Povedené MS a směr NHL! Blümel jde z Dynama do Dallasu, smlouva na 2 roky
Hokejový útočník Matěj Blümel podepsal v NHL dvouletý nováčkovský kontrakt s Dallasem. Dvaadvacetiletý bronzový medailista z květnové mistrovství světa v Tampere a Helsinkách působil poslední tři sezony v extralize v mateřských Pardubicích. Uzavření smlouvy oznámil generální manažer Stars Jim Nill na klubovém webu.
Blümela v NHL draftoval v roce 2019 ve čtvrtém kole na 100. pozici Edmonton, ale kontrakt s ním neuzavřel a ztratili na něj práva. Teď si mohl účastník mistrovství světa i z loňska z Rigy vybírat z nabídek jakéhokoliv týmu NHL.
Blümel byl na nedávném šampionátu v Finsku, kde Češi dosáhli na první medaili po deseti letech, se čtyřmi brankami třetím nejlepším střelcem týmu za Davidem Pastrňákem (7) a Romanem Červenkou (5). S osmi body z 10 utkání byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem za Červenkou (17), Davidem Krejčím (12) a Pastrňákem (10).
V uplynulé sezoně si za Pardubice připsal ve 49 zápasech základní části extraligy 24 bodů za 12 gólů a stejný počet asistencí. V pěti utkáních play off nebodoval. V celé sezoně sehrál za národní týn 27 utkání a připsal si 18 bodů (9+9). V únoru byl s týmem jako náhradník na olympijských hrách v Pekingu.
V extralize má na kontě za tři sezony celkem 142 utkání a 65 bodů za 35 branek a 30 asistencí. V reprezentaci stihl za dvě sezony 43 utkání s bilancí 27 bodů (14+13). Syn bývalého mezinárodního čárového rozhodčího Petra Blümela působil v letech 2017 až 2019 v zámořské juniorské USHL v celku Waterloo Black Hawks.
Zprávy ze dne 6. března 2024
Dále byli na tzv. waiver list kromě Ryana Johansena umístěni také Will Lockwood (Florida), Jacob Morevare (Los Angeles) a Jaret Anderson-Dolan (Los Angeles).
Potvrzeno. Philadelphia umístila na tzv. waiver list útočníka Ryana Johansena, kterého získala z Colorada společně s výběrem v 1. kole draftu za zadáka Seana Walkera. Což je trochu zajímavé, neboť ani jeden tým ještě výměnu oficiálně neoznámil.
Tak tohle je velký šok! Výměna mladých hráčů. Do Buffala se stěhuje Bowen Byram, zatímco do Colorada přichází Casey Mittelstadt.
Je možné ale, že se útočník Ryan Johansen v dresu Philadelphie ani neukáže. Flyers ho totiž ihned umístili na tzv. waiver list, odkud si ho může během následujících 24 hodin stáhnout jakýkoliv jiný tým NHL.
Součástí trejdu mezi Coloradem a Philadelphií je i Ryan Johansen. S jeho výkony nebyly Avalanche spokojeni a chtěli se ho zbavit. I proto zaplatili Flyers výběrem v 1. kole draftu.
Proběhly také spekulace, že Flyers se údajně zajímají o Jakoba Chychruna z Ottawy. A nyní Flyers vlastní hned 4 výběry v 1. kolech draftu pro tento a příští rok. Tohle může být ještě zajímavé.
Tohle se Anaheimu povedlo! Za Henriqueho s Carrickem získali Ducks výběr v 1. kole draftu 2024 od Edmontonu Oilers. Čekáme na další detaily. Součástí výměny je totiž ještě i třetí klub.
Zatím to nemáme potvrzeno, ale vypadá to, že Flyers získají výběr v 1. kole draftu za Seana Walkera. Přesně tak, jak žádali.
Další výměna! Obránce Sean Walker byl vytrejdován do Colorada Avalanche! Čekáme na další detaily.
Potvrzeno. Adam Henrique byl vytrejdován do Edmontonu Oilers. Součástí trejdu je také Sam Carrick a třetí tým. Čekáme na další detaily.
Edmonton Oilers jsou blízko k získání Adama Henriqueho z Anaheimu Ducks.
Před přestupovou uzávěrkou v NHL dochází k velké očekávané výměně. Ruský útočník Vladimir Tarasenko se stěhuje z Ottawy na Floridu. Jako protihodnotou za vítěze Stanley Cupu z roku 2019 dostanou Senators volbu ve 4. kole letošního draftu (pokud by Panthers ovládli play off, přesunula by se na rok 2026) a volbu ve 3. kole draftu 2025. Klub ze Sunrise navíc převezme 50 % hráčova platu.
Florida Panthers jsou momentálně největším zájemcem o útočníka Vladimira Tarasenka z Ottawy.
Podle posledních zpráv to vypadá, že Nick Seeler prodlouží s Philadelphií o 3 nebo 4 roky.
Devils jsou údajně dalším týmem, který má zájem o Jasona Zuckera z Arizony.