Toronto vs. Nylander: Švéd žádá 8 milionů, klub je proti. Hrozí výměna? | iSport.cz
11. října 2018 • 20:00

Toronto vs. Nylander: Švéd žádá 8 milionů, klub je proti. Hrozí výměna?

Autor:
TOP VIDEA
Baník - Liberec: Stronati si srazil míč do vlastní sítě, hosté snižují na 1:2! Baník - Liberec: Stronati si srazil míč do vlastní sítě, hosté snižují na 1:2!
Příbram - Zlín: Jablonský se trefil z voleje přímo k tyči, 2:1 Příbram - Zlín: Jablonský se trefil z voleje přímo k tyči, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jednání Toronta s dvaadvacetiletým útočníkem Williamem Nylanderem uvízla na mrtvém bodě. Švédský talent chce mít dlouhodobou jistotu, rád by zůstal ve druhém nejúspěšnějším klubu historie NHL. Ovšem ne za levný peníz. Podle Darenna Dregera, reportéra stanice TSN, žádá jeho agent po klubu kontrakt s ročním platem 8 milionů dolarů (cca 178,8 milionů korun). Generální manažer Kyle Dubas je proti. Nabízí roční plat o jeden a půl až dva miliony menší. „Pokud chceme zůstat i nadále úspěšní, nemůžeme trhat platové rekordy,“ vyjádřil se jeden z nejmladších GM v NHL pro The Star.Nylander nechává vyjednávání o nové smlouvě na svém agentovi. „Chci hrát, ovšem situace je zkrátka taková, jaká je. Prioritou zůstává, že chci hrát NHL v Torontu.“ Pokud mistr světa z roku 2017 nepodepíše smlouvu do 1. prosince, nebude moct v ročníku 2018/19 už naskočit do NHL.

Je dobrý jako Pastrňák?

Zástupci Maple Leafs dokonce zvažují nejradikálnější možnost. Pokud protistrana neupustí od svých podmínek, neváhali by dvojnásobného účastníka juniorského mistrovství světa vyměnit. Zájem už na konci září projevila například Carolina. „Leafs momentálně prohlašují, že Nylander není k mání,“ informuje Dreger z TSN. „Pokud se ale tato jednání budou táhnout až do listopadu, minimálně tuto možnost vskutku vezmou v potaz.“

Connor Brown ví, že i takhle může vypadat první gól sezony
Connor Brown ví, že i takhle může vypadat první gól sezony

Ve druhé kompletní sezoně se Nylander zlepšil například v tabulce pravdy, kdy si z -3 bodů polepšil na +20. Podle zástupců týmu ale tohle není argument, aby si ročně vydělal víc, než například David Pastrňák z Bostonu. Ten posbíral v základní části o 19 bodů více a přitom si na smlouvě vydělal „jen“ 6,666 milionů dolarů. Porovnání těchto dvou útočníků je na místě. Oba jsou stejně staří.

Navíc Nylander ve své nováčkovské sezoně 2016/17 nastřádal 61 bodů (22+39). Pastrňák před podepsáním nynějšího kontraktu získal 70 bodů (34+36). Další sezonu se rodák z Havířova bodově zlepšil o 10 čísel (35+45), zatímco švédský reprezentant narozený v Calgary zůstal na 61 bodech (20+41). Kvalita obou mužstev navíc není příliš odlišná.

Shoda? Dlouhodobá smlouva

Na čem se obě strany shodnou, je délka kontraktu. Jak syn bývalého hokejisty NHL, tak nový GM Toronta touží uzavřít dlouhodobou smlouvu, která by zajišťovala jistotu pro obě strany. To je ale prozatím v tomto případě jediný bod, kde obě strany našly společnou řeč. S každým dalším dnem navíc samotný hokejista přichází zhruba o 20 až 40 000 dolarů.

„Samozřejmě, že je to hodně peněz, ale ve finále musíme důkladně zvážit, co je pro mě nejlepší,“ svěřil se talentovaný hráč minulý týden pro švédský server Aftonbladet. „Zvláště pak, když se zde jedná o dlouhodobou smlouvu. A především o mou vlastní budoucnost.“ Faktem je, že aktuální tahanice nepřináší užitek ani jedné ze stran.

 

TIPSPORT extraliga – nejvyšší hokejová liga 2018/2019

Aktuální kolo Kompletní rozpis zápasů Tabulka Kanadské bodování hráčů Statistiky brankářů Program v TV Nová pravidla a tresty Přestupy ONLINE Sazka Fantasy extraliga

Nejvyšší domácí hokejová soutěž Tipsport extraliga nabízí celkem 52 kol základní části, po které následuje play off, skupina o udržení a baráž o extraligu. Nově Tipsport extraligu vysílá vedle ČT sport i program O2 TV Sport. Program extraligy v TV sledujte zde >>

MS v hokeji 2019 (Slovensko)Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

Speciály 2019: MS v biatlonu * MS v alpském lyžování

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud