NHL
Začít diskusi (0)

V nemocničních čekárnách strávil za poslední tři roky více času než mezi tyčemi. Český gólman Petr Mrázek se měl v Torontu rvát o post jedničky s Američanem Jackem Campbellem, z grandiózní bitvy vrstevníků ovšem sešlo. Vítkovický odchovanec v průběhu uplynulé sezony třikrát vypadnul vinou zranění. Teď mu hokejový osud přihrál novou šanci na restart. Výměna před vstupním draftem odvála jasně nejzkušenějšího českého brankáře v NHL do Chicaga.

Torontské klima jako by třicetiletému Mrázkovi znemožňovalo plné zotavení. V půlce října nastoupil ke své očekávané premiéře proti Ottawě, jenže po 40 minutách branku opouštěl s problémem v dolní části těla. Smůla mu u dveří záhy zaklepala znovu. V listopadu si poranil třísla, stejně tak na konci března. Sedmé zranění ve třech letech, nekončící prokletí…

Mrázek přesto věří, že komplikované období po změně dresu hodí za hlavu. „Mé zdravotní trable z minulé sezony jsou už pryč, takže se moc těším na novou výzvu,“ slibuje někdejší reprezentant. V noci ze čtvrtka na pátek ho společně s 25. volbou vstupního draftu NHL (Sam Rinzel) získali Blackhawks, k Maple Leafs naopak putoval výběr z 38. místa.

„Výměny jsou součástí hokejového života, je to prostě business. Věděl jsem, že to může přijít, ale byl jsem v klidu,“ říká po přestupu rodák z Ostravy. „Ve smlouvě jsem měl klauzuli se seznamem týmů, do kterých mě mohli vyměnit. Chicago bylo jedním z nich. V posledních dnech jsem byl s agentem v kontaktu a jsem nadšený, že jdu právě do Chicaga.“

Hawks podnikají krok do neznáma. Neustálé návštěvy lékařů se na Mrázkovi podepsaly a záblesky geniality, které předváděl zejména během předchozího angažmá v Carolině, prozatím pohasly. Sezonu uzavřel s 20 zápasy, z nichž jen 15 chytal od počátku do konce. V rámci úspěšnosti zákroků zapsal hodnotu 88,8 %, přičemž mezi maskovanými muži se stejnou či vyšší porcí utkání ji měli horší pouze Joonas Korpisalo (Columbus) a Jon Gillies (St. Louis, New Jersey).

Pokud však Mrázkovi vydrží zdraví, může z letos jmenovaného generálního manažera Kyla Davidsona udělat jasného vítěze výměny. Blackhawks potřebují brankáře na přechodné období, v němž hodlají vybudovat novou tvář celé organizace. Sázet se bude hlavně na mladé. I proto tým z Windy City v průběhu draftu opustily hvězdy Kirby Dach a Alex DeBrincat. Zvučná jména z ofenzivy zprostředkovala další nákup náctiletých junáků.

Český brankář se bude snažit v klubu bez významnějších ambicí znovu oprášit svou dobrou pověst. Slabší konkurence v podobě Kevina Lankinena či Collina Deliy k tomu vybízí. V létě 2024 bude navíc Mrázek shánět nový kontrakt, potřebuje zazářit.

Spokojenost mezitím panuje v Torontu. Maple Leafs si odchodem Mrázka zajistili 3,8 milionu dolarů k dobru a mohou usilovat o podpis dosavadní brankářské jedničky Jacka Campbella. „Potřebovali jsme se stát více flexibilní, získat místo pod platovým stropem. I když jsme se samozřejmě nechtěli v draftu posouvat dozadu, naše analýzy nám ukázaly, že to bude dobrý tah,“ řekl o výměně Mrázka generální manažer Toronta Kyle Dubas pro The Athletic.

Nedávná zranění Petra Mrázka

  • dolní část těla (28. dubna 2019)
  • otřes mozku/krk (22. února 2020)
  • palec (30. ledna 2021)
  • dolní část těla (22. dubna 2021)
  • dolní část těla (14. října 2021)
  • třísla (4. listopadu 2021)
  • třísla (29. března 2022)

Zprávy ze dne 21. března 2022

Vegas
21. března 2022 · 21:36

Původně se zdálo, že ruský útočník Jevgenij Dadonov zamíří v rámci výměny z Las Vegas do Anaheimu. K trejdu za Ryana Keslera a Johna Moora však po jeho provedení nakonec nedojde. Byť už byl Rus, jehož se Golden Knights zbavili kvůli uvolnění prostoru pod platovým stropem, na soupisce Ducks, vedení NHL transfer zrušilo. Dadonov měl totiž ve smlouvě klauzuli o nevyměnitelnosti, o které prý ve Vegas nevěděli.

 

Zprávy ze dne 4. října 2021

LA Kings
4. října 2021 · 11:50

Martin Frk byl poslán z prvního týmu Los Angeles na farmu do Ontaria do nižší AHL. Kings předtím museli sedmadvacetiletého odchovance Karlových Varů zařadit na seznam volných hráčů, odkud si jej jiný klub NHL nevybral. Za ontarijský tým Reign odehrál Frk téměř celou minulou zkrácenou sezonu a za Kings v ní v NHL nastoupil v jediném utkání. Stejným směrem putoval i brankář Lukáš Pařík.

Zprávy ze dne 23. září 2021

LA Kings
23. září 2021 · 09:37

Brankáři Los Angeles Calu Petersenovi ještě zbývá rok smlouvy, přesto se Kings rozhodli jeho kontrakt prodloužit o další tři. Jeho průměrná gáže za sezonu se od ročníku 2022/23 téměř zdvojnásobí, bude pobírat 5 milionů dolarů ročně (místo současných 2,575 mil. dolarů). Dá se tak očekávat, že 26letý Američan definitivně převezme roli jedničky od veteráná Jonathana Quicka, který však stále zatěžuje rozpočet Kings 5,8 miliony dolarů ročně.

Zprávy ze dne 20. září 2021

Vegas
20. září 2021 · 15:15

Kanadský útočník Nolan Patrick se dohodl na novém kontraktu v NHL. V Las Vegas, kam byl vyměněn z Nashvillu, podepsal smlouvu na dva roky s celkovou odměnou 2,4 milionu dolarů. U Golden Knights se dvojka draftu 2017 pokusí restartovat kariéru. Poslední sezona v Philadelphii se rodákovi z Winnipegu vůbec nepovedla (4+5 v 52 zápasech), předposlední ročník nehrál vůbec.

Zprávy ze dne 28. července 2021

LA Kings
28. července 2021 · 20:12

Po nevydařeném finále Stanley Cupu se kanadský útočník Phillip Danault rozloučil v Montrealu. Novým angažmá osmadvacetiletého centra bude Los Angeles. S Kings se dohodl na smlouvě na šest let v celkové hodnotě 33 milionů dolarů.

Vegas
28. července 2021 · 19:12

Las Vegas našlo nového brankáře. Po rozloučení s Marcem-Andrém Fleurym do města hazardu přichází z Winnipegu kanadský gólman Laurent Brossoit, který s Golden Knights podepsal smlouvu na dva roky. Ročně si přijde na 2,325 milionu dolarů.

Vegas
28. července 2021 · 16:11

V obranných řadách Golden Knights bude nadále pokračovat zkušený americký obránce Alec Martinez. Třiatřicetiletý bek podepsal ve Vegas novou tříletou smlouvu, díky které si přijde na 15,75 milionu dolarů. Do města hazardu přišel dvojnásobný vítěz Stanley Cupu předminulou sezonu z Los Angeles.

Zprávy ze dne 10. června 2021

LA Kings
10. června 2021 · 10:23

Hokejový brankář Lukáš Pařík podepsal smlouvu s týmem Ontario Reign hrajícím nižší AHL. Účastník dvou světových šampionátů hráčů do 20 let se bude na farmě Los Angeles Kings, kteří jej před dvěma lety draftovali, snažit vybojovat angažmá v NHL. Dvacetiletý gólman působí v zámoří od roku 2019. První sezonu chytal v juniorské WHL za Spokane Chiefs, aktuální ročník začal s ohledem na složitou koronavirovou situaci ve světě v prvoligových Benátkách nad Jizerou. Po juniorském MS chytal v USA za tým Dubuque Fighting Saints v juniorské lize USHL.

Zprávy ze dne 12. dubna 2021

LA Kings
12. dubna 2021 · 00:00

PODPIS SMLOUVY - Alex Iafallo nebude součástí trade deadline, místo toho s LA Kings prodloužil smlouvu o čtyři roky, během kterých si přijde na 16 milionů dolarů.

Vegas
12. dubna 2021 · 00:00

VÝMĚNA - Do Vegas míří švédský útočník Mattias Janmark a volba v 5. kole draftu 2022. Jeho bývalý zaměstnavatel Chicago za něj dostal volby v 2. kole draftu letos a ve 3. kole v roce 2022.

Zprávy ze dne 16. října 2020

LA Kings
16. října 2020 · 22:45

PODPIS - Nováčkovskou smlouvu v NHL již podepsala i dvojka letošního draftu. Osmnáctiletý útočník Quinton Byfield uzavřel s Los Angeles stejný kontrakt jako jednička Alexis Lafrenière u Rangers. Během tří let si v dresu Kings rovněž vydělá slušný balík - celkem 2,775 milionů dolarů.

 

 

Zprávy ze dne 14. října 2020

Vegas
14. října 2020 · 09:15

NOVINKA - Jeden z nejlepších brankářských tandemů v NHL bude pokračovat ve stejném složení, Vegas po podpisu obřího kontraktu se Švédem Robinem Lehnerem (pět let, 25 milionů dolarů celkem) prohlásili, že dál počítají i trojnásobným vítězem Stanley Cupu Marc-André Fleurym, který je v první nováčkovské sezoně dostal až do finále. Informaci novinářům potvrdil generální manažer Golden Knights Kelly McCrimmon. „Všichni čekáme, že zápasový rozvrh příští sezony bude extrémně náročný. Mít dva spolehlivé brankáře bude důležité, našimi gólmany proto dál budou Robin a Marc-André," řekl McCrimmon a také oznámil, že Lehner podstoupí operaci ramene. Devětadvacetiletý gólman by ale měl stihnout start tréninkového kempu.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Všechny příspěvky z Isport.cz máte již zobrazené.
Vyberte si z nabídky nebo pokračujte na další články z jiných titulů.

Články z jiných titulů