SESTŘIHY NHL: Nečas asistoval u jasné výhry, Vladař padl v prodloužení

Autor: iSport.cz
0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Český hokejový útočník Martin Nečas asistencí pomohl Carolině k výhře 3:0 nad NY Islanders. Brankář Daniel Vladař 29 zásahy neodvrátil prohru Calgary s Torontem 4:5 v prodloužení. K druhému zápasu v dresu Flames naskočil po povolání z farmy Radim Zohorna.

Carolina se dostala do vedení v 28. minutě poté, co se zblízka prosadil Paul Stastny. Druhý gól Hurricanes přidali v úvodu druhé třetiny. Nečas vyhrál buly pro obránce Branta Burnse, jehož střelu od modré čáry tečoval mimo dosah gólmana Ilji Sorokina útočník Jesperi Kotkaniemi. Skóre uzavřel ve 49. minutě Jordan Staal, jenž po výborné práci Jordana Martinooka potřetí doklepl puk za Sorokina.

„Myslím, že jsme odehráli jeden z nejlepších zápasů v ročníku. Výborně jsme forčekovali a nepustili jsme soupeře do hry. Hráli jsme u nich útočném pásmu a vstřelili jsme tři branky. Řekl bych, že to byl učebnicový výkon,“ chválil tým obránce Brady Skjei. Bezchybným výkonem se na výhře Caroliny podílel brankář Pjotr Kočetkov, jenž kryl všech 16 střel domácích Islanders a vychytal druhé čisté konto v sezoně.

Vladař po čtyřech výhrách za sebou dovedl Calgary pouze k bodu. Proti Torontu inkasoval pětkrát z 34 střel a úspěšnost zásahů měl nejhorší v dosavadním průběhu sezony - 85,3 procenta. Tři góly, včetně rozhodující trefy Mitchella Marnera, český gólman inkasoval v oslabení. Marner bodoval již ve 22. zápase za sebou a prodloužil nejdelší sérii v klubové historii. „Tvrdě jsme bojovali a konečně jsme v prodloužení získali bod navíc,“ řekl William Nylander, jenž se dvěma góly a třemi asistencemi podepsal pod všech pět branek svého týmu.

„Nebyl to od nás úplně přesvědčivý výkon. Hrálo se nahoru dolů a skóre se také přelévalo ze strany na stranu. Tohle jsou ale přesně ty zápasy, které musíme zvládat, pokud chceme být úspěšní,“ řekl Marner, nejproduktivnější hráč Maple Leafs.

Druhý zápas v dresu Calgary příliš nevyšel Radimu Zohornovi. Český centr ve čtvrté formaci odehrál 11 minut a 42 sekund a ve statistice plus/minus zaznamenal dva záporné body.

Sidney Crosby třemi body za dva góly a asistenci dotáhl Pittsburgh k výhře 3:1 nad Buffalem. Hlavním hrdinou byl ale Chris Letang, jenž se na led vrátil jen 12 dní po prodělání mozkové příhody.

„Mrtvice je děsivé slovo. Mám štěstí, že vše dopadlo, jak dopadlo a já se mohl bez problémů vrátit do běžného života. Lidé, kteří mě znají, vědí, že hokej je mou vášní. Je to činnost, která mi v rekonvalescenci velmi pomáhá. Pokud bych ale měl být jakýmkoliv rizikem, nikdy bych se na led nevrátil,“ řekl obránce, jenž proti Sabres odehrál přes 22 minut, nejvíce ze všech hráčů Pittsburghu.

Český bek Jan Rutta strávil na ledě 19 minut, ve kterých nebodoval. Připsal si dvě střely na branku a jeden kladný bod ve statistice plus minus.

Detroit podlehl Dallasu 2:3 v prodloužení a nezvládl druhý zápas za sebou. Nejvytíženějším hráčem Red Wings byl Filip Hronek, jenž na ledě strávil lehce přes 28 minut a sedmkrát ohrozil brankáře Jakea Oettingera. Stejně jako útočník Dominik Kubalík zakončil zápas bez bodu. Radek Faksa z Dallasu odehrál 12 a půl minuty a byl na ledě u jednoho inkasovaného gólu.

Minnesota po dvou prohrách porazila Vancouver 3:0. Hlavním strůjcem vítězství byl brankář Filip Gustavsson, který kryl 34 střel a vychytal svou první nulu v NHL. Tampa Bay v derby porazila Floridu 4:1 a posunula se na šesté místo Východní konference.

Domácí: 36:57. Trenin, 50:15. Niederreiter

Hosté: 39:52. Giroux, 43:55. DeBrincat, 49:11. Batherson

Domácí: Saros (Lankinen) – Gross, Josi (C), A. Carrier, Ekholm (A), Fabbro, Lauzon – Duchene, Granlund, Pärssinen – Jeannot, Sissons, F. Forsberg – Niederreiter, R. Johansen, Co. Smith – McCarron, Jankowski, Trenin.

Hosté: A. Forsberg (Talbot) – Chabot (A), Zajcev, Sanderson, Hamonic, Holden, Brännström – B. Tkachuk (C), Stützle, Giroux (A) – DeBrincat, Pinto, Batherson – Motte, M. Joseph, Gambrell – Kastelic, Brassard, Watson.

Brenk, Sutherland

Bridgestone Arena, Nashville

17 414 diváků

Domácí: 18:06. Gurjanov, 36:00. Ja. Benn, 64:29. Lundkvist

Hosté: 09:48. Larkin, 39:00. Perron

Domácí: Oettinger (Wedgewood) – Heiskanen, C. Miller, R. Suter, Lundkvist, Lindell (A), Hakanpää – Gurjanov, Glendening, Kiviranta – J. Robertson, Hintz, Pavelski – Marchment, Faksa, Seguin (A) – Ja. Benn (C), W. Johnston, Dellandrea.

Hosté: Husso (Nedeljkovic) – Hronek, Chiarot (A), Seider, Oesterle, Walman, Lindström – Raymond, Larkin (C), Perron (A) – P. Suter, Rasmussen, Kubalík – Erne, Copp, Sundqvist – Berggren, Veleno, Czarnik.

Furman South, Wes McCauley – Ben O'Quinn, James Tobias

American Airlines Center, Dallas

18532 diváků

Domácí: 08:40. Maroon, 43:03. Point, 47:22. Sergačjov, 56:45. Stamkos

Hosté: 26:02. Dalpe

Domácí: Vasilevskij (Elliott) – Hedman (A), Perbix, Cole, Černák, Sergačjov, Foote – Hagel, Point, Cirelli – Paul, Stamkos (C), Kučerov (A) – Maroon, Colton, Killorn – Naměstnikov, Bellemare, Perry.

Hosté: Bobrovskij (Lyon) – Forsling, Ekblad (A), M. Staal, Montour, Mahura, Kiersted – Verhaeghe, Bennett, M. Tkachuk (A) – Luostarinen, Barkov (C), Reinhart – Cousins, E. Staal, White – Lomberg, Dalpe, Tierney.

MacDougall, Dwyer – Murray, Deschamps

Amalie Arena, Tampa

19 092 diváků

Domácí: 04:22. Rakell, 06:51. Crosby, 58:22. Crosby

Hosté: 51:00. Krebs

Domácí: DeSmith (Jarry) – Petry, M. Pettersson, Rutta, Dumoulin, Letang (A), P. Joseph – Rakell, Crosby (C), Guentzel – Rust, Malkin (A), Zucker – Kapanen, Carter, McGinn – Archibald, Blueger, Poehling.

Hosté: Luukkonen (C. Anderson) – Dahlin (A), Samuelsson, Clague, Power, Fitzgerald, Bryson – Tuch, T. Thompson, Krebs – Peterka, Cozens, Quinn – V. Olofsson, Jost, Mittelstadt – Okposo (C), Asplund, Girgensons (A).

Pochmara, Sandlak – Gawryletz, McNamara

PPG Paints Arena, Pittsburgh

18 414 diváků

Domácí: 05:04. Matthews, 17:10. Nylander, 37:19. Nylander, 46:10. Bunting, 60:43. Marner

Hosté: 09:13. Hanifin, 12:52. Kadri, 31:11. Lewis, 43:31. Hanifin

Domácí: Murray (Samsonov) – Holl, Giordano, Liljegren, Sandin, Timmins, Brodie – Nylander, Matthews (A), Bunting – Marner (A), Tavares (C), Malgin – Joe. Anderson, Kämpf, Kerfoot – Simmonds, Holmberg, Aston-Reese.

Hosté: Vladař (Markström) – R. Andersson, Hanifin, C. Tanev (A), Weegar, Mi. Stone, Zadorov – Toffoli, E. Lindholm (A), Huberdeau – Mangiapane, Kadri, Dubé – Phillips, Backlund (A), Ružička – Lewis, Zohorna, Coleman.

Luxmore, Markovic – Cherrey, Apperson,

Scotiabank Arena, Toronto

18 857. diváků

Domácí: 51:41. Hoffman, 57:32. Caufield

Hosté: 09:34. Kopitar, 09:53. Arvidsson, 49:12. Edler, 59:24. Kempe

Domácí: Allen (Montembeault) – Edmundson (A), Guhle, Kovacevic, Harris, Wideman, Xhekaj – Caufield, Suzuki (C), J. Anderson (A) – Hoffman, Dach, Slafkovský – Dvorak, Dadonov, Armia – Evans, Pezzetta, R. Pitlick.

Hosté: Copley (Quick) – Doughty (A), M. Anderson, Durzi, M. Roy, Edler, Se. Walker – Fiala, Kopitar (C), Kaliyev – Arvidsson, Moore, Danault (A) – Kempe, Vilardi, Iafallo – Grundström, Lizotte, Anderson-Dolan.

Joannette, O'Donnell – Brisebois, Mills

Bell Centre, Montreal

21105 diváků

Domácí:

Hosté: 27:06. Stastny, 44:05. Kotkaniemi, 48:49. J. Staal

Domácí: Sorokin (Varlamov) – Pulock, Salo, Mayfield, Romanov, Dobson, Aho – Wahlstrom, Barzal, Bailey (A) – Holmström, Nelson, Lee (C) – Fasching, Pageau, Parise – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.

Hosté: Kočetkov (Raanta) – Burns, Slavin (A), Pesce, Skjei, Chatfield, de Haan, Lajoie – Nečas, Stastny, Jarvis – Teräväinen, Kotkaniemi, A. Svečnikov – Noesen, Drury, Stepan – J. Staal (C), Martinook (A).

Hebert, Pollock – Shewchyk, Hughes

UBS Arena, New York

17 255 diváků

Domácí:

Hosté: 16:43. Boldy, 36:08. Dewar, 48:51. Steel

Domácí: S. Martin (Delia) – Ekman-Larsson (A), Bear, Q. Hughes, L. Schenn, Stillman, T. Myers – Höglander, Horvat (C), J. Miller (A) – Michejev, E. Pettersson, Boeser – Kuzmenko, Studnicka, Garland – Joshua, Aman, Lazar.

Hosté: Gustavsson (M. Fleury) – Middleton, Spurgeon (C), Brodin, Dumba (A), Merrill, Addison – Kaprizov, Steel, Zuccarello – Greenway, Eriksson Ek, M. Foligno (A) – Sa. Walker, F. Gaudreau, Boldy – Reaves, Dewar, Shaw.