SESTŘIHY NHL: Mrázek dostal sedm gólů, Hertl zapsal třetí prohru v řadě

Autor: iSport.cz
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Hokejisté Chicaga podlehli v NHL doma Winnipegu 2:7 a prohráli posedmé v řadě. Všechny góly poražených pustil ze 44 střel Petr Mrázek, který dostal sedm branek v utkání NHL podruhé v kariéře. Ostravský rodák inkasoval tolikrát jen v únoru 2018 ještě v barvách Detroitu na ledě New Yorku Islanders.

Mrázek inkasoval jako první v 15. minutě, když jej po závaru před brankou překonal Jansen Harkins. Další čtyři góly pustil ve druhé třetině. Z dorážky zvýšil Saku Mäenalanen, v přesilové hře pět na tři se prosadil Kyle Connor. Svým druhým gólem v zápase upravil Mäenalanen na 4:1 přesnou z levého kruhu do horního rohu. Další trefy přidali před brankou neobsazení Mark Scheifele a Pierre-Luc Dubois, který tečí stanovil konečné skóre.

Za Chicago snižovali v prostřední části Taylor Raddysh na 1:2 a Jujhar Khaira na 2:4. Blackhawks se radovali ještě v úvodní třetině z gólu, který dal Andreas Athanasiou, ale kvůli ofsajdu neplatil.

Chicago se sérií sedmi porážek, během které získali jen bod, propadli v Západní konferenci na předposlední místo. Horší je pouze Anaheim, který podlehl v neděli doma Seattlu 4:5. Kalifornský klub, který prohrával 0:2 už v čase 6:53, vyrovnal ve druhé třetině z 1:3 na 4:4. Zůstal ale bez bodu, zápas rozhodl ve 44. minutě Daniel Sprong. K páté výhře hostů v řadě přispěl Matty Beniers gólem a dvěma přihrávkami.

Gólman Arizony Karel Vejmelka sledoval ze střídačky prohru týmu 3:4 v Minnesotě. Hlavním strůjcem vítězství domácích byl Kirill Kaprizov, který otevřel skóre a další dvě branky připravil. Ruský útočník si připsal asistenci v osmém utkání v řadě a vyrovnal tím klubový rekord, který drží dvacet let Jim Dowd.

San Jose s Tomášem Hertlem a Radimem Šimkem v sestavě prohrálo na svém ledě s Vancouverem 3:4 v prodloužení. Domácím zajistil alespoň bod dvěma góly Luke Kunin. Zápas rozhodl Andrej Kuzmenko.

Domácí: 08:08. Kaprizov, 24:01. Steel, 40:36. Spurgeon, 46:33. Boldy

Hosté: 38:36. Schmaltz, 56:42. Crouse, 58:12. Moser

Domácí: M. Fleury (McIntyre) – Spurgeon (C), Middleton, Dumba (A), Brodin, Goligoski, Merrill, Addison – Zuccarello, Steel, Kaprizov – M. Foligno (A), Eriksson Ek, Greenway – Boldy, F. Gaudreau, Shaw – Dewar, Reaves.

Hosté: Ingram (Vejmelka) – Gostisbehere, Chychrun, Moser, Stecher, Nemeth, Välimäki – Schmaltz, Boyd, Keller (A) – Bjugstad, Crouse (A), Fischer (A) – McBain, O'Brien, Kassian – Hayton, N. Ritchie, Maccelli.

Schlenker, MacDougall – Gawryletz, Tobias

Xcel Energy Center, St. Paul

17 745 diváků

Domácí: 23:12. Raddysh, 35:09. Khaira

Hosté: 14:51. Harkins, 22:55. Mäenalanen, 28:37. Connor, 29:52. Mäenalanen, 38:57. Scheifele, 44:37. Dubois, 52:10. Scheifele

Domácí: Mrázek (A. Söderblom) – J. Johnson, Set. Jones (A), Roos, Murphy, McCabe, Cal. Jones – Athanasiou, Domi, P. Kane (A) – Kurashev, J. Toews (C), Raddysh – Khaira, Dickinson, Blackwell – Katchouk, Entwistle, R. Johnson.

Hosté: Hellebuyck (Rittich) – Morrissey (A), DeMelo, Dillon, Pionk, Samberg, Schmidt – Connor, Dubois, Jonsson Fjällby – Perfetti, Scheifele (A), Wheeler – Harkins, Lowry (A), Eyssimont – Barron, Toninato, Mäenalanen.

Skilliter, South – Brisebois, Hughes

United Center, Chicago

17 611 diváků

Domácí: 36:12. Kunin, 47:05. Couture, 54:45. Kunin

Hosté: 07:26. Burroughs, 48:04. Michejev, 50:44. E. Pettersson, 61:02. Kuzmenko

Domácí: Kähkönen (Dell) – Megna, E. Karlsson, Vlasic, Benning, Šimek, Cicek – Meier, Hertl, Labanc – Nieto, Couture, Barabanov – Gregor, Bonino, Kunin – Lindblom, Lorentz, J. Svečnikov.

Hosté: Demko (S. Martin) – Q. Hughes, L. Schenn, Ekman-Larsson, Bear, Burroughs, T. Myers – Höglander, Horvat, J. Miller – Kuzmenko, E. Pettersson, Michejev – Garland, Dries, Boeser – Joshua, Aman, Lazar.

Luxmore, Sandlak – Baker, Deschamps

SAP Center, San Jose

11 307 diváků

Domácí: 14:16. Terry, 21:48. Grant, 36:34. McTavish, 37:55. Henrique

Hosté: 00:33. McCann, 06:53. Wennberg, 19:33. Dunn, 29:30. Beniers, 43:41. Sprong

Domácí: Gibson (44. Stolarz) – Kulikov, Fowler (A), White, Benoit, Shattenkirk, Beaulieu – Terry, Zegras, Henrique (A) – Silfverberg (A), R. Strome, Vatrano – Leason, McTavish, Max Jones – Carrick, Lundeström, Grant.

Hosté: Mar. Jones (Grubauer) – A. Larsson, Dunn, Schultz, Oleksiak, Borgen, Soucy – Schwartz (A), Wennberg, Burakovsky – Eberle, Beniers, McCann – Bjorkstrand, Gourde (A), B. Tanev – Sprong, Geekie, Donato.

Brenk, Dunning – Gibbons, Mahon

Honda Center, Anaheim

14 324 diváků

Domácí: 30:23. Kaliyev, 37:35. Kaliyev

Hosté: 04:55. B. Tkachuk, 32:20. DeBrincat, 60:20. Giroux

Domácí: Quick (Petersen) – Doughty (A), M. Anderson, M. Roy, Durzi, S. Walker, Edler – Kempe, Kopitar (C), Fiala – Arvidsson, Danault (A), Moore – Grundström, Lizotte, Andersson – Kaliyev, Kupari, Anderson-Dolan.

Hosté: Talbot (Mandolese) – Zub, Chabot (A), Hamonic, Sanderson, Holden, Brännström – Giroux (A), Stützle, B. Tkachuk (C) – Batherson, Pinto, DeBrincat – M. Joseph, Brassard, Motte – Watson, Kastelic, Kelly.