Povedené MS a směr NHL! Blümel jde z Dynama do Dallasu, smlouva na 2 roky

Český útočník Matěj Blümel pózuje s bronzovou medailí
Německý brankář Philipp Grubauer likviduje velkou šanci českého útočníka Matěje Blümela
Český útočník Matěj Blümel v souboji s německým reprezentantem Danielem Fischbuchem
Čeští útočníci David Krejčí (vlevo) a Matěj Blümel se radují z gólu
Česká střídačka oslavuje gól společně se střelcem Davidem Pastrňákem
O vítězství Česka nad USA rozhodl jedinou trefou utkání Matěj Blümel
Čeští hokejisté se radují z trefy Matěje Blümela proti USA
Matěj Blümel využil přihrávky Hynka Zohorny a otevřel skóre
24
Fotogalerie
ČTK, iSport.cz
NHL
Začít diskusi (0)

Hokejový útočník Matěj Blümel podepsal v NHL dvouletý nováčkovský kontrakt s Dallasem. Dvaadvacetiletý bronzový medailista z květnové mistrovství světa v Tampere a Helsinkách působil poslední tři sezony v extralize v mateřských Pardubicích. Uzavření smlouvy oznámil generální manažer Stars Jim Nill na klubovém webu.

Blümela v NHL draftoval v roce 2019 ve čtvrtém kole na 100. pozici Edmonton, ale kontrakt s ním neuzavřel a ztratili na něj práva. Teď si mohl účastník mistrovství světa i z loňska z Rigy vybírat z nabídek jakéhokoliv týmu NHL.

Blümel byl na nedávném šampionátu v Finsku, kde Češi dosáhli na první medaili po deseti letech, se čtyřmi brankami třetím nejlepším střelcem týmu za Davidem Pastrňákem (7) a Romanem Červenkou (5). S osmi body z 10 utkání byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem za Červenkou (17), Davidem Krejčím (12) a Pastrňákem (10).

V uplynulé sezoně si za Pardubice připsal ve 49 zápasech základní části extraligy 24 bodů za 12 gólů a stejný počet asistencí. V pěti utkáních play off nebodoval. V celé sezoně sehrál za národní týn 27 utkání a připsal si 18 bodů (9+9). V únoru byl s týmem jako náhradník na olympijských hrách v Pekingu.

V extralize má na kontě za tři sezony celkem 142 utkání a 65 bodů za 35 branek a 30 asistencí. V reprezentaci stihl za dvě sezony 43 utkání s bilancí 27 bodů (14+13). Syn bývalého mezinárodního čárového rozhodčího Petra Blümela působil v letech 2017 až 2019 v zámořské juniorské USHL v celku Waterloo Black Hawks.

Zprávy ze dne 1. července 2024

Nashville
1. července 2024 · 16:40

Spekuluje se, že Steven Stamkos je nakloněný podpisu smlouvy s Nashville Predators. Ti údajně nabízí kontrakt na 4 roky. Ale dokud to není černé na bílém, nic nemůžeme tvrdit se 100% jistotou.

Toronto
1. července 2024 · 16:39

O trejd požádal třiadvacetiletý útočník Nicholas Robertson, který není spokojený se svým vytížením v Torontu.

Winnipeg
1. července 2024 · 16:37

Winnipeg Jets budou mít novou dvojku. Krýt záda Connoru Hellebuyckovi bude Eric Comrie. Čekáme na další informace.

New Jersey
1. července 2024 · 16:34

Jak jsme avizovali. Bylo potvrzeno, že novou posilou New Jersey Devils se dnes stane i obránce Brenden Dillon. Další detaily zatím nebyly oznámeny.

Toronto
1. července 2024 · 16:33

Toronto přivítá do zadních řad kromě Christophera Taneva ještě jednu posilu. A sice Olivera Ekmana-Larssona, který je čerstvým vítězem Stanley Cupu s Panthers. Na detaily smlouvy čekáme.

NY Rangers
1. července 2024 · 16:31

New York Rangers si dali za cíl najít nové křídlo do TOP6. A vypadá to, že se jim to podaří. Údajně jsou totiž blízko dohody s Teuvo Teräväinenem, kterému vypršel kontrakt v Raleigh. Pokud by se to potvrdilo, mohlo by jít o smlouvu na 6 let.

Vegas
1. července 2024 · 16:29

Musel by se stát zázrak, aby Steven Stamkos pokračoval v Tampa Bay. Kontrakt mu včera vypršel a požadavky obou stran ohledně prodloužení smlouvy byly výrazně odlišné. O zájem však Stamkos nemá nouzi. Buffalo, Carolina, Detroit, Nashville, New Jersey či Vegas by ho rádi uvítali ve svých řadách. Největším favoritem jsou údajně Golden Knights.

Důležitý moment
Toronto
1. července 2024 · 16:26

Potvrzeno! Čtyřatřicetiletý obránce Christopher Tanev podepsal kontrakt s Maple Leafs na 6 let! V platovém stropu bude zatěžovat 4,5 milionů dolarů.

Toronto
1. července 2024 · 16:24

Toronto Maple Leafs právě potvrdilo předčasné prodloužení smlouvy s brankářem Josephem Wollem, který by se jinak příští rok stal nechráněným volným hráčem. Smlouva, která odstartuje za rok, potrvá 3 roky a Woll si v průměru na sezonu vydělá 3,67 mil. dolarů.

Philadelphia
1. července 2024 · 16:22

Pokračovat v dresu Flyers bude obránce Erik Johnson. Toho Philadelphia získala během sezony z Buffala. Johnson v pensylvánském klubu plnil roli mentora, se kterou bylo vedení spokojeno. Obě strany se dohodly na prodloužení spolupráce o jeden rok. Finanční částka zatím nebyla potvrzena, měla by se ale pohybovat okolo 1,5 až 2 milionů dolarů.

New Jersey
1. července 2024 · 16:19

Brett Pesce nakonec podepíše s New Jersey Devils kontrakt na 6 let. V platovém stropu by měl zabírat okolo 5,5 mil. dolarů. Oficiální oznámení přijde pochopitelně až po otevření volného trhu.

NY Rangers
1. července 2024 · 16:17

O novém angažmá má jasno Sam Carrick, který byl během uplynulé sezony vytrejdován z Anaheimu do Edmontonu. Nového chlebodárce našel v New Yorku. S Rangers podepíše na 3 roky, přičemž si celkově vydělá 3 miliony dolarů před zdaněním.

Tampa
1. července 2024 · 16:16

Podobná situace jako s Jaccobem Slavinem. I Victor Hedman by měl v nejbližších dnech podepsat předčasné prodlouženy smlouvy s Tampa Bay, která mu vyprší za rok.

Nashville
1. července 2024 · 16:14

Jen několik hodin před otevřením trhu hráčů se na novém kontraktu dohodli Predators s obráncem Alexandrem Carrierem. Detaily kontraktu ale zatím nebyly zveřejněny.

Edmonton
1. července 2024 · 16:12

Edmonton byl během vyřazovacích bojů spokojený s výkony útočníka Connora Browna. Což také vyústilo v prodloužení spolupráce. Brown podepsal na další sezonu a vydělá si 1 milion.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů