Hokejový útočník Matěj Blümel podepsal v NHL dvouletý nováčkovský kontrakt s Dallasem. Dvaadvacetiletý bronzový medailista z květnové mistrovství světa v Tampere a Helsinkách působil poslední tři sezony v extralize v mateřských Pardubicích. Uzavření smlouvy oznámil generální manažer Stars Jim Nill na klubovém webu.
Blümela v NHL draftoval v roce 2019 ve čtvrtém kole na 100. pozici Edmonton, ale kontrakt s ním neuzavřel a ztratili na něj práva. Teď si mohl účastník mistrovství světa i z loňska z Rigy vybírat z nabídek jakéhokoliv týmu NHL.
Blümel byl na nedávném šampionátu v Finsku, kde Češi dosáhli na první medaili po deseti letech, se čtyřmi brankami třetím nejlepším střelcem týmu za Davidem Pastrňákem (7) a Romanem Červenkou (5). S osmi body z 10 utkání byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem za Červenkou (17), Davidem Krejčím (12) a Pastrňákem (10).
V uplynulé sezoně si za Pardubice připsal ve 49 zápasech základní části extraligy 24 bodů za 12 gólů a stejný počet asistencí. V pěti utkáních play off nebodoval. V celé sezoně sehrál za národní týn 27 utkání a připsal si 18 bodů (9+9). V únoru byl s týmem jako náhradník na olympijských hrách v Pekingu.
V extralize má na kontě za tři sezony celkem 142 utkání a 65 bodů za 35 branek a 30 asistencí. V reprezentaci stihl za dvě sezony 43 utkání s bilancí 27 bodů (14+13). Syn bývalého mezinárodního čárového rozhodčího Petra Blümela působil v letech 2017 až 2019 v zámořské juniorské USHL v celku Waterloo Black Hawks.
Zprávy ze dne 30. května 2023
První trenérskou štaci coby hlavní kouč si v NHL vyzkouší Spencer Carbery. Stává se lodivodem Washingtonu, který propustil po neúspěšné sezoně bez postupu do play off Petera Lavioletteho. Carbery dosud působil jako asistent u Toronta.
Zprávy ze dne 30. března 2023
Český útočník Filip Chytil uzavřel ve středu v zámořské NHL novou čtyřletou smlouvu s klubem New York Rangers. Vydělá si díky ní celkem 17,75 milionu dolarů (přibližně 385 milionů korun). V průměru se tak může těšit na takřka 4,5 milionu dolarů za sezonu. Klub o tom informoval na webu. Více čtěte ZDE>>>.
Český útočník Filip Chytil uzavřel ve středu v zámořské NHL novou čtyřletou smlouvu s klubem New York Rangers. Vydělá si díky ní celkem 17,75 milionu dolarů (přibližně 385 milionů korun). V průměru se tak může těšit na takřka 4,5 milionu dolarů za sezonu. Klub o tom informoval na webu. Více čtěte ZDE>>>.
Zprávy ze dne 3. března 2023
• PODPIS
Washington Capitals oznámili prodloužení smlouvy s útočníkem Nicolasem Aube-Kubelem na další sezonu v hodnotě 1,225 milionů dolarů. Tohle je velmi dobrý podpis ze strany Washingtonu.
Zranění Martina Fehérváryho z posledního zápasu bude zřejmě vážnějšího rázu, neboť Washington se rozhodl, že nebude trejdovat Trevora van Riemsdyka. Tomu taktéž končí kontrakt na konci sezony a do včerejšího dne byl nabízen ostatním týmům k výměně.
Nebuďte překvapeni, pokud Washington dnes vymění Conora Shearyho. Třicetiletému útočníkovi končí smlouva a Capitals se snaží nashromáždit co nejvíce výběrů v draftech (viz nedávné výměny Orlova, Hathawaye či Ellera).
Zprávy ze dne 2. března 2023
V lize je velký zájem o útočníka Toma Wilsona z Washingtonu. Capitals se rozhodli k rychlé přestavbě kádru, není ovšem jasné, zda jsou připraveni vyměnit i právě Wilsona, jednoho z nejlepších power-forwardů NHL.
Zprávy ze dne 28. února 2023
Zřejmě největší výměna v rámci letošní uzávěrky přestupů NHL je podle několika zámořských zdrojů potvrzena! Patrick Kane se stává hráčem New York Rangers, kam přichází z Chicaga. Bližší informace o detailech přestupu přineseme brzy.
Zprávy ze dne 25. února 2023
Vypadá to, že přestup Patrika Kanea se blíží. A pokud opravdu k odchodu z Chicaga dojde, zamíří hvězdný útočník do Rangers. Sice prý má i nabídky od jiných týmů, ale New York je podle novináře The Athletic Scotta Powerse jeho jedinou volbou. Vše o možném Kaneově přestupu čtěte zde >>>
Zprávy ze dne 22. února 2023
Alexandr Ovečkin se po úmrtí otce opět připojil k Washingtonu. Sedmatřicetiletý kapitán Capitals se od týmu odpojil 14. února a odcestoval do Moskvy, kde byl Michajl Ovečkin v sobotu pohřben. Nyní americký klub oznámil, že Ovečkin dnes s týmem poprvé po návratu trénoval. Capitals bez svého nejlepšího střelce (32 gólů) a neproduktivnějšího hráče (54 bodů) prohráli všechny čtyři zápasy při skóre 7:16. Nejbližší utkání mají na programu ve čtvrtek proti Anaheimu, z posledních pěti zápasů nezískali ani bod a patří jim jedenácté místo s dvoubodovou ztrátou na play off.
Zprávy ze dne 9. února 2023
V NHL dochází k velkému trejdu na trase St. Louis – New York. K Rangers se stěhuje ruský útočník Vladimir Tarasenko! Vítěz Stanley Cupu z roku 2019 míří do klubu z Manhattanu společně s finským bekem Nikem Mikkolou. Blues naopak získali forvarda Sammyho Blaise společně s obráncem Hunterem Skinnerem a volby v draftu NHL 2023 (1. kolo) a 2024 (4. kolo)
Zprávy ze dne 3. února 2023
Vedení Washingtonu si pojistilo služby útočníka Dylana Stroma. Pětadvacetiletý Kanaďan si díky novému pětiletému kontraktu vydělá celkem 25 milionů dolarů. Strome hraje za Washington první sezonu. Loni v létě s ním jako volný hráč po odchodu z Chicaga uzavřel roční smlouvu na 3,5 milionu dolarů. V 52 zápasech v dosavadním průběhu soutěže nasbíral 11 gólů a 25 asistencí.
Zprávy ze dne 4. ledna 2023
Útočník Jimmy Vesey zůstává v týmu New York Rangers. Ofenzivní hráč, jehož otec Jim si rovněž zkusil NHL a nyní působí jako skaut Toronta, podepsal dvouletou smlouvu s ročním výdělkem 800 tisíc dolarů.
Zprávy ze dne 5. listopadu 2022
Útočník Nicolas Aube-Kubel, který byl na listině nechráněných hráčů, se stal kořistí Washington Capitals. Dosud působil v Torontu, v minulé sezoně byl součástí mužstva šampionů z Colorada. S Maple Leafs jako volný hráč podepsal roční kontrakt.
Zprávy ze dne 26. října 2022
Dlouholeté opory Washingtonu Nicklas Bäckström a Tom Wilson se po svých operacích poprvé zapojily do tréninkového procesu. Prvně jmenovaný Švéd měl potíže s tříslem, řízného Wilsona zase trápil přední zkřížený vaz v koleni. Pro Capitals jde o citelné ztráty v ofenzivě, zatím se drží na 9. místě Východní konference.