Povedené MS a směr NHL! Blümel jde z Dynama do Dallasu, smlouva na 2 roky
Hokejový útočník Matěj Blümel podepsal v NHL dvouletý nováčkovský kontrakt s Dallasem. Dvaadvacetiletý bronzový medailista z květnové mistrovství světa v Tampere a Helsinkách působil poslední tři sezony v extralize v mateřských Pardubicích. Uzavření smlouvy oznámil generální manažer Stars Jim Nill na klubovém webu.
Blümela v NHL draftoval v roce 2019 ve čtvrtém kole na 100. pozici Edmonton, ale kontrakt s ním neuzavřel a ztratili na něj práva. Teď si mohl účastník mistrovství světa i z loňska z Rigy vybírat z nabídek jakéhokoliv týmu NHL.
Blümel byl na nedávném šampionátu v Finsku, kde Češi dosáhli na první medaili po deseti letech, se čtyřmi brankami třetím nejlepším střelcem týmu za Davidem Pastrňákem (7) a Romanem Červenkou (5). S osmi body z 10 utkání byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem za Červenkou (17), Davidem Krejčím (12) a Pastrňákem (10).
V uplynulé sezoně si za Pardubice připsal ve 49 zápasech základní části extraligy 24 bodů za 12 gólů a stejný počet asistencí. V pěti utkáních play off nebodoval. V celé sezoně sehrál za národní týn 27 utkání a připsal si 18 bodů (9+9). V únoru byl s týmem jako náhradník na olympijských hrách v Pekingu.
V extralize má na kontě za tři sezony celkem 142 utkání a 65 bodů za 35 branek a 30 asistencí. V reprezentaci stihl za dvě sezony 43 utkání s bilancí 27 bodů (14+13). Syn bývalého mezinárodního čárového rozhodčího Petra Blümela působil v letech 2017 až 2019 v zámořské juniorské USHL v celku Waterloo Black Hawks.
Zprávy ze dne 1. července 2025
Connor Dewar zůstává v Pittsburghu. S Penguins se dohodl na jednoleté smlouvě.
Brankář Alex Lyon se dohodl s Buffalem. Čekáme na detaily smlouvy.
Cole Koepke podepsal s Jets také na 1 rok za 1 milion dolarů.
Utah podepsal na jeden rok kontrakt se Scottem Perunovichem. Smlouva je dvoucestná.
Dnes bylo doposud podepsáno 64 kontraktů a rozdáno přes 470 milionů dolarů.
Kings dnes podepsali smlouvu s 5 hráči, když přivedli Armiu, Ceciho, Dumoulina, Forsberga a Perryho. A podle insidiera z Los Angeles je to od Kena Hollanda, GM Kings, pro dnešek vše.
Zajímavá situace vznikla u Panthers. Jsou totiž momentálně ~2 miliony nad platovým stropem, přičemž mají podepsáno 21 hráčů. V zámoří se proto spekuluje, že Florida během následujících dnů vytrejduje Evana Rodriguese, který v platovém stropu zabírá 3 miliony dolarů.
S Winnipegem podepsal také Tanner Pearson. A to na 1 rok za 1 mil. dolarů.
Cole Koepke podepsal s Jets. Čekáme na další detaily.
Matěj Blümel si v Bostonu vydělá 875 tisíc dolarů. Smlouva je jednocestná. O jeho podpisu s Bruins jsme informovali už v dřívějších hodinách.
Známe částku, kterou si vydělá David Rittich během jednoleté smlouvy s Islanders. A sice 1 milion dolarů.
New York Islanders podepsali kontrakt na 2 roky za 4 miliony dolarů ročně s útočníkem Jonathanem Drouinem.
Radek Faksa se vrací do Dallasu! Se Stars podepsal smlouvu na 3 roky za 2 miliony dolarů ročně.
Kings podepsali kontrakt také s brankářem Antonem Forsbergem. A to na 2 roky za 2,25 mil. dolarů ročně.
Velké podpisy pro Kings. Cody Ceci podepsal na 4 roky za 4,5 mil. dolarů a Brian Dumoulin na 3 roky za 4 mil. dolarů ročně.