Srdcař Plekanec je zpět v Montrealu. Odmítl i více peněz z Chicaga | iSport.cz
Jaroslav Kalina
2. července 2018 • 05:00

Srdcař Plekanec je zpět v Montrealu. Odmítl i více peněz z Chicaga

TOP VIDEA
LIGOVÝ INSIDER: Mocným se pomáhá, Balutu chápu. Fauly jsem ale viděl LIGOVÝ INSIDER: Mocným se pomáhá, Balutu chápu. Fauly jsem ale viděl
Trenér - záchranář. Připomeňte si sedm ligových štací Františka Straky Trenér - záchranář. Připomeňte si sedm ligových štací Františka Straky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Velký srdcař každým coulem je zpátky doma. Zkušený hokejový útočník Tomáš Plekanec se po kratičkém angažmá v Torontu rozhodl vrátit do Montrealu. Ještě před koncem minulé sezony kladenský rodák přiznal, že by si velice přál pokračovat v NHL právě na místě, kde strávil téměř veškerou zámořskou kariéru. „Je to můj domov,“ prozradil dlouholetý kapitán národního týmu, který s Canadiens podepsal roční smlouvu. Kvůli comebacku do zaslíbeného města prý dokonce odmítl i finančně lákavější nabídku z Chicaga.Podle kanadského novináře Pierra LeBruna dostal Plekanec návrh na spolupráci s Blackhawks, kteří měli českému matadorovi nabídnout lepší smlouvu než tu od Montrealu. Pětatřicetiletý forvard ji však smetl ze stolu a přijal návrat do kanadské metropole.

Možnost zpětného přesunu ke Canadiens se ale rodila již při Plekancově výměně do Toronta. "Generální manažer klubu Marc Bergevin tehdy říkal, že by mě v Montrealu měli rádi zpátky. Věci se ale mění a týká se to i plánů na další sezonu. Uvidíme, jak bude vše vypadat na konci června" řekl ostřílený centr před víc jak měsícem v rozhovoru pro TSN Radio Montreal 690.

Nicméně na změnu plánů nedošlo a Plekanec se vrací na místo, se kterým spojil svou zámořskou kariéru. Oproti předchozím hráčským odměnám však musel s cenovými nároky ustoupit. Minulý ročník pobíral 5 milionů amerických dolarů, nyní si vydělá o víc jak polovinu méně. S bonusy si ale účastník jedenácti světových šampionátů může přijít celkem na 3,5 milionu. 

Výší smlouvy se však hráč s 998 starty v NHL zřejmě příliš nezabýval. Prioritou byl návrat do Montrealu, kde v roce 2003 odstartoval zámořskou štaci, kterou by chtěl na stejném místě i zakončit. "Vždycky jsem byl spokojený v Montrealu. Byl bych moc rád, kdybych se tam mohl ještě vrátit," prozradil Plekanec na konci května.

Nyní už má Plekanec jistotu, že si i při své 15. sezoně za oceánem, ve které s velkou pravděpodobností překoná metu 1000 odehraných zápasů, oblékne oblíbený rolák s logem Canadiens. Klub si tím je zcela vědom a na svém twitteru již zkušeného tahouna nalákal na jeho populární oděv.

Od Plekancova návratu si hodně slibuje generální manažer Montrealu Marc Bergevin. "Přivedli jsme zpět hráče, kterého moc dobře známe. Chtěl za nás hrát. Je to profík, kterého velice respektují spoluhráči," uvedl na sociálních sítích.

 

 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud