Povedené MS a směr NHL! Blümel jde z Dynama do Dallasu, smlouva na 2 roky
Hokejový útočník Matěj Blümel podepsal v NHL dvouletý nováčkovský kontrakt s Dallasem. Dvaadvacetiletý bronzový medailista z květnové mistrovství světa v Tampere a Helsinkách působil poslední tři sezony v extralize v mateřských Pardubicích. Uzavření smlouvy oznámil generální manažer Stars Jim Nill na klubovém webu.
Blümela v NHL draftoval v roce 2019 ve čtvrtém kole na 100. pozici Edmonton, ale kontrakt s ním neuzavřel a ztratili na něj práva. Teď si mohl účastník mistrovství světa i z loňska z Rigy vybírat z nabídek jakéhokoliv týmu NHL.
Blümel byl na nedávném šampionátu v Finsku, kde Češi dosáhli na první medaili po deseti letech, se čtyřmi brankami třetím nejlepším střelcem týmu za Davidem Pastrňákem (7) a Romanem Červenkou (5). S osmi body z 10 utkání byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem za Červenkou (17), Davidem Krejčím (12) a Pastrňákem (10).
V uplynulé sezoně si za Pardubice připsal ve 49 zápasech základní části extraligy 24 bodů za 12 gólů a stejný počet asistencí. V pěti utkáních play off nebodoval. V celé sezoně sehrál za národní týn 27 utkání a připsal si 18 bodů (9+9). V únoru byl s týmem jako náhradník na olympijských hrách v Pekingu.
V extralize má na kontě za tři sezony celkem 142 utkání a 65 bodů za 35 branek a 30 asistencí. V reprezentaci stihl za dvě sezony 43 utkání s bilancí 27 bodů (14+13). Syn bývalého mezinárodního čárového rozhodčího Petra Blümela působil v letech 2017 až 2019 v zámořské juniorské USHL v celku Waterloo Black Hawks.
Zprávy ze dne 7. března 2024
Tak nakonec nechystá. Golden Knights se rozhodli mírně potrollit fanoušky.
Vegas něco chystá...
Útočník Max Pacioretty se zřejmě bude také stěhovat. A díky své klauzuli ve smlouvě má poslední slovo. Může odmítnout, resp. přijmout jakýkoliv trejd. Než Florida získala Tarasenka, vyptávala se právě i na Paciorettyho. Těžko říci, zda Panthers mají stále zájem.
Boston, Tampa Bay a Toronto patří mezi zájemce o zadáka Joela Edmundsona z Washingtonu.
Součástí výměny mezi Calgary a Vegas je i třetím tým. To znamená, že Noah Hanifin bude v platovém stropu Golden Knights zabírat pouze 1 237 500 $ do konce sezony. Čekáme na další detaily trejdu.
Golden Knights patří mezi zájemce o Tylera Toffoliho. Manažment Vegasu odvádí výbornou práci.
A pozor. I přesto, že Vegas už získal Anthonyho Manthu či Noaha Hanifina, tak nekončí! Golden Knights by rádi ještě přivedli dalšího útočníka před páteční uzávěrkou přestupů.
Současný kontrakt vyprší Noahu Hanifinovi na konci června tohoto roku. Golden Knights s ním už však jednají o prodloužení smlouvy. Na detaily celé výměny zatím čekáme.
Potvrzeno! Golden Knights skutečně získávají Noaha Hanifina! To je velké posílení pro vyřazovací boje. Hanifin byl nejlepším obráncem na trhu.
Vypadá to, že Noah Hanifin bude opravdu vytrejdován do Vegas! Nic ale zatím není potvrzeno.
Vegas Golden Knights jsou nejnovějším zájemcem o zadáka Noaha Hanifina.
Zprávy ze dne 6. března 2024
Potvrzeno. Capitals si plácli s Rasmusem Sandinem na další 5 let. Platový strop Washingtonu bude švédský obránce zatěžovat o 4,6 mil. dolarů.
Capitals jsou blízko prodloužení smlouvy s obráncem Rasmusen Sandinem! Nový kontrakt by měl běžet do června roku 2029. Čekáme na další informace.
Washington Capitals za Anthonyho Manthu získali od Golden Knights výběry ve 2. kole draftu 2024 a ve 4. kole draftu 2026. Capitals si jako součást výměny ponechávají také 50 % platu ve svých rukách. Mantha bude tedy platový strop Vegasu zatěžovat o 2,85 mil. dolarů do konce sezony.
Zatím nebyla oznámena protihodnota, kterou Golden Knights obětovali za Anthonyho Manthu. Dohoda mezi oběma celky ovšem proběhla, nyní se čeká jen na oficiální oznámení. A to může trvat i hodinu.