Hronek se Zadinou pomohli Detroitu skolit Vegas. Vyhrálo i Chicago

Autor: iSport.cz
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Hokejisté Detroitu porazili v nedělním utkání NHL i díky dvěma asistencím Filipa Hronka a jedné přihrávce Filipa Zadiny na svém ledě Vegas 5:2. Chicago udolalo v prvním zápase po změně trenéra Nashville 2:1 v prodloužení.

Detroit od čtvrté minuty prohrával po brance Nicolase Roye, ale ještě v úvodní třetině otočil na 3:1. Zadina stál v přesilové hře u kombinace, kterou zakončil do prázdné branky Lucas Raymond a vyrovnal. V další početní výhodě skóroval Robby Fabbri a poté se Pius Suter prosadil z dorážky Hronkovy střely.

V polovině utkání zvýšil Vladislav Naměstnikov, ale aktivnější hráči Vegas, kteří soupeře přestříleli 40:30, na začátku třetí třetiny snížili trefou Jonathana Marchessaulta. Konečnou podobu výsledku stanovil při hře hostí bez brankáře střelou ze středního pásma Tyler Bertuzzi. U gólu asistoval Hronek, který má na kontě šest kanadských bodů (1+5) stejně jako Zadina (2+4).

„Zápas nám vyhráli speciální formace a vynikající brankář,“ uvedl trenér Detroitu Jeff Blashill k zápasu, ve kterém vytáhl Thomas Greiss 38 zákroků. Polovinu z nich předvedl ve třetí třetině.

Chicago odvolalo během víkendu trenéra Jeremyho Collitona, pod jehož vedením vyhrálo mužstvo v této sezoně jen jedno z dvanácti utkání. Nahradil jej Derek King a premiéru mu zpříjemnil Alex DeBrincat, který rozhodl prodloužení z přečíslení dva na jednoho. Na gól přihrál Patrick Kane, který si připsal 1100. bod v NHL (409+691).

Autor vítězné trefy vytáhl puk z branky a předal jej Kingovi. „Bylo to moc pěkné gesto. Jsem nadšený, že můj první zápas v NHL v roli trenéra skončil výhrou. Ale není to o mně, je to o hráčích. Říkal jsem jim po utkání, že na sebe můžou být hrdí. Semkli se, bojovali jeden za druhého a odměnou jim bylo vítězství,“ těšilo trenéra. „Udělali jsme krok správným směrem, hráli jsme uvolněně. Po tom všem, co se včera přihodilo, bylo jednodušší otočit list a začít znovu,“ řekl DeBrincat.

V základní hrací době skóroval Brandon Hagel, Nashville vyrovnal během dvou minut trefou Alexandrea Carriera. V dresu vítězů byl Dominik Kubalík s šesti pokusy nejpilnějším střelcem utkání.

Vancouver vyhrál nad Dallasem 6:3 i díky třem využitým přesilovým hrám, přičemž vyloučení Radka Faksy potrestal gólem na 2:1. Dvě branky vítězů vstřelil J.T. Miller, po třech bodech si připsali Elias Pettersson, Bo Horvat (oba shodně 1+2) a Quinn Hughes (0+3).

New York Islanders nastoupil poprvé od semifinále play off NHL v brance se Semjonem Varlamovem a na ledě Minnesoty vedli po gólech Anderse Leeho 1:0 a 2:1. Domácí ale ve třetí třetině vystupňovali tlak, soupeře přestříleli 16:2 a otočili na konečných 5:2. K obratu přispěli gólem a přihrávkou Ryan Hartman, Brandon Duhaime a Matt Dumba. Poslední dvě branky padly při power play.

Závěrečná třetina se povedla i Anaheimu, který v ní třemi góly zlomil v utkání se St. Louis nerozhodný stav a vyhrál 4:1. Rozdílovou trefu vstřelil Troy Terry, který bodoval pojedenácté v řadě (8+6). Největší hvězdou zápasu byl vyhlášen gólman John Gibson, jenž kryl 34 střel. Ducks i proto zvítězili počtvrté za sebou, což dokázali naposledy v prosinci 2018.

Domácí: 08:17. L. Raymond, 10:13. Fabbri, 18:28. P. Suter, 30:39. Naměstnikov, 59:49. Bertuzzi

Hosté: 03:48. N. Roy, 44:25. Marchessault

Domácí: Greiss (Nedeljkovic) – Seider, DeKeyser (A), Hronek, Leddy, G. Lindström, M. Staal (A) – L. Raymond, Dylan Larkin (C), Bertuzzi – Fabbri, P. Suter, Zadina – Erne, M. Rasmussen, Givani Smith – Gagner, Stephens, Naměstnikov.

Hosté: Brossoit (Lehner) – Pietrangelo (A), Hague, Theodore, Martinez (A), Coghlan, McNabb – R. Smith (A), N. Roy, Marchessault – Dadonov, Stephenson, W. Carrier – Janmark, Amadio, Kolesar – J. Röndbjerg, Leschyshyn, B. Howden.

St. Pierre, Markovic – Apperson, Galloway

Little Caesars Arena, Detroit

16 598 diváků

Domácí: 27:15. Hagel, 60:37. DeBrincat

Hosté: 29:05. A. Carrier

Domácí: Lankinen (M.-A. Fleury) – S. Jones, R. Stillman, C. Murphy (A), McCabe, E. Gustafsson, de Haan – P. Kane (A), Dach, DeBrincat – Hagel, J. Toews (C), D. Kubalík – Hardman, D. Strome, Entwistle – Khaira, R. Carpenter, Kurashev.

Hosté: Saros (Rittich) – Fabbro, Josi (C), A. Carrier, Ekholm (A), Benning, P. Myers – Duchene, Mikael Granlund (A), Kunin – Grimaldi, Johansen, Tolvanen – Jeannot, Sissons, Trenin – Tomasino, Novak, Cousins.

Syvret, Rank – Gibbons, Gawryletz

United Center, Chicago

16 891 diváků

Domácí: 28:23. S. Carrick, 42:46. T. Terry, 48:31. Steel, 59:12. Groulx

Hosté: 00:13. Saad

Domácí: J. Gibson (Stolarz) – Drysdale, H. Lindholm, Manson (A), Fowler, Shattenkirk, Benoit – T. Terry, Getzlaf (C), Henrique (A) – Milano, Lundeström, McTavish – Deslauriers, Steel, Comtois – S. Carrick, Groulx, D. Grant.

Hosté: Binnington (J. Hofer) – Parayko (A), Walman, Faulk, M. Scandella, Bortuzzo, C. Rosén – Perron, R. O'Reilly (C), Saad – Tarasenko (A), R. Thomas, Kyrou – Bučněvič, I. Barbašev, K. Kostin – Neighbours, Bozak, Neal.

Luxmore, Rehman – MacPherson, Tobias

Honda Center, Anaheim

Domácí: 29:59. Duhaime, 47:17. Hartman, 49:18. Duhaime, 58:13. J. Brodin, 59:11. Dumba

Hosté: 19:42. A. Lee, 32:04. A. Lee

Domácí: Kähkönen (C. Talbot) – Spurgeon (C), Goligoski, J. Brodin, Dumba (A), D. Kulikov, Merrill – K. Fiala, J. Eriksson Ek, Zuccarello – Hartman, F. Gaudreau, Kaprizov – Bjugstad, N. Sturm, M. Foligno (A) – R. Pitlick, V. Rask, Duhaime.

Hosté: Varlamov (I. Sorokin) – Mayfield, Pelech, Pulock, Chára, Dobson, Greene – Bailey, Barzal, A. Lee (C) – Palmieri, Nelson, Beauvillier – Wahlstrom, Pageau, Parise – Clutterbuck, Cizikas, M. Martin.

Blandina, Sutherland – Johnson, Gawryletz

Xcel Energy Center, St. Paul

15 547 diváků

Domácí: 22:19. J. T. Miller, 26:37. Elias Pettersson, 28:10. Horvat, 35:45. Podkolzin, 53:44. J. T. Miller, 57:39. Boeser

Hosté: 13:35. Pavelski, 29:38. Glendening, 43:23. Jamie Benn

Domácí: Demko (Halák) – Ekman-Larsson (A), T. Myers, Q. Hughes, Poolman, B. Hunt, Hamonic – J. T. Miller (A), Elias Pettersson, Boeser – Pearson, Horvat (C), Höglander – Garland, Dickinson, Podkolzin – Justin Bailey, Lammikko, Dowling.

Hosté: Chudobin (Holtby) – R. Suter, J. Klingberg (A), Lindell, M. Heiskanen, Hanley, Hakanpää – Jamie Benn (C), Seguin, A. Radulov – J. Robertson, Hintz, Pavelski – M. Raffl, Faksa, Gurjanov – Kiviranta, Glendening, Comeau (A).