Pavel Bárta
Premium
8. června 2022 • 05:00

Hrdina o Blümelovi: Trošku jsem ho prodal. Může hrát roli jako Radulov

Autor: Pavel Bárta
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Olomouc - Slovácko: Sudí Kvítek nevěděl, kde má obrazovku. Vtipná chvilka s VARem
Laciho p**o vole! To odkoukáš na tréninku, směje se Podaný
VŠECHNA VIDEA ZDE

Seběhlo se to rychle. Od bronzového šampionátu ve Finsku uplynul týden a Matěj Blümel se přiblížil splnění dalšího snu. Už během turnaje, který mu skvěle vyšel, se psalo, že zamíří do NHL. V pondělí podepsal s Dallasem. „Svůj potenciál ukázal nejvíc s dobrými hráči jako Červenka a Krejčí. Jeho styl nám vyhovuje,“ prozradil v rozhovoru pro deník Sport a web iSport.cz Jiří Hrdina, evropský skaut Stars.Původně ho draftoval Edmonton před třemi lety ve čtvrtém kole. Stars sledovali pardubického odchovance Matěje Blümela podrobně dvě sezony. Uzavřeli s ním dvouletý kontrakt za vstupní sazbu 925 tisíc dolarů ročně (asi 21,5 milionu korun). Dvacet procent z toho činí podpisové bonusy. „Ještě jsme neřešili detaily, kam s ním v týmu počítají. Ale ze začátku může hrát v pohodě třetí lajnu s potenciálem postupu do druhé,“ řekl evropský skaut Dallasu Jiří Hrdina.

Matěj Blümel tvrdil, že jste byl první, kdo mu v pondělí volal, že se ozve generální manažer Jim Nill. Odkdy se jeho angažmá začalo rýsovat?
„Upeklo se to víceméně během mistrovství světa. Komunikovali jsme s agenty a Matěje sledovali. Viděl jsem ho hrát poslední dvě sezony, jeho styl nám vyhovuje. Navíc na všech posledních akcích nároďáku si vedl skvěle. Je to takový ten všestranný bojovník, navíc šikovný, má skvělou rychlost, umí dát gól. Podle toho, s kým bude hrát, můžeme využít jeho přednosti. Tam nebylo co řešit. Od agentů navíc víme, že pokud bychom ho nepodepsali my, našlo se několik dalších týmů, které by o něj měly zájem.“

Šampionát mu vyšel výborně. Proč vyčníval víc než poslední sezonu v extralize?
„Záleží, s kým nastupujete v lajně, jak si vyhovíte. Svůj potenciál ukázal nejvíc, když hrál s dobrými hráči jako Červenka a Krejčí. Pak přiletěl David Pastrňák, ale i ve druhém útoku si vedl stejně dobře. V pondělí jsem mluvil s Jimmym (GM Nill), už během mistrovství jsme spolu měli zhruba půlhodinový hovor, kdy jsem Matěje musel trošku i prodat. Líčil jsem ho tak, jak ho vidím.“

Dá se už odhadnout, jakou roli v Dallasu může dostat?
„Neprobírali jsme detaily, kam s ním počítají, nebo ne. Říkal jsem, že ze začátku může úplně v pohodě hrát třetí lajnu s potenciálem postupu do druhé. Tak to vidím já, záležet bude jen na něm. První krok udělal. Podepsal smlouvu, teď se musí snažit. S Matějem jsem taky mluvil, byl nadšený a těší se.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud