Povedené MS a směr NHL! Blümel jde z Dynama do Dallasu, smlouva na 2 roky
Hokejový útočník Matěj Blümel podepsal v NHL dvouletý nováčkovský kontrakt s Dallasem. Dvaadvacetiletý bronzový medailista z květnové mistrovství světa v Tampere a Helsinkách působil poslední tři sezony v extralize v mateřských Pardubicích. Uzavření smlouvy oznámil generální manažer Stars Jim Nill na klubovém webu.
Blümela v NHL draftoval v roce 2019 ve čtvrtém kole na 100. pozici Edmonton, ale kontrakt s ním neuzavřel a ztratili na něj práva. Teď si mohl účastník mistrovství světa i z loňska z Rigy vybírat z nabídek jakéhokoliv týmu NHL.
Blümel byl na nedávném šampionátu v Finsku, kde Češi dosáhli na první medaili po deseti letech, se čtyřmi brankami třetím nejlepším střelcem týmu za Davidem Pastrňákem (7) a Romanem Červenkou (5). S osmi body z 10 utkání byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem za Červenkou (17), Davidem Krejčím (12) a Pastrňákem (10).
V uplynulé sezoně si za Pardubice připsal ve 49 zápasech základní části extraligy 24 bodů za 12 gólů a stejný počet asistencí. V pěti utkáních play off nebodoval. V celé sezoně sehrál za národní týn 27 utkání a připsal si 18 bodů (9+9). V únoru byl s týmem jako náhradník na olympijských hrách v Pekingu.
V extralize má na kontě za tři sezony celkem 142 utkání a 65 bodů za 35 branek a 30 asistencí. V reprezentaci stihl za dvě sezony 43 utkání s bilancí 27 bodů (14+13). Syn bývalého mezinárodního čárového rozhodčího Petra Blümela působil v letech 2017 až 2019 v zámořské juniorské USHL v celku Waterloo Black Hawks.
Zprávy ze dne 21. července 2022
Hokejisty Nashvillu v NHL posílí Nino Niederreiter, který s Predators podepsal jako volný hráč dvouletou smlouvu. Devětadvacetiletý útočník si vydělá osm milionů dolarů. Niederreiter působil v předchozích čtyřech letech v Carolině. V dresu Hurricanes nasbíral v uplynulém ročníku 44 bodů za 24 gólů a 20 asistencí. V klubu byl třetím nejlepším střelcem.
Zprávy ze dne 15. července 2022
Finský brankář Kevin Lankinen už má po konci v Chicagu jasno o novém angažmá. Roční smlouvu za 1,5 milionu dolarů podepsal s Nashvillem. Sedmadvacetiletý mistr světa z Bratislavy 2019 tak u Predators doplní krajana Juusa Sarose. Na jednocestné smlouvě za 750 tisíc dolarů se v americkém klubu dohodl také útočník Kiefer Sherwood. Dvoucestný kontrakt s Preds uzavřeli obránci Kevin Gravel, Jordan Gross, Roland McKeown (všichni na dva roky) a také forvardi Mark Jankowski s Colem Smithem (oba roční smlouva).
Zprávy ze dne 14. července 2022
I když se v průběhu včerejšího dne zdálo, že by John Klingberg přece jen mohl v Dallasu zůstat, asistent generálního manažera Stars potvrdil, že se tak nestane. Švédský zadák bude hledat příštího spojence na trhu volných hráčů.
Zprávy ze dne 13. července 2022
Floridský objev Mason Marchment nakonec nezakotví v Carolině, ale ukradl ho Dallas. Stars si nový přírůstek pojistili na čtyři roky s průměrným výdělkem 4,5 milionu dolarů.
Roztržené pouto, které už se nemělo nikdy spojit. Švédský obránce John Klingberg vyjadřoval během minulé sezony velkou nespokojenost s tím, že s ním Dallas nepodepsal další kontrakt. Jeho odchod však ještě není tak jistý. Stars nezvládli dojednat přestup Brenta Burnse a najednou je Klingberg možnou alternativou.
V minulé sezoně zvládl zadák Colin Miller pouze 38 zápasů v Buffalu, celkově už má na kontě ale 387 duelů. Nyní se stal novou posilou Dallasu, který za něj vyplázne během dvou let necelé čtyři miliony dolarů.
Zprávy ze dne 9. července 2022
Švédský útočník Filip Forsberg se po životní sezoně NHL dohodl na pokračování kariéry v Nashvilleu a s Predators prodloužil smlouvu o osm let. Třetí nejproduktivnější hráč týmu v uplynulém ročníku se mohl stát 13. července nechráněným volným hráčem. Klub nezveřejnil finanční podmínky, podle médií ale nový kontrakt zaručí Forsbergovi příjem 68 až 70 milionů dolarů (asi 1,7 miliardy korun).
Zprávy ze dne 21. června 2022
Matěj Blümel o svých ambicích v Dallasu: „Pojedu tam s tím, že urvu první tým. Že si vybojuju místo nahoře, udělám pro to maximum. To je můj hlavní cíl. Kdyby to náhodou nevyšlo, budu se rvát na farmě. Prostě si chci NHL během sezony zahrát, ideálně v ní samozřejmě začít a udržet se tam.“ Podívejte se na celý rozhovor>>>
Zprávy ze dne 20. června 2022
Hokejisty Dallasu bude v NHL trénovat Peter DeBoer. Podle zámořských médií jsou vedení Stars a čtyřiapadesátiletý kouč blízko dohodě čtyřleté smlouvy na čtyři miliony dolarů za sezonu. DeBoer byl v květnu po necelých třech sezonách propuštěn od týmu Vegas Golden Knights, s nimiž se mu v uplynulém ročníku nepodařilo poprvé v klubové historii postoupit do play off.
Zprávy ze dne 10. června 2022
Fantastickými výkony na mistrovství světa si řekl o pozornost klubů NHL. Nakonec Matěji Blümelovi na stole přistálo šest až sedm nabídek. Vyhrála ta z Dallasu. Jsou Stars tím pravým klubem pro talentovaného útočníka? Začne na farmě? A proč si ho v žertu dobírá otec Petr, někdejší bývalý rozhodčí? O tom všem v pořadu Zimák diskutovali hokejoví redaktoři deníku Sport Ondřej Kuchař a Pavel Bárta.

Zprávy ze dne 7. června 2022
Matěj Blümel už má jasno, který kout z prestižní mapy NHL bude jeho. Dallas Stars, zní nová adresa pardubického útočníka, který si o flek na elitním světovém jevišti řekl výbornými výkony na šampionátu ve Finsku. „Hrozně mě potěšilo, že o mě byl takový zájem, že se tolik klubů ozvalo,“ vylíčil pro iSport Premium své první dojmy 22letý útočník. Celý rozhovor čtěte ZDE>>>
Zprávy ze dne 6. června 2022
Skvělá zpráva! Útočník Matěj Blümel podepsal v NHL dvouletý nováčkovský kontrakt s Dallasem. Dvaadvacetiletý bronzový medailista z květnové mistrovství světa v Tampere a Helsinkách působil poslední tři sezony v extralize v mateřských Pardubicích. Uzavření smlouvy oznámil generální manažer Stars Jim Nill na klubovém webu. Více čtěte ZDE>>>
Zprávy ze dne 31. května 2022
Ruský útočník Alexandr Radulov se po šesti letech vrací z NHL do Kontinentální hokejové ligy, kterou opustila řada zahraničních hráčů po ruské invazi na Ukrajinu. Dvojnásobný mistr světa z roku 2008 a 2009 podepsal dvouletou smlouvu s Kazaní. Serveru Championship.com to řekl hráčův agent Jurij Nikolajev.
Zprávy ze dne 21. května 2022
Hokejisty Dallasu povede v příští sezoně nový trenér, po téměř třech sezonách u týmu nebude pokračovat Rick Bowness. Sedmašedesátiletému kouči vypršel s vyřazením v prvním kole play off NHL dvouletý kontrakt a vedení Stars oznámilo, že tím spolupráce skončila. Bowness v prohlášení uvedl, že se rozhodl u týmu nepokračovat, spolu s ním končí i asistenti John Stevens, Derek Laxdal a Todd Nelson.
Zprávy ze dne 19. května 2022
Švédský útočník Fredrik Olofsson se po dvou povedených sezonách v dresu Oskarshamnu dočkal smlouvy v NHL. Pětadvacetiletý účastník letošní olympiády v Pekingu se upsal na rok Dallasu Stars s platem 750 000 dolarů.