SESTŘIHY NHL: Pastrňák řídil výhru Bostonu, zářil i Kubalík. Oba v TOP 10

0
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?

Hokejový útočník David Pastrňák skóroval v NHL po asistenci Davida Krejčího a navíc přispěl přihrávkou na vítězný gól k výhře Bostonu 3:1 nad Dallasem. Stejnou bilanci měl i Dominik Kubalík, který s Detroitem podlehl doma New Jersey 2:6. Brankář Devils Vítek Vaněček kryl dvacet střel a připsal si v novém působišti první výhru ve druhém startu od úvodní minuty. Pastrňák (5+7) i Kubalík (4+6) jsou v elitní desítce produktivity NHL.

Pastrňák otevřel ve 13. minutě v přesilové hře skóre střelou bez přípravy z levého kruhu. Na začátku prostřední třetiny vyrovnal Wyatt Johnston, ale ještě před druhou sirénu strhl Boston vedení zpět na svou stranu. Po pasu Pastrňáka se prosadil z pravého kruhu Taylor Hall. Výhru zpečetil Patrice Bergeron při hře Dallasu bez gólmana.

Detroit vstřelil už v čase 2:56 první gól zápasu. Kubalík přihrál z pravé strany bekhendem puk do přebrankového prostoru a Dylan Larkin kotouč usměrnil nad Vaněčkovu vyrážečku. New Jersey ale otočilo v rozmezí 12. až 25. minuty na 4:1.

10. Elias Pettersson 39 63 102 80 16 14 257

Kubalík snížil ve třetí třetině střelou z mezikruží mezi betony Vaněčka a v klubové historii je prvním hráčem od doby Paula Coffeyho, který si připsal deset bodů v úvodních šesti zápasech za Red Wings. Legendární bek nasbíral v roce 1993 v prvních šesti startech také deset bodů (2+8).

New Jersey ale další drama nepřipustilo a konečnou podobu stanovil Jesper Bratt, který se stal s dvěma góly a přihrávkou první hvězdou zápasu. Devils zvítězili i bez Ondřeje Paláta, který ještě v pondělí odehrál téměř 21 minut, ale v Detroitu nenastoupil kvůli zranění v dolní části těla. Trenér Lindy Ruff řekl, že bližší informace o zdravotním stavu českého útočníka poskytnou den po zápase.

Vaněček si na druhý pokus už s Detroitem poradil. Se stejným soupeřem si po výměně z Washingtonu odbyl před deseti dny premiéru v dresu New Jersey a pustil tehdy pět branek z 22 střel.

Domácí: 46:45. J. Gaudreau, 57:24. K. Johnson, 59:51. Peeke

Hosté: 09:24. Gostisbehere, 15:52. Kassian, 27:42. Gostisbehere, 35:22. Guenther, 42:10. McBain, 59:40. Crouse

Domácí: Tarasov (36. Merzlikins) – Peeke, Werenski (A), A. Boqvist, Gavrikov, Gudbranson, Bean – Laine, Jenner (C), J. Gaudreau – Voráček, Roslovic, K. Johnson – Nyquist (A), Sillinger, Činachov – Olivier, Kuraly, E. Robinson.

Hosté: Ingram (Vejmelka) – Moser, Välimäki, J. Brown, Gostisbehere, Stecher, Nemeth – Crouse (A), Boyd, Keller (A) – Fischer (A), McBain, O'Brien – Guenther, Bjugstad, Maccelli – Kassian, Hayton, N. Ritchie.

Blandina, L´Ecuyer – Murray, MacPherson

Nationwide Arena, Columbus

14 498 diváků

Domácí: 12:49. Pastrňák, 38:57. Hall, 59:34. Bergeron

Hosté: 21:48. W. Johnston

Domácí: Ullmark (Swayman) – Grzelcyk, H. Lindholm, Clifton, Forbort, Carlo, Reilly – Pastrňák (A), Krejčí (A), Hall – DeBrusk, Bergeron (C), Zacha – Cr. Smith, Coyle, Frederic – Greer, Nosek, N. Foligno.

Hosté: Oettinger (Wedgewood) – C. Miller, Hakanpää, R. Suter, Lundkvist, Lindell – Pavelski (A), Hintz, J. Robertson – Peterson, Seguin, Marchment – Dellandrea, W. Johnston, Ja. Benn (C) – Kiviranta, Glendening, Faksa – Gurjanov.

Rank, Lee – Shewchyk, Murray

TD Garden, Boston

17850 diváků

Domácí: 21:07. Caufield

Hosté: 05:52. Eriksson Ek, 32:48. Duhaime, 59:30. Eriksson Ek

Domácí: Allen (Montembeault) – Savard, Guhle, Kovacevic, Harris, Wideman, Xhekaj – Monahan, Suzuki (C), Caufield – Gallagher (A), Dvorak, Dadonov – Jos. Anderson, Dach, Drouin – Hoffman, Evans, Pitlick.

Hosté: M. Fleury (Gustavsson) – Spurgeon (C), Middleton, Addison, Brodin, Dumba (A), Merrill – Zuccarello, F. Gaudreau, Kaprizov – M. Foligno (A), Rossi, Boldy – Hartman, Eriksson Ek, Duhaime – Shaw, Steel, Jost.

Lambert, Hebert – Berg, Cormier.

Bell Centre, Montreal

20 867 diváků

Domácí: 02:56. Larkin, 48:17. Kubalík

Hosté: 11:25. Mercer, 15:16. J. Hughes, 20:43. Bratt, 24:54. Šarangovič, 55:38. Hischier, 56:27. Bratt

Domácí: Nedeljkovic (Husso) – Seider, Chiarot (A), Hronek, Määttä, Lindström, Hägg – Raymond, Larkin (C), Kubalík – Perron (A), Copp, Zadina – Sundqvist, Rasmussen, E. Söderblom – Erne, Veleno, P. Suter.

Hosté: Vaněček (Blackwood) – Hamilton, Siegenthaler, Graves, Marino, Severson, Br. Smith – Tatar, Hischier (C), Zetterlund – Haula, J. Hughes (A), Bratt – Šarangovič, Mercer, Holtz – Wood, M. McLeod, Bastian.

South, O'Donnell – Nansen, Brisebois

Little Caesars Arena, Detroit

16 546 diváků

Domácí: 38:06. Goodrow, 54:03. Fox

Hosté: 11:40. Ničuškin, 40:59. O'Connor, . Rodrigues

Domácí: Šesťorkin (Halák) – R. Lindgren, Fox, K. Miller, Trouba (C), Hájek, Schneider – Kreider (A), Zibanejad, Kakko – Panarin (A), Trocheck, Lafreniere – Vesey, Goodrow, Kravcov – Blais, Carpenter, Reaves.

Hosté: Georgijev (Francouz) – D. Toews, Makar (A), Byram, Manson, Girard, E. Johnson – Lehkonen, MacKinnon (A), Rantanen (A) – Rodrigues, Newhook, Ničuškin – Cogliano, Compher, O'Connor – Hunt, Malcev, Kaut.

Pochmara, Furlatt – Smith, Tobias

Madison Square Garden, New York

18 006 diváků

Domácí: 02:57. Raddysh, 19:37. P. Kane, 35:58. Kurashev, 59:37. J. Toews

Hosté: 51:32. Luostarinen, 52:47. M. Tkachuk

Domácí: Stalock (A. Söderblom) – Set. Jones (A), J. Johnson, Murphy, Tinordi, Cal. Jones, McCabe – P. Kane (A), Domi, Athanasiou – Raddysh, J. Toews (C), T. Johnson – Lafferty, Dickinson, Kurashev – Blackwell, Entwistle, Khaira.

Hosté: Bobrovskij (Knight) – Montour, Forsling, Gudas, Mahura, M. Staal, Kiersted – Reinhart, Barkov (C), Verhaeghe – M. Tkachuk (A), Bennett, Balcers – White, Lundell, Luostarinen – Hörnqvist (A), Cousins, Lomberg.

Sutherland, Kea – Baker, Alphonso.

United Center, Chicago

Domácí: 14:11. Kadri, 17:42. Kadri, 23:00. Huberdeau, 31:20. Mi. Stone

Hosté: 24:31. Malkin

Domácí: Markström (Vladař) – C. Tanev (C), Weegar, R. Andersson, Hanifin, Mi. Stone, Zadorov – Toffoli, E. Lindholm, Huberdeau (A) – Mangiapane, Kadri, Dubé – Coleman, Backlund (A), Lewis – B. Ritchie, Rooney, Lucic.

Hosté: DeSmith (Jarry) – Letang (A), Dumoulin, Petry, M. Pettersson, Rutta, P. Joseph, Ruhwedel – Rakell, Crosby (C), Heinen – Rust, Malkin (A), Kapanen – Carter, Poulin, McGinn – Archibald, Poehling, Caggiula.

D. O'Rourke, M. Marković

Scotiabank Saddledome, Calgary

Domácí: 02:20. Oleksiak, 05:39. Geekie, 24:46. Sprong, 36:07. McCann, 49:45. Beniers

Hosté: 32:25. Cozens

Domácí: Mar. Jones (Daccord) – Larsson (A), Dunn, Schultz, Oleksiak, Borgen, Soucy – Bjorkstrand, Wennberg, Burakovsky – Kuhlman, Gourde, McCann – Eberle (A), Beniers, Schwartz – B. Tanev, Geekie, Sprong.

Hosté: Comrie (Cra. Anderson) – Ljubuškin, Dahlin (A), Bryson, Power, Fitzgerald, Pilut – Tuch, Ta. Thompson, J. Skinner – Peterka, Cozens, Hinostroza – Olofsson, Mittelstadt, Asplund – Okposo (C), Girgensons (A), Quinn.

Rehman, Charon – Suchánek, McNamara

Climate Pledge Arena, Seattle

17 151 diváků

Domácí: 07:20. Danault, 25:03. Vilardi, 33:17. Lizotte, 54:30. Kempe

Hosté: 15:14. Hagel, 57:44. Kučerov

Domácí: Quick (Petersen) – Mik. Anderson, Doughty (A), Durzi, M. Roy, Edler, Clarke – Kempe, Kopitar (C), Fiala – T. Moore, Danault (A), Anderson-Dolan – Kaliyev, Byfield, Vilardi – Lemieux, Lizotte, Grundström.

Hosté: Elliott (Vasilevskij) – Hedman, Černák, Sergačjov, Perbix, Cole, Foote, H. Fleury – Naměstnikov, Stamkos (C), Killorn (A) – Hagel, Point, Kučerov – Colton, Paul, Maroon – Bellemare, Perry (A).

StPierre, Chmielewski – Cherrey, Gawryletz

Crypto.com Arena, Los Angeles

16 480 diváků

Domácí: 25:33. Sturm, 39:25. Nieto

Hosté: 15:51. Kessel, 40:55. Theodore, 53:13. W. Karlsson, 54:15. Ma. Stone

Domácí: J. Reimer (Kähkönen) – E. Karlsson, Megna, Benning, M. Vlasic, Šimek, Ferraro – Barabanov, Hertl, Meier – Kunin, Couture, Gregor – Labanc, Sturm, J. Svečnikov – Nieto, Lorentz, Lindblom.

Hosté: Hill (Lo. Thompson) – Pietrangelo (A), Martinez, Theodore, McNabb, Whitecloud, Hague – Ma. Stone (C), Eichel, Stephenson – Marchessault, W. Karlsson, Re. Smith (A) – Kessel, Howden, Amadio – Kolesar, N. Roy, W. Carrier.