Červený volí KHL. Jako první Čech podepsal v Rusku po startu války

Rudolf Červený je vůbec prvním českým hokejistou, který se v ruské KHL dohodl na smlouvě po vypuknutí invaze na Ukrajinu
Bývalý reprezentační útočník Rudolf Červený míří do KHL, kde bude oblékat barvy Vladivostoku
Útočník Rudolf Červený si zahraje v příští sezoně v ruské KHL, podepsal smlouvu s Vladivostokem
Útočník Rudolf Červený si zahraje v příští sezoně v ruské KHL, podepsal smlouvu s Vladivostokem
Někdejší reprezentační útočník v zápasu EHT proti Švédsku
Rudolf Červený (vpravo) působil v minulosti v Hradci Králové.
Rudolf Červený pózuje v dresu Komety
8
Fotogalerie
ČTK, iSport.cz
KHL
Vstoupit do diskuse (13)

Český útočník Rudolf Červený se rozhodl vrátit do Kontinentální hokejové ligy, kterou po ruské invazi na Ukrajinu většina zahraničních hráčů opustila. Podle serveru Sport-Express se bývalý reprezentant dohodl na angažmá s Vladivostokem.

Dvaatřicetiletý odchovanec Českých Budějovic před minulou sezonou podepsal smlouvu s Dinamem Riga, které po ruské invazi na Ukrajinu z KHL odešlo. Červený dohrál sezonu ve finské lize za Kärpät Oulu. Do ruské soutěže se rozhodl vrátit, přestože za to hráči často čelí kritice.

„Situaci ve světě samozřejmě s klukama rozebíráme, je to naše práce. Bavíme se o všem. A ne každý se na to dívá stejně, je to ryze individuální. Konečné slovo má vždy hráč, nikdo jiný,“ řekl serveru Sport.cz Michal Sivek z agentury Eurohockey Services, která Červeného zastupuje. „Transfery mimo republiku řeší z velké části naši partneři v zahraničí. Je pouze na klientech, jakou z nabídek si nakonec vyberou,“ uvedl Sivek.

Ve Vladivostoku má na příští sezonu platnou smlouvu obránce Libor Šulák, který prodloužil kontrakt v lednu před ruskou invazí. V Chabarovsku je vázán další bek Michal Jordán, který loni v květnu prodloužil smlouvu o dva roky.

Hokejisté, kteří odešli z KHL před koncem minulé sezony, museli zaplatit vysoké částky za porušení smlouvy. Pro ty, co mají platné kontrakty i na další sezonu, není snadné odejít. IIHF na rozdíl od mezinárodní fotbalové federace neumožnila legionářům v Rusku přerušit kontrakty.

Zprávy ze dne 9. března 2022

Rusko
9. března 2022 · 11:08

Mezinárodní plavecká federace (FINA) nevyloučí plošně ruské a běloruské závodníky ze svých akcí. Jako jedna z mála sportovních federací jim navzdory doporučení Mezinárodního olympijského výboru (MOV) přijatém kvůli okupaci Ukrajiny povoluje závodit v neutrálních barvách. Vedení světové organizace zastřešující plavecké sporty ale zároveň schválilo, že je možné závodníky z těchto zemí vyloučit z jednotlivých závodů, pokud by jejich přítomnost ohrozila bezpečnost a pohodlí ostatních sportovců případně pořadatelských měst.

Fotbal
9. března 2022 · 10:28

Zprávy ze dne 8. března 2022

Fotbal
8. března 2022 · 16:50

Společná sbírka fotbalového Baníku Ostrava a fanoušků na pomoc válkou zasažené Ukrajině vynesla téměř 182 tisíc korun. Vedle finanční pomoci fanoušci během sobotního ligového utkání Baníku s Libercem nashromáždili pro Ukrajinu také nové zdravotnické vybavení a pomůcky.

Fotbal
8. března 2022 · 16:49

Televizní diváci v Rusku přijdou o přenosy z anglické fotbalové ligy. Vedení Premier League vypovědělo kvůli vpádu ruských vojsk na Ukrajinu smlouvu s držitelem vysílacích práv společností Rambler, kterou vlastní největší ruská banka Sberbank. Elitní anglické kluby odsouhlasily zrušení smlouvy na dnešním jednání v Londýně. Kontrakt měl vypršet na konci této sezony. O osudu navazující smlouvy se společností Matč TV se zatím nehlasovalo.

Rusko
8. března 2022 · 15:59

Mezinárodní házenkářská federace (IHF) ze všech svých akcí vyloučila ruské a běloruské týmy, funkcionáře, rozhodčí a další zástupce. Ruské reprezentace tak přijdou o účast na letošních světových šampionátech juniorek a kadetek i mistrovství světa mužů v plážové házené.

Rusko
8. března 2022 · 14:04

Prezident organizačního výboru olympijských her 2024 v Paříži Tony Estanguet podporuje vylučování Rusů a Bělorusů ze sportovních soutěží, k němuž kvůli napadení Ukrajiny přistoupila většina mezinárodních federací. Předpovídat, jaký bude osud těchto týmů pro příští olympijské hry, ale považuje za předčasné.

Fotbal
8. března 2022 · 11:22

Fotbalový Leverkusen se rozhodl finančně pomoci ukrajinským uprchlíkům. Věnuje jim výtěžek ze speciální edice bílých dresů, ve kterých nastoupí k nedělnímu bundesligovému derby s Kolínem nad Rýnem. Bayer, kde působí i momentálně zraněný český reprezentační útočník Patrik Schick, pro derby připravil 1930 dresů, jejichž vypodobení a počet odkazuje na rok založení města. Jeden kus vyjde na 79 eur (asi 2000 korun). Leverkusen původně plánoval využít získané peníze na klubové ekologické projekty.

Rusko
8. března 2022 · 11:19

Ukrajinský plavec Andrij Hovorov nesouhlasí se sankcemi FINA pro ruské a běloruské reprezentanty za invazi jeho vlasti. Podle světového rekordmana na trati 50 metrů motýlek by měli být z mezinárodních závodů vyloučeni. Zatímco drtivá většina sportovních organizací Rusku s Běloruskem startovat v soutěžích zakázala, Mezinárodní plavecká federace FINA k tomu navzdory doporučení od Mezinárodního olympijského výboru nesáhla. Pouze jim zakázala užívat názvy svých zemí, národní barvy, vlajku i hymnu a závodit mohou pouze jako neutrální sportovci.

Vstoupit do diskuze (13)

Doporučujeme

Články z jiných titulů