12. prosince 2022 • 06:58

SESTŘIHY: Pasta se Zachou bodovali při výhře ve Vegas, slavil i Vejmelka

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Hokejisté Bostonu pokračující v sadě venkovních zápasů porazili Las Vegas 3:1 a vrátili se na vítěznou vlnu. Na výhře se asistencí podíleli čeští útočníci David Pastrňák a Pavel Zacha. Brankář Karel Vejmelka vychytal Arizoně druhou výhru v řadě, tentokrát se ale Coyotes radovali až po prodloužení, ve kterém zvítězili 5:4 nad Philadelphií. Vítězství má na kontě i Pavel Francouz, jenž v brance pomohl Coloradu k triumfu 3:2p.

Boston v souboji nejlepších celků obou konferencí musel po brance Marka Stonea dotahovat jednobrankové manko. Vyrovnání obstaral ve 24. minutě Patrice Bergeron, jehož našel v ideální pozici mezi kruhy Pastrňák. Český útočník bodoval v pátém zápase v řadě a potvrdil, že je nejproduktivnějším hráčem Bruins.

V úvodu třetí třetiny se Boston poprvé v zápase dostal do vedení. Taylor Hall vysunul Zachu, ten si zkušeně poradil s jediným obráncem a předložil puk Jakeovi DeBruskovi, jenž bez problému překonal přesouvajícího se gólmana Logana Thompsona. Konečnou podobu výsledku dal v 50. minutě Charlie Coyle. Bruins napravili zaváhání ze zápasu s Arizonou, které v pátek podlehli 3:4 a v čele NHL mají dvoubodový náskok na New Jersey.

Coyotes po Bostonu porazili i Philadelphii a díky druhé výhře za sebou si v tabulce Západní konference upevnili 14. příčku. Vejmelka stejně jako proti Bruins dostal svou úspěšnost zákroků nad 90 procent a podruhé v sezoně zaznamenal dvě výhry v po sobě jdoucích zápasech. Hlavním strůjcem vítězství 5:4 v prodloužení byl Clayton Keller, který vstřelil hattrick.

Třemi góly se blýskl také coloradský Mikko Rantanen. Finský útočník dovedl obhájce Stanley Cupu k první výhře po čtyřech nevydařených zápasech. Z dvou bodů se radoval také Francouz, jenž vychytal teprve třetí vítězství v sezoně.

Domácí: 48:01. Tarasenko, 58:24. Saad

Hosté: 30:58. Rantanen, 59:53. Rantanen, 60:28. Rantanen

Domácí: Binnington (Greiss) – Leddy, Parayko, Krug, Faulk, Mikkola, Bortuzzo – B. Schenn (A), O'Reilly (C), Leivo – Kyrou, Thomas, Tarasenko (A) – Saad, Barbašev, T. Pitlick – Na. Walker, Acciari, Bitten.

Hosté: Francouz (Georgijev) – Girard, Makar (A), D. Toews, E. Johnson, Englund, MacDonald, B. Hunt – Lehkonen, Rantanen (A), Ničuškin – Cogliano (A), Compher, L. O'Connor – Hudon, Newhook, J. Foudy – D. Hunt, Meyers.

Hebert, South – Cormier, Baker

Enterprise Center, St. Louis

18 096 diváků

Domácí: 06:44. Marčenko, 09:28. Jenner, 30:03. Laine, 38:00. Roslovic, 39:31. Roslovic, 60:40. J. Gaudreau

Hosté: 24:42. Kopitar, 28:27. Lizotte, 35:02. Anderson-Dolan, 44:52. Kopitar, 45:31. Kempe

Domácí: Merzlikins (Greaves) – M. Bjork, Gavrikov, Gudbranson, Berni, Peeke, Christiansen – Nyquist (A), Jenner (C), J. Gaudreau – Laine, Roslovic, Činachov – Marčenko, Sillinger, K. Johnson – Olivier, Kuraly, E. Robinson.

Hosté: Quick (Copley) – Björnfot, Mik. Anderson, M. Roy, Durzi, Se. Walker, Edler – Kaliyev, Kopitar (C), Fiala – Arvidsson, Danault (A), Moore – Vilardi, Kempe, Iafallo (A) – Grundström, Lizotte, Anderson-Dolan.

Chris Rooney, Beau Halkidis. Čároví: Jesse Marquis, Devin Berg

Nationwide Arena, Columbus

14560 diváků

Domácí: 27:34. M. Staal, 58:43. Tierney

Hosté: 01:04. Beniers, 29:05. Burakovsky, 47:15. Eberle, 55:09. Sprong, 57:22. Gourde

Domácí: Bobrovskij (Lyon) – Forsling, Ekblad (A), M. Staal, Montour, Mahura, Kiersted – Verhaeghe, Bennett, M. Tkachuk (A) – Luostarinen, Barkov (C), Reinhart – Cousins, E. Staal, White – Lomberg, Dalpe, Tierney.

Hosté: Mar. Jones (Grubauer) – Dunn, A. Larsson, C. Fleury, Schultz, Soucy, Borgen – Burakovsky, Wennberg, Bjorkstrand – Donato, Gourde (A), B. Tanev – McCann, Beniers, Eberle – Sprong, Geekie, Schwartz (A).

Peter MacDougall, Jon McIsaac – Kyle Flemington, Andrew Smith

FLA Live Arena, Sunrise

15625 diváků

Domácí: 12:46. Keller, 27:45. Keller, 30:21. McBain, 47:27. N. Ritchie, 64:37. Keller

Hosté: 22:09. Frost, 24:08. J. van Riemsdyk, 38:42. Tippett, 57:43. Konecny

Domácí: Vejmelka (Ingram) – Gostisbehere, Chychrun, J. Brown, Moser, Stecher, Nemeth, Välimäki – Crouse (A), Bjugstad, Maccelli – Schmaltz, Boyd, Keller (A) – Fischer (A), McBain, O'Brien – Hayton, N. Ritchie.

Hosté: Hart (Sandström) – Ristolainen, Provorov, Braun, Sanheim, York, Seeler – Konecny, N. Cates, Hayes – Tippett, Laughton (A), Farabee – MacEwen, Frost, J. van Riemsdyk – Sedlák, P. Brown, Deslauriers.

Blandina, Syvret – Toomey, Gibbons

Mullet Arena, Tempe

4600 diváků

Domácí: 40:35. Lowry, 43:29. Dubois

Hosté: 23:25. T. van Riemsdyk, 28:21. Kuzněcov, 29:55. Johansson, 35:24. Eller, 57:48. Ovečkin

Domácí: Hellebuyck (Rittich) – DeMelo, Morrissey, Pionk, Dillon, Schmidt, Samberg – Wheeler, Scheifele (A), Perfetti – Eyssimont, Dubois, Connor – Harkins, Lowry (A), Barron – Gagner, D. Gustafsson, Jonsson Fjällby.

Hosté: C. Lindgren (Shepard) – Carlson (A), Orlov, Jensen, T. van Riemsdyk, Irwin, L. Johansen – Sheary, D. Strome, Ovečkin (C) – Oshie (A), Kuzněcov, Milano – Mantha, Eller, Johansson – Hathaway, Dowd, Protas.

Nicholson, Lee – Kovachik, Pancich

Canada Life Centre, Winnipeg

14 096 diváků

Domácí: 04:02. Ma. Stone

Hosté: 23:54. Bergeron, 42:11. DeBrusk, 49:05. Coyle

Domácí: L. Thompson (Hill) – Martinez (A), Hague, McNabb, Whitecloud, Hutton, Miromanov – Cotter, Stephenson, Ma. Stone (C) – Re. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Amadio, Leschyshyn, Kessel – W. Carrier, N. Roy, Kolesar.

Hosté: Ullmark (Swayman) – H. Lindholm, McAvoy, Grzelcyk, Carlo, Forbort, Clifton – Marchand (A), Bergeron (C), DeBrusk – Hall, Zacha, Pastrňák (A) – Greer, Coyle, Frederic – N. Foligno, Nosek, Cr. Smith.