní se hrálo v Davosu, kde se Salavat Julajev od čtvrtka představí na Spenglerově poháru. Na tradiční turnaj se hráči Ufy naladili vítězstvím 4:3 v prodloužení, které už deset sekund po začátku nastaveného času zařídil dánský obránce Philip Larsen.