NHL
Začít diskusi (0)

V nemocničních čekárnách strávil za poslední tři roky více času než mezi tyčemi. Český gólman Petr Mrázek se měl v Torontu rvát o post jedničky s Američanem Jackem Campbellem, z grandiózní bitvy vrstevníků ovšem sešlo. Vítkovický odchovanec v průběhu uplynulé sezony třikrát vypadnul vinou zranění. Teď mu hokejový osud přihrál novou šanci na restart. Výměna před vstupním draftem odvála jasně nejzkušenějšího českého brankáře v NHL do Chicaga.

Torontské klima jako by třicetiletému Mrázkovi znemožňovalo plné zotavení. V půlce října nastoupil ke své očekávané premiéře proti Ottawě, jenže po 40 minutách branku opouštěl s problémem v dolní části těla. Smůla mu u dveří záhy zaklepala znovu. V listopadu si poranil třísla, stejně tak na konci března. Sedmé zranění ve třech letech, nekončící prokletí…

Mrázek přesto věří, že komplikované období po změně dresu hodí za hlavu. „Mé zdravotní trable z minulé sezony jsou už pryč, takže se moc těším na novou výzvu,“ slibuje někdejší reprezentant. V noci ze čtvrtka na pátek ho společně s 25. volbou vstupního draftu NHL (Sam Rinzel) získali Blackhawks, k Maple Leafs naopak putoval výběr z 38. místa.

„Výměny jsou součástí hokejového života, je to prostě business. Věděl jsem, že to může přijít, ale byl jsem v klidu,“ říká po přestupu rodák z Ostravy. „Ve smlouvě jsem měl klauzuli se seznamem týmů, do kterých mě mohli vyměnit. Chicago bylo jedním z nich. V posledních dnech jsem byl s agentem v kontaktu a jsem nadšený, že jdu právě do Chicaga.“

Hawks podnikají krok do neznáma. Neustálé návštěvy lékařů se na Mrázkovi podepsaly a záblesky geniality, které předváděl zejména během předchozího angažmá v Carolině, prozatím pohasly. Sezonu uzavřel s 20 zápasy, z nichž jen 15 chytal od počátku do konce. V rámci úspěšnosti zákroků zapsal hodnotu 88,8 %, přičemž mezi maskovanými muži se stejnou či vyšší porcí utkání ji měli horší pouze Joonas Korpisalo (Columbus) a Jon Gillies (St. Louis, New Jersey).

Pokud však Mrázkovi vydrží zdraví, může z letos jmenovaného generálního manažera Kyla Davidsona udělat jasného vítěze výměny. Blackhawks potřebují brankáře na přechodné období, v němž hodlají vybudovat novou tvář celé organizace. Sázet se bude hlavně na mladé. I proto tým z Windy City v průběhu draftu opustily hvězdy Kirby Dach a Alex DeBrincat. Zvučná jména z ofenzivy zprostředkovala další nákup náctiletých junáků.

Český brankář se bude snažit v klubu bez významnějších ambicí znovu oprášit svou dobrou pověst. Slabší konkurence v podobě Kevina Lankinena či Collina Deliy k tomu vybízí. V létě 2024 bude navíc Mrázek shánět nový kontrakt, potřebuje zazářit.

Spokojenost mezitím panuje v Torontu. Maple Leafs si odchodem Mrázka zajistili 3,8 milionu dolarů k dobru a mohou usilovat o podpis dosavadní brankářské jedničky Jacka Campbella. „Potřebovali jsme se stát více flexibilní, získat místo pod platovým stropem. I když jsme se samozřejmě nechtěli v draftu posouvat dozadu, naše analýzy nám ukázaly, že to bude dobrý tah,“ řekl o výměně Mrázka generální manažer Toronta Kyle Dubas pro The Athletic.

Nedávná zranění Petra Mrázka

  • dolní část těla (28. dubna 2019)
  • otřes mozku/krk (22. února 2020)
  • palec (30. ledna 2021)
  • dolní část těla (22. dubna 2021)
  • dolní část těla (14. října 2021)
  • třísla (4. listopadu 2021)
  • třísla (29. března 2022)

Zprávy ze dne 29. července 2021

Colorado
29. července 2021 · 10:49

Český gólman Pavel Francouz má v brankovišti Colorada novou konkurenci. Vedení Avalanche po odchodu Philippa Grubauera do Seattlu přivedlo z Arizony Kanaďana Darcyho Kuempera. Mistr světa z posledního šampionátu v Rize přišel v rámci výměny s Coyotes za obránce Conora Timminse a dvě volby v draftu NHL. S Avs se následně dohodl na dvouleté smlouvě, díky které si přijde na 9 milionů dolarů.

Zprávy ze dne 28. července 2021

Colorado
28. července 2021 · 08:19

PODPIS. Kapitán hokejistů Colorada Gabriel Landeskog podepsal novou osmiletou smlouvu s Avalanche a bude v denverském klubu působit až do konce sezony 2028/29. Osmadvacetiletý švédský reprezentant si za tu dobu vydělá celkem 56 milionů dolarů, ročně si tak přijde na sedm milionů.

Landeskog se s Coloradem dohodl na podmínkách nové smlouvy krátce předtím, než by se stal volným hráčem a mohl by tak jednat i s dalšími kluby. "Jsme nadšení, že náš kapitán podepsal dlouhodobou smlouvu. Gabe je srdcem a duší našeho týmu a nedílnou součástí naší organizace na ledě i v komunitě. Je dokonalým vůdcem, skvělým týmovým kolegou a společně s (Nathanem) MacKinnonem a (Mikkou) Rantanenem vytvořili v posledních čtyřech letech jeden z nejlepších útoků v NHL," uvedl generální manažer Joe Sakic v prohlášení.

Zprávy ze dne 24. července 2021

Colorado
24. července 2021 · 18:52

PODPIS: Spolupráce pokračuje. Zadák Cale Makar si v Coloradu vysloužil po vypršení nováčkovského kontraktu obří smlouvu, od nadcházející sezony bude šest let pobírat průměrně 9 milionu dolarů ročně. Teprve 22letý zadák se stal čtvrtým nejlépe placeným bekem ligy po Eriku Karlssonovi, Drew Doughtym a Romanu Josimu.

Zprávy ze dne 17. července 2021

NY Islanders
17. července 2021 · 23:02

Akvizice za nic na oplátku! Arizona přebírá kontrakt Andrewa Ladda, který bude dva roky ubírat Coyotes z platového stropu 5,5 milionu dolarů, Islanders společně s 35letým útočníkem poslali do pouště volby ve druhých kolech draftů 2021 i 2022 a podmíněnou třetí volbu v roce 2023. Protihodnotou je jim pouze uvolnění místa pod platovým stropem, Ostrované zaútočí na velká jména listiny volných hráčů.

Zprávy ze dne 12. dubna 2021

Colorado
12. dubna 2021 · 00:00

VÝMĚNA - Hokejový útočník Carl Söderberg bude v NHL opět hrát za tým Colorada. Pětatřicetiletý Švéd oblékal dres Avalanche již v letech 2015 až 2019, tentokrát ho klub z Denveru získal díky výměně s Chicagem za útočníky Rydera Rolstona a Joshe Dickinsona.

NY Islanders
12. dubna 2021 · 00:00

VÝMĚNA - Zkušený obránce Braydon Coburn se stal novou posilou New York Islanders. Ostřílený matador byl vyměněn z Ottawy za volbu v 7. kole draftu NHL 2022. Pětatřicetiletý rodák z Calgary šel k Senators před nynější sezonou z Tampy Bay, se kterou minulý rok v létě vybojoval Stanley Cup.

Zprávy ze dne 10. dubna 2021

Colorado
10. dubna 2021 · 09:45

VÝMĚNA - O posílení obranných řad se pokouší v Coloradu. Do Avalanche přichází švédský bek Patrik Nemeth z Detroitu, za kterého Red Wings získali volbu ve 4. kole draftu v roce 2022.

Colorado
10. dubna 2021 · 00:00

VÝMĚNA - Colorado po akvizici do obrany posiluje i brankoviště. Ze San Jose přichází zkušený brankář Devan Dubnyk, který by měl krýt záda Phillipu Grubauerovi. Stále zraněný je Pavel Francouz. Sharks za kanadského brankáře dostali obráce Grega Pateryna a volbu v 5. kole draftu 2021.

Zprávy ze dne 8. dubna 2021

NY Islanders
8. dubna 2021 · 00:00

VÝMĚNA - Islanders posilují do bojů o Stanley Cup! Před play off přivádí zkušené hráče z NewJersey. Získávají útočníky Kylea Palmieriho a Travise Zajaca výměnou za mladší a v NHL méně prověřené A.J. Greera a Masona Jobsta. Devils navíc obdrží volbu v 1. kole letošního draftu a další volbu ve 4. kole draftu 2022.

 

Zprávy ze dne 9. ledna 2021

NY Islanders
9. ledna 2021 · 00:00

PODPIS - Kanadský útočník Matthew Barzal se dohodl jako chráněný volný hráč na nové smlouvě s New York Islanders a zapojil se dnes do přípravného kempu. Klub podmínky kontraktu nezveřejnil, ale podle Sportsnet si klub pojistil svého nejproduktivnějšího hráče na tři roky za 21 milionů dolarů. Stane se tak spolu s kapitánem a další ofenzivní oporou Andersem Leem nejlépe placeným hráčem týmu.

Barzal, jemuž skončil tříletý nováčkovský kontrakt, si v minulé sezoně připsal v nedohrané základní části kvůli pandemii koronaviru v 68 zápasech 60 bodů za 19 branek a 41 asistencí. V play off si připsal ve 22 duelech 17 bodů (5+12).

Zprávy ze dne 27. října 2020

Colorado
27. října 2020 · 16:55

PŘESTUP - Obránce Devon Toews se poprvé v NHL stěhuje, a nutno dodat že za lepším. Po dvou sezonách odehraných v dresu New York Islanders, u nichž šestadvacetiletému Kanaďanovi vypršela smlouva, odchází do Colorada, kde si výrazně polepší. S Avalanche podepsal bek smlouvu na čtyři roky s celkovou odměnou 16,4 milionů dolarů. Poslední ročník bral rodák z Abbotsfordu "pouhých" 750 tisíc. Toews v NHL odehrál zatím 116 zápasů s bilancí 11 gólů a 35 asistencí. 

 

Zprávy ze dne 14. října 2020

Colorado
14. října 2020 · 09:00

VÝMĚNA - Islanders vyměnili obránce Devona Toewse do Colorada výměnou za volby ve druhém kole draftů 2021 a 2022. 26letý Kanaďan je chráněným volným hráčem přihlášeným na arbitráž. V minulé sezoně odehrál 68 utkání, ve kterých vstřelil šest branek a nasbíral 28 bodů. Newyorčané jej draftovali v roce 2014 ze 108. místa. Od té doby naskočil v NHL do 116 duelů se ziskem 46 bodů (11+35). Islanders také údajně finalizují příchod brankáře Corey Schneidera z New Jersey, mělo by jít o jednoletou smlouvu za méně než jeden milion dolarů.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Všechny příspěvky z Isport.cz máte již zobrazené.
Vyberte si z nabídky nebo pokračujte na další články z jiných titulů.

Články z jiných titulů