Hokejový útočník Matěj Blümel podepsal v NHL dvouletý nováčkovský kontrakt s Dallasem. Dvaadvacetiletý bronzový medailista z květnové mistrovství světa v Tampere a Helsinkách působil poslední tři sezony v extralize v mateřských Pardubicích. Uzavření smlouvy oznámil generální manažer Stars Jim Nill na klubovém webu.
Blümela v NHL draftoval v roce 2019 ve čtvrtém kole na 100. pozici Edmonton, ale kontrakt s ním neuzavřel a ztratili na něj práva. Teď si mohl účastník mistrovství světa i z loňska z Rigy vybírat z nabídek jakéhokoliv týmu NHL.
Blümel byl na nedávném šampionátu v Finsku, kde Češi dosáhli na první medaili po deseti letech, se čtyřmi brankami třetím nejlepším střelcem týmu za Davidem Pastrňákem (7) a Romanem Červenkou (5). S osmi body z 10 utkání byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem za Červenkou (17), Davidem Krejčím (12) a Pastrňákem (10).
V uplynulé sezoně si za Pardubice připsal ve 49 zápasech základní části extraligy 24 bodů za 12 gólů a stejný počet asistencí. V pěti utkáních play off nebodoval. V celé sezoně sehrál za národní týn 27 utkání a připsal si 18 bodů (9+9). V únoru byl s týmem jako náhradník na olympijských hrách v Pekingu.
V extralize má na kontě za tři sezony celkem 142 utkání a 65 bodů za 35 branek a 30 asistencí. V reprezentaci stihl za dvě sezony 43 utkání s bilancí 27 bodů (14+13). Syn bývalého mezinárodního čárového rozhodčího Petra Blümela působil v letech 2017 až 2019 v zámořské juniorské USHL v celku Waterloo Black Hawks.
Zprávy ze dne 7. března 2024
Washington vyměnil Joela Edmundsona do Toronta a ponechal si 50 % jeho platu ve svých rukách. Capitals naopak získali výběr ve 3. kole draftu 2024 a výběr v 5. kole draftu 2025. Edmundson bude v platovém stropu Maple Leafs zabírat 875 tisíc dolarů. Na konci června mu vyprší smlouva.
Potvrzeno. Joel Edmundson byl vytrejdován do Toronta Maple Leafs.
Toronto je prý blízko k zisku zadáka Joela Edmundsona z Washingtonu. Nic ale zatím není potvrzené.
Na tréninku Bostonu chybí obránce Derek Forbort. Ten byl poslední dny také terčem několika spekulací.
A ve hře je také výměna mezi třemi týmy: Boston, Pittsburgh a Vancouver. Canucks by získali Jake Guentzela, Boston pak Eliase Lindholma a Pittsburgh útočníka Jake DeBruska. Pokud by se výměna skutečně stala, bylo by samozřejmě zde zahrnuto několik dalších položek.
Zprávy ze dne 5. března 2024
Dalším zájemcem o služby Jasona Zuckera z Arizony jsou údajně Toronto Maple Leafs.
Kromě Ondřeje Paláta, který nenastoupí do nočního utkání Devils proti Floridě z neznámých důvodů, chybí v tréninku i Čech David Kämpf z Toronta. V jeho případě je nicméně zjevné, že se potýká s nemocí. Trejd se neočekává ani u Paláta, jak jsme dříve informovali, brání mu v tom klauzule o nevyměnitelnosti. Dvojnásobný šampion s Tampou by ji nejprve musel odvolat.
Útočník Bostonu Jake DeBrusk je typickým hráčem z ohrožené skupiny. Dobíhá mu kontrakt na 4 miliony dolarů, což je velmi výhodná suma. Bruins by v play off bez pochyb mohl pomoci, ale zároveň se čas od času potýká s výkyvy formy, takže pokud by mužstvo okolo Davida Pastrňáka vycítilo šanci na kvalitnější protihodnotu, přestup bude na spadnutí. Dojde k němu?
Pavel Zacha se účastní předzápasového rozbruslení. Zdá se, že do dnešního utkání proti Torontu tedy nastoupí.
Zprávy ze dne 4. března 2024
Jak jsme avizovali, Boston by měl do konce měsíce oznámit prodloužení kontraktu s Jeremy Swaymanem. Poslední spekulace naznačují, že nový kontrakt by mohl být na 8 let s ročním příjmem 7 milionů dolarů.
Budoucnost v brankovišti Bruins bude patřit Jeremy Swaymanovi. Podle nejnovějších informací by měl Boston do konce měsíce oznámit prodloužení kontraktu s pětadvacetiletým gólmanem. Není tedy překvapující, že naopak Medvědi zvažují výměnu Linuse Ullmarka. Rádi by totiž posílili na postu centra. A Ullmark v rámci ligy má vysokou hodnotu. Údajně se na jeho služby vyptávalo i New Jersey. Pokud ovšem Ullmark nebude vyměněn do páteční uzávěrky přestupů, stane se tak téměř určitě v letním období.
Pokud se dnes v noci chystáte sledovat Boston Bruins, počítejte s tím, že do utkání možná nenastoupí Pavel Zacha. Klub uvedl, že o jeho účasti se rozhodne až těsně před samotným utkáním. Důvod nebyl uveden. Pravděpodobně se to týká zdravotních problémů.
Toronto by nadcházejícímu play off mohlo zcela obětovat svou dohlednou budoucnost. Generální manařer Brad Treliving je ochotný obětovat i volby v letošním draftu, kde Leafs stále vlastní první kolo. V dalších třech letech pak ovšem nebudou volit v úvodních třech kolech, pokud nějaké další výběry nepřikoupí.
„S prvním kolem musíte být opatrní, pokud hledáte jen krátkodobou výpomoc. Ale pokud to bude dávat smysl, a potvrdí nám to naše finální analýza... musíme zvážit každou možnost,“ prozradil šéf vedení Toronta pro The Athletic. Stále shání obránce s hokejkou na pravou stranu, a to i poté, co nedávno z Anaheimu přivedl Ilju Ljubuškina. Skloňuje se jméno Matta Dumby z Arizony.
Zprávy ze dne 8. února 2024
Devatenáctiletý centr Matthew Poitras si v této sezoně za Boston už NHL nezahraje kvůli operaci ramena. Kanadský nováček v elitní hokejové soutěži se zranil před měsícem při zápase s Arizonou, a i když pak ještě párkrát nastoupil, vedení Bruins oznámilo, že je po operaci. Zůstane tak na 33 odehraných zápasech a 15 bodech. „Naši lékaři mu doporučili tento postup, než aby dál hrál s nestabilním ramenem a riskoval další poškození,“ uvedl generální manažer Bostonu Don Sweeney.
Zprávy ze dne 8. ledna 2024
Toronto podle očekávání prodloužilo smlouvu Williamu Nylanderovi. Od příští sezony vejde v platnost Švédův osmiletý kontrakt, který mu ročně vynese 11,5 milionu dolarů (přes 250 milionů korun). V pomyslném žebříčku nejlépe placených hráčů soutěže se tak šikovný křídelník zařadí na páté místo, po bok krajana Erika Karlssona. Zároveň před Davida Pastrňáka, který pobírá počínaje letošní sezonou gáži o 250 tisíc dolarů menší.